Prepis vozidla z okresu do okresu

Ako na prepis vozidla z okresu do okresu?

Ak chcete prepísať (prihlásiť) vozidlo z iného okresu, čiže nový majiteľ vozidla je z iného okresu ako pôvodný majiteľ vozidla, tak je nutné odhlásiť vozidlo z pôvodného okresu za okres, v ktorom sa nachádza nový majiteľ a samozrejme aj zmeniť doklady k autu.  Od 1. januára 2016 je nutné aby boli v procese odhlasovania vozidla prítomný ako aj pôvodný majiteľ, tak aj nový majiteľ vozidla. Ak sa niekto zo zúčastnených nemôže dostaviť, môžete určitú osobu splnomocniť, aby potrebný úkon vybavila za osobu, ktorá sa nemohla dostaviť. Dokument na splnomocnenie si môžete stiahnuť na tomto odkaze. Splnomocnenie musí byť úradne overené a musí obsahovať podpis splnomocniteľa.

Nový držiteľ vozidla je povinný prihlásiť vozidlo a umožniť údajové porovnanie dokladov s údajmi na vozidle do 30 dní od dňa odhlásenia vozidla, ktoré vykonal pôvodný majiteľ. Toto porovnanie údajov je možné vykonať na ktoromkoľvek pracovisku evidencie vozidiel v rámci SR. Otváracie hodiny pracoviska nájdete po zadaní mesta (obce) do vyhľadávania na našej stránke.

Kúpili ste alebo chystáte sa kúpiť vozidlo? Pripravili sme pre Vás nástroje, cez ktoré môžete overiť históriu kilometrov, STK, KO, EK kupovaného vozidla.

Na prihlásenie vozidla z iného okresu je potrebujete predložiť:

 • Vyplnenú žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie.
 • Osvedčenie o evidencii časť II so zápisom odhlásenia (alebo pôvodne vydané osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz vozidla so zápisom odhlásenia a osvedčenie o evidencii vozidla).
 • Pôvodné tabuľky s evidenčným číslom.
 • Potvrdenie o zaplatení PZP (biela karta), to znamená poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. Viac informácií o PZP pri prepise vozidla.
 • Platný doklad totožnosti. 
 • V prípade, ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra alebo živnostenský list.
 • Splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa. Splnomocnenie si môžete stiahnuť splnomocnenie na tomto odkaze.
 • Ak vozidlo nebolo prihlásené ani do 30 dní, aj odborný posudok o kontrole originality vozidla nie starší ako 15 dní, s výsledkom „spôsobilé“ (v takom prípade nie je potrebné umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch s údajmi priamo na vozidle).
Zoznam poplatkov:

 • Správny poplatok podľa výkonu vozidla a dátumu prvej evidencie (platný od 1.2.2017).
 • 33 € za štandardné 2 ks plechových TEČ, vozidlá iba s jednou TEČ 1 x 16,50 €; pri presťahovaní pôvodného držiteľa sa správny poplatok za prevod držby neplatí; platí sa len poplatok 33 € za 2 ks TEČ alebo 16,50 za 1 ks TEČ.
 • Pri urýchlenom vydaní čipovej karty, to znamená do dvoch pracovných dní, budete musieť zaplatiť poplatok vo výške 30€.Prepis vozidla z okresu do okresu

zdroj: minv.sk

 

Jeden komentár na článok “Prepis vozidla z okresu do okresu

 • 3. novembra 2016 o 6:30
  Permalink

  dobry den…chcem sa opytat ci je mozne jazdit na aute ked ho majitel v inom okrese odhlasi a doklady potrebne na prihlasenie posiela postou…je mozne jazdit na aute kym mi to pride postou?? neexistuje nejaky doklad otom alebo nieco?? auto potrebujem pouzivat kazdy den a takto to bude trvat zhruba dva. tyzdne…a bez auta nemozem byt….dakujem za odpoved…

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *