Prihlásenie auta zo zahraničia 2024 | Návod, poplatky, tlačivá

Nákup vozidla v EU a DPH
Ak si kupujete vozidlo, ktoré má najazdené menej ako 6000 km alebo je maximálne 6 mesiacov staré, tak je definované ako nové vozidlo.  Ak Vaše kúpené vozidlo spĺňa tieto podmienky a je kupované z jedných z štátov, ktoré sú členom EU tak nemusíte platiť DPH v krajine, ktorej ste ho kúpili. DPH musíte zaplatiť v štáte, v ktorom chcete vozidlo prihlásiť do evidencie.

Za ojazdené vozidlo sa definuje vozidlo, ktoré má najazdené viac ako 6000 km a (nie alebo) je staršie ako 6 mesiacov. Ak si kúpite ojazdení vozidlo od súkromnej osoby, tak nemusíte platiť DPH. Pri kúpe ojazdeného vozidla od predajcu vozidiel (nesúkromnej osoby), musíte zaplatiť DPH, ktoré je platné v rámci daného štátu. DPH platíte samozrejme len raz, čiže na Slovensku už DPH neplatíte.

Pri nákupe vozidla z krajín mimo EU dovozca musí zaplatiť okrem DPH aj clo. Dovozca vozidla musí zaplatiť clo buď na colnom úrade, ktorý je vstupným úradom na územie Európskej únie, alebo na colnom úrade v krajine svojho bydliska.

Pred samostatným prihlásením vozidla, musíte mať uzatvorené povinné zmluvné poisteniePorovnajte si ceny PZP z 9 poisťovní naraz a vyberte si sami tú najlepšiu ponukuV cenách poistenia sú už započítané všetky dostupné zľavy, doklady vám prídu najskôr na e-mailovú adresu, neskôr aj poštou. Pri prihlasovaní vozidla Vám stačí vedieť číslo poistnej zmluvy, ktoré nájdete v emaile. KLIKNITE TU pre viac informácií.

Na čo treba myslieť pri kúpe vozidla zo zahraničia:

 • Musíte mať kúpno-predajnú zmluvu, faktúru poprípade darovaciu zmluvu (v Slovenskom jazyku).
 • Technický preukaz vozidla vydané príslušným dopravným úradom (OSVEDČENIE O EVIDENCII ČASŤ II).
 • Platnú technickú a emisnú kontrolu.
 • Vozidlo treba odhlásiť z evidencie v danej krajine (na dopravnom inšpektoráte). Po tomto úkone dostanete doklad o ohlásení z evidencie.
 • V krajine, ktorej vozidlo kupujete je nutné si vybaviť prevodové značky. Ich platnosť býva rôzna. Pri platnosti menšej ako 15 dní, by som odporúčal jej predĺženie, pretože prihlásenie vozidla na Slovensku je zdĺhavá záležitosť. Ak Vám vyprší platnosť prevodových značiek tak si musíte doplatiť 33€ alebo dotiahnuť (na vozíku).Súčasťou prevodových značiek je aj poistenie vozidla.
 • Vozidlo si treba poriadne preveriť – pozrite si nástroje pre overenie vozidla cez internet zadarmo.

Tip: Zľava na technickú a emisnú kontrolu a veľa ďalších zliav napríklad na výmenu olejakompletné čistenie interiéru a exteriéru auta a omnoho viac. Pre viac informácií kliknite SEM.

Úkony, ktoré je potrebné vykonať na Slovensku:

 • Preklady dokladov – doklady v inom ako slovenskom a českom jazyku musia byť preložené. O nevyhnutnosti prekladu sa najprv informujte na príslušnom dopravnom inšpektoráte. Úradný preklad sa týka technického preukazu, potvrdenia o odhlásení vozidla, kúpno predajnej zmluvy a STK/EK. Preklad musí vykonať prekladateľ, ktorý je registrovaný v zozname oficiálnych tlmočníkov.
  • Skúsenosť p. Lukáša z komentárov pod článkom (o nevyhnutnosti prekladu sa najprv informujte na príslušnom dopravnom inšpektoráte):úradny preklad dovezeného vozidla
 • Kontrola originality (overenie, či je vozidlo spôsobilé na premávku na pozemných komunikáciách) . Od 1.1.2008 sa kontrola originality vykonáva na všetkých vozidlách dovezených zo zahraničia.
 • Platný protokol technickej a emisnej kontroly – absolvovať tieto kontroly musíte najneskôr v deň, kedy končí ich platnosť.

Tip: Hľadáte výhodné havarijné poistenie pre Vaše nové auto? Porovnať si ceny z 8 poisťovní naraz a vyberte si sami tú najlepšiu ponuku. Pre viac informácií kliknite TU.

Na dopravný inšpektorát treba predložiť:

 • Vyplnenú žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie. ZMENA: od 1.8.2019 sa už nepredkladajú žiadosti o prihlásenie vozidla do evidencie vozidiel a žiadosti o vykonanie zmeny v evidencii vozidiel. Po novom stačí ak predložíte potrebné doklady a príslušný pracovník na dopravnom inšpektoráte za vás vyplní žiadosť o prihlásenie vozidla do evidencie (na základe predložených dokladov).
 • Osvedčenie o evidencii časť II vydané príslušným obvodným úradom dopravy.
 • Rozhodnutie obvodného úradu dopravy o schválení technickej spôsobilosti vozidla alebo uznaní jeho typového schválenia, toto rozhodnutie sa na účely prihlásenia (dovezeného) vozidla považuje za doklad o nadobudnutí vozidla.
 • Potvrdenie o poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla – povinné zmluvné poistenie. Porovnať ceny PZP z 9 poisťovní naraz si môžete na tomto odkaze.
 • Platný doklad totožnosti.
 • Splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa.
 • Ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra alebo živnostenský list, prítomnosť osoby oprávnenej zastupovať organizáciu (živnostník, konateľ spoločnosti, osoba úradne splnomocnená).
 • Ak vozidlu výrobca vystavil osvedčenie o zhode vozidla COC, je vlastník povinný predložiť aj osvedčenie o zhode vozidla COC. Orgán Policajného zboru do osvedčenia o zhode vozidla COC (§ 2 písm. ai) zákona č. 725/2004 Z. z.) uvedie dátum evidencie vozidla v Slovenskej republike, sériu a číslo osvedčenia o evidencii časti II, osvedčenie o zhode vozidla COC potvrdí podpisom a pečiatkou a vráti ho držiteľovi vozidla.
 • Potvrdenie o zaplatení správneho poplatku. Pre viac informácii o správnom poplatku platnom od 1.2.2017 kliknite sem.

Na dopravnom inšpektoráte si môžete rezervovať termín cez internet. Kliknite sem pre viac informácií.

Poznámka: Je možné požiadať o zrýchlené vydanie čipovej karty osvedčenia o evidencii časť I do dvoch pracovných dní za poplatok vo výške 30 €.

prihlásenie dovezeného auta

Zdroje:

Minv.sk

Slovensko.sk

 

4.8/5 - (29 votes)

319 komentárov na článok “Prihlásenie auta zo zahraničia 2024 | Návod, poplatky, tlačivá

 • Avatar
  1. marca 2017 o 15:11
  Permalink

  Dobry den chcem sa opytat kolko ma bude stat cca prihlasenie auta dovezeneho zo zahranicia 85 KW.

  Odpovedať
   • Avatar
    3. apríla 2021 o 20:34
    Permalink

    Dobrý deň chcel by som sa opýtať ak nemám splnomocnenie od predajcu z CZ a chcem si auto prihlásiť na sk značky tak ako mám postupovať

    Odpovedať
    • Avatar
     11. mája 2022 o 14:46
     Permalink

     Zdravím chcem sa spýtať aká je cena prihlásenia auta mimo stk atd iba prihlásenie a značky, dovezené z cz.
     Superb 2014 125kw

     Odpovedať
     • Avatar
      10. februára 2023 o 15:05
      Permalink

      Dobrý deň chcem sa spitat ako postupovať pri prihlásení motorového vozidla z Rakúska som jeho majiteľom

    • Avatar
     29. júla 2023 o 10:12
     Permalink

     Zdravim koľkej by ma stálo clo za auto z anglicka r 2012,volant na ľavej strane Mercedes e300

     Odpovedať
     • Avatar
      9. februára 2024 o 10:55
      Permalink

      Dobry den,

      Existuju spolocnosti,ktore tento proces vybavia za majitela?

      Dakujem

   • Avatar
    13. júla 2021 o 15:36
    Permalink

    Dobrý deň prosím vás koľko má bude stáť prepis komplet ak som kúpila škodu Fabiu z Rakúska 2005 80kw dakujem

    Odpovedať
    • Avatar
     25. apríla 2022 o 9:02
     Permalink

     Dobrý deň, informovala som sa o predĺžení prevoznej značky, bolo mi povedané, že ak len auto zo zahraničia tak môžu jej platnosť predĺžiť iba v zahraničí. Inak sa to nedá a na úrade stačí odniesť odmontované zahraničné značky a netreba tam ísť autom.

     Odpovedať
     • Avatar
      28. novembra 2022 o 11:38
      Permalink

      D.d….čo všetko mi treba, ak kupim nove auto u predajcu v Maďarsku? 103 kW

     • Avatar
      22. apríla 2024 o 21:16
      Permalink

      Dobrý deň kupujeme Mercedes A150 rok výroby 2006 z AAA auto Praha ,auto má platnú STK do novembra 2015,čo treba ešte uhradiť aby auto mohlo jazdiť na značkách SR

    • Avatar
     12. januára 2023 o 13:09
     Permalink

     Dobrý deň chcel by som sa opýtať koľko by stalo prihlásenie Audi sq5 250 kW ďakujem

     Odpovedať
     • Avatar
      5. novembra 2023 o 13:39
      Permalink

      Zdravim. Kolko ma bude stat kompletne prihlasenie vozidla s postavenim na SK znacky, dovoz z DE. Rocnik 2021/ 210kW

  • Avatar
   10. novembra 2019 o 9:14
   Permalink

   Dobrý deň chcem sa opýtať koľko má bude stáť prihlásenie vozidla 85kw rok výroby 2014 obsah 1,7

   Odpovedať
  • Avatar
   1. marca 2022 o 14:05
   Permalink

   Dobrý deň, chcem sa spýtať… Kupujem nové auto v Nemecku… Treba robiť ešte stále preklady dokumentov?

   Odpovedať
   • Avatar
    19. apríla 2022 o 20:46
    Permalink

    Preklad dokumentov NEtreba robiť na harmonizované dokumenty.
    harmonizovaný dokument je napr COC alebo techničák, kde sú riadky označené písmenom plus číslom a v každej krajine to znamená to isté…
    Avšak pozor, väčšinou na úrade chcú preloženú časť Poznámky kde bývajú zapísané rôzne veci.

    prekladateľ si pravdepodobne bude tak či onak účtovať 3 riadky ako „jeden dokument“ takže…

    Ľahšie je vždy zavolať na príslušný úrad, vypýtať si kontakt človeka, ktorý sa evidencii venuje a spýtať sa PRIAMO JEHO čo vyžaduje preložené.

    Odpovedať
   • Avatar
    1. januára 2023 o 21:13
    Permalink

    Dobry den,
    Mam na seba registrovany skuter 125cc v zahranici – irsko a vraciam sa spat na Slovensko. Kolko ma bude stat prepis alebo je to zdarma ak som vlastnikom viac ako 6 mesiacov ? Dakujem

    Odpovedať
  • Avatar
   11. mája 2022 o 17:36
   Permalink

   Dobrý deň, potrebovala by som zistiť, čo potrebujem na prihlásenie auta. Môj manžel je Španiel a rezident na Slovensku. Otec mu chce odpredať svoje auto evidované v Španielsku,ktoré nemôže šoférovať zo zdravotných dôvodov. Chceli by sme ho doviesť na Slovensko a prihlásiť ho tu. Chceli by sme to urobit nasledovne, že by sa auto doviezlo na Slovensko, pokiaľ by bolo evidované na meno jeho otca, s poistením a všetkým potrebným na jazdu. Už keď bude auto na Slovensku, by sa odhlásilo v Španielsku a po zaslaní všetkých dokladov, by sa tu prihlásilo. Chcela by som sa opýtať,ci je to takto možné a hlavne,čo je všetko potrebne k prihlásenie. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

   Odpovedať
   • Avatar
    10. júna 2022 o 18:32
    Permalink

    Dobrý večer. Prosím Vás Natália môžem sa Vás opýtať ako ste dopadla ? Mám veľmi podobný problém. Ďakujem pekne.

    Odpovedať
    • Avatar
     20. augusta 2022 o 7:39
     Permalink

     Dobrý deň, no auto sme už doviezli na Slovensko, išli sme s ním na STK a KO a bolo nám povedané,že treba auto predtým odhlásiť v Španielsku. Zevraj existuje dajaká stránka pre súkromné osoby,čo si to môžu odhlásiť sami online. No neviem aká to je stránka, tak to idem zisťovať. A ďalej uvidíme.

     Odpovedať
   • Avatar
    16. júna 2022 o 12:57
    Permalink

    Ako to dopadlo,mám podobný problém…ďakujem za odpoveď

    Odpovedať
    • Avatar
     29. decembra 2022 o 12:39
     Permalink

     Chcem sa sputat co ma bude stat prihlasenie aita dovezeneho z rakuska jedna sa o BMW 7 rok 1997
     147kw

     Odpovedať
  • Avatar
   7. septembra 2022 o 20:57
   Permalink

   Dobry den,poprosim vas o radu.
   Mam dovezene auto z irska prosim mozte mi poradit z postupom ako prihlasit na SK znackach.
   Vopred dakujem.

   Odpovedať
   • Avatar
    23. mája 2023 o 0:50
    Permalink

    Dobrý deň. koľko bude stáť prihlásenie auta privezeného z krajín mimo Európskej únie, 185kw, 2004, benzín, Mercedes. Nie USA

    Odpovedať
  • Avatar
   29. januára 2023 o 16:27
   Permalink

   Dobrý deň.
   Koĺko bude stáť prihlásenie auta zo Švajčiarska na Slovensko?
   R.v. 2008
   výkon191Kw
   Ďakujem

   Odpovedať
  • Avatar
   22. januára 2024 o 15:31
   Permalink

   Dobrý deň môj syn si kúpil auto v Rakúsku nakoľko tam robí ale sa vracia na Sk a chce si auto prepísať na Slovenské aké papiere potrebuje a koľko to bude približne stáť Ďakujem

   Odpovedať
 • Avatar
  4. marca 2017 o 19:31
  Permalink

  Dobry den, chcem sa spytat co by stalo prihlasenie dovezeneho auta z CZ, je to VW golf, r.v. 2015, vykon 169kW. Dakujem

  Odpovedať
  • Avatar
   28. júla 2017 o 7:36
   Permalink

   Dobrý deň, správne poplatky budú vo vašom prípade, ak má vozidlo 2-3 roky od dátum prvej evidencie vozidla 700€
   + 33 € za štandardné 2 ks plechových TEČ
   + povinné zmluvné poistenie
   + prevodové značky (+poistenie) alebo prevoz auta vozíkom
   + kontrola originality
   + STK a EK

   Odpovedať
   • Avatar
    27. novembra 2017 o 11:36
    Permalink

    Keď auto nemá ešte 4 roky, MUSÍ mať pri prihlásení STK a EK?

    Odpovedať
 • Avatar
  23. marca 2017 o 23:21
  Permalink

  Zdravím,
  Ak ma dovážané auto len rok, tak musim absolvovať EK a STK?

  Odpovedať
  • Avatar
   28. júla 2017 o 7:47
   Permalink

   Dobrý deň, prvú technickú alebo emisnú kontrolu musí osobné vozidlo (M1) absolvovať do štyroch rokov od prvej evidencie na Slovensku alebo v inej krajine, ktorá je uvedená v osvedčení o evidencii.

   Odpovedať
   • Avatar
    3. októbra 2023 o 18:44
    Permalink

    Keď som majiteľ auta v Rakúsku a chcem ho prihlásiť stále potrebujem kúpnou predajňu zmluvu ak je technickom moje meno

    Odpovedať
 • Avatar
  30. júla 2017 o 14:04
  Permalink

  Dobry den. Kolko stoji kontrola originality a prihlasenie v celom cca ?
  Chcel by som prihlasit auto z Nemecka. Mercedes w203. 2003 r.v 2.0 benzin. Dakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  30. júla 2017 o 14:21
  Permalink

  Ešte som sa chcel spytat,neviete nahodov kolko cca zaplatim za všetko-všetko spolu ? dovoz z Nemecka 2.0 benzin 2003r.v. Dakujem pekne.

  Odpovedať
 • Avatar
  30. júla 2017 o 16:54
  Permalink

  2.0 benzin 120KW. 2003 r.v. dovoz z Nemecka.
  1. Vyvozne značky z červenym pasom a kratkodoba poistka max. dajme tomu 135 eur cca
  2. Cesta(benzin) na Slovensko + dialnica. Dajme tomu 140 eur cca
  3. Preložit všetke doklady do Slovenčiny dajme tomu 20 eur cca
  4. Kontrola originality 2.0 benzin 82 eur
  5. EK a TK 40 eur cca.
  6. Potvrdenie o zaplatení správneho poplatku 120KW 33 eur cca.
  7: Poistka 150 eur cca.
  čiže 600 eur. Tak to može byt ? či na niečo som zabudol ?
  Dakujem.

  Odpovedať
  • Avatar
   30. júla 2017 o 21:12
   Permalink

   Dobrý deň,
   zabudol ste na poplatok 33€ za vydanie 2 ks plechových TEČ (16,5€/1ks).

   Odpovedať
   • Avatar
    31. júla 2017 o 21:27
    Permalink

    Dakujem. Ale takto ceny mam cca dobre uvedene <?

    Odpovedať
  • Avatar
   17. decembra 2018 o 11:45
   Permalink

   Dobrý den kolko by stalo všetko dokopu auto z Nemecka je to BMW 750..2013rok……280kw diesel …

   Odpovedať
 • Avatar
  22. augusta 2017 o 18:03
  Permalink

  Zdravím poprosím vás koľko ma vyjde prihlásenie auta z čiech 1,7 92kw r.v7/2008 ďakujem za približne info

  Odpovedať
 • Avatar
  23. augusta 2017 o 8:20
  Permalink

  Dobrý deň,

  Som vo fáze, kedy som podal žiadosť o prihlásenie JDV zo zahraničia na obvodnom úrade dopravy (nedával som zrýchlené konanie, čiže cca 2 týždne to potrvá).
  Prílohou žiadosti boli aj TP časť 1. a časť 2.. Na dovezenom aute mám prevozné ečv platné do 09.09.2017.
  Môžem na aute jazdiť, keď nemám origo TP (odovzdané spolu so žiadosťou) ?
  Pre istotu som si spravil fotokópiu TP a mám origo KO, STK a EK protokoly, poistku od auta.
  Ďakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  23. augusta 2017 o 16:51
  Permalink

  Dobrý deň,

  chcem Vás požiadať o radu. Kúpil som auto z Rakúska, čakám na doklady o odhlásení z evidencie v Rakúsku. Na Slovensku si zabezpečím značky typu C. Moja otázka však je:
  1. ktorý krok je ako prvý: ísť s autom na KO, STK, EK na Slovensku ALEBO ísť na obvodný úrad (okresný úrad, odbor cestnej dopravy)?
  2. je potrebné vybaviť si úradný preklad dokumentov: Osvedčenie o evidencii, časť II – tzv. veľký techničák. doklad o odhlásení z evidencie v Rakúsku, doklad o vykonanej STK a EK v Rakúsku? Alebo tento preklad už nie je potrebný?
  Ďakujem vopred za odpoveď.

  Odpovedať
  • Avatar
   17. júla 2018 o 23:40
   Permalink

   Ahoj ten protokol o STK ani neprekladaj to co das za preklad ta vynde STK aj s protokolom 😀

   Odpovedať
 • Avatar
  25. augusta 2017 o 12:58
  Permalink

  Dobrý deň,

  chystám sa kúpit nový prívesný vozík v Holandsku ako súkromná osoba. Ako to je z daňou? Predajca mi napísal, že mi môže vykázať iba faktúru s holandskou daňou.
  Podľa toho, čo som však čítal by som mal zaplatiť daň na Slovensku.
  Ako mám postupovať, aby som nemusel platiť daň dva krát? S čím sa mám preukázať u holandského predajcu, aby mi vystavil faktúru bez holandskej DPH?

  Podliehajú prívesné vozíky zákonom ako pri dovoze áut zo zahraničia?

  Ďakujem vopred

  Odpovedať
  • Avatar
   31. augusta 2017 o 10:52
   Permalink

   Kupil som nove vozidlo v Rakusku. Faktura musi byt vystavena bez DPH, ale zapalatil som ju aj v Rakusku s tym, ze ked auto prihlasim na Slovensku, tak mi DPH vratia na moj ucet. To som zakotvil do zmluvy s rakuskym predajcom.

   Odpovedať
   • Avatar
    23. októbra 2018 o 13:46
    Permalink

    Dobrý deň.Potrebovala by som vedieť kontakt na skúšobňu áut s volantom na pravej strane v Bratislave ak by ste ho vedeli.dakujem

    Odpovedať
  • Avatar
   29. októbra 2018 o 16:25
   Permalink

   To by aj mňa veľmi zaujimalo viete o tom niečo viac?

   Odpovedať
 • Avatar
  20. septembra 2017 o 14:57
  Permalink

  Je potrebne pri prihlaseni doviezt dovezene auto na dopravny inspektorat ak ma urobenu KO?Nemam prevozne znacky, tak ci si ich mam na ten den zhanat.

  Odpovedať
  • Avatar
   17. októbra 2017 o 22:43
   Permalink

   To by aj mňa zaujímalo ak vieš tak mi prosím napíš či si musel doviezť auto na obhliadku.

   Odpovedať
 • Avatar
  22. septembra 2017 o 14:33
  Permalink

  Zdravim,

  Chcem sa spýtať koľko by ma vyšlo prihlásenie vozidla z CZ na SK, vozidlo je rok 2006 a vykon 142 kw.
  Koľko to vlastne bude za samotne prihlásenie a prepis? ako sa to počita?

  Odpovedať
  • Avatar
   5. júla 2021 o 11:10
   Permalink

   Dobrý deň, koľko by ma vyšiel prepis auta z CR na SK? mám Ford mondeo 2.0 cdti r.2008. Ako dôchodca by som mal nejakú zľavu ? Ďakujem za odpoved.

   Odpovedať
  • Avatar
   22. októbra 2021 o 13:43
   Permalink

   Chcem darovat synovi auto z ČR na SK co k tomu třeba Děkuji

   Odpovedať
 • Avatar
  8. októbra 2017 o 16:25
  Permalink

  Dobry den pan ADMINISTRATOR 🙂
  Chcel som sa spytat. Chcem kupit auto v nemecku,ale prihlasit ho potrebujem na Slovensku na ineho človeka. A ak budem podpisovat kupnu zmluvu,a dam tam svoje meno,a na dopravnom inšpektorate ak vydaju na moje meno vyvozne značky s kratkodobou poistkov, nebude potom problem prihlasit toto auto na ineho človeka na Slovensku ?
  Dakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  16. októbra 2017 o 20:44
  Permalink

  Zdravím, prosím vás treba obhliadku auta keď už mám všetko vybavené okrem prihlásenia a administratívnej?

  Odpovedať
  • Avatar
   8. marca 2022 o 10:34
   Permalink

   Dobrý deň chcel by som kúpiť vozidlo 2011 120kw koľko by ma to stalo všetko dokopy poplatky na svk a co potrebujem v Poľsku dakujem

   Odpovedať
 • Avatar
  19. októbra 2017 o 17:23
  Permalink

  Zdravim.chcem kupit nakladne auto z polska scania r440,ktomu prives. Kolko stoji registracia.dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  19. októbra 2017 o 21:28
  Permalink

  Dobry den, zaujima ma cena prihlasenia dovezeneho auta z DE a plus vsetky dalsie naklady na prepis +-
  Mercedes S350 190kw diesel r 2014. 120 000km.
  Dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  22. novembra 2017 o 14:20
  Permalink

  Dobrý deň chcem sa opýtať koľko stojí prihlásenie vozidla z cz na sk Bmw 110kw r.v2001 ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  26. novembra 2017 o 20:34
  Permalink

  Dobrý deň chcem sa spýtať mal som prevozne značky 30dnove a nestihol som prihlásiť auto s čiech na Slovensku aký je ďalší postup ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  13. decembra 2017 o 14:54
  Permalink

  Dobry den, prosim viete mi poradit nejaku firmu, ktora by urobila cely tento proces za mna? Dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  18. decembra 2017 o 22:02
  Permalink

  Dobrý deň.
  Chcem sa opýtať, čo mám absolvovať, alebo urobiť pri dovezení auta s nemecka, ak to auto je moje. Či že, nemecké doklady od auta sú na moje meno.
  Čital som veľa diskusií, ale nikde som sa k tomu nedopracoval.
  Za odpoveď ďakujem.

  Odpovedať
  • Avatar
   2. augusta 2018 o 0:48
   Permalink

   Ahoj ja malm momentálne rovnaký problém. Mohol by si mi napísať, ako si to riešil?

   Odpovedať
  • Avatar
   7. decembra 2018 o 13:55
   Permalink

   mam podobny problem. Ak by niekto vedel poradit, by boo super. mame dva auta a oba auta su prihlasene na nas ale v Nemecku a chceme ich prihlasit na slovensko, nakolko sme sa prestahovali z Nemecka naspat na Slovensko.
   kludne aj na e-mail
   Dik

   Odpovedať
   • Avatar
    8. júna 2019 o 11:49
    Permalink

    Dobry den, riesim podobnu situaciu (akurat auto prihlasene na mna v CR), ako ste to prosim vyriesili? A kedze mi konci platnost STK/EK v CR, staci urobit iba novu STK/EK pri prihlasovani vozidla rovno v SR? Dakujem

    Odpovedať
  • Avatar
   10. mája 2020 o 17:21
   Permalink

   Dobrý deň chcem sa opytat ako ste si poradili s prepisom keď ze o chvilku ma to čaká tiež auta sú na mojom mene v nemecku uz dlhšie

   Odpovedať
   • Avatar
    27. mája 2020 o 0:16
    Permalink

    Dobry den,prosim Vas,dopatrali ste sa,ako sa riesi tento problem? Tiez potrebujeme prepisat vlastne auto z IT na SK…dakujem za akekolvek info

    Odpovedať
 • Avatar
  7. januára 2018 o 11:59
  Permalink

  Dobrý deň chcem sa spýtať čo všetko mi bude treba na prihlasenie vozidla a ci to pojde auto je kupované v Česku a je na slovensku uz 2roky neprihlasene a teraz ho chcem prihlasit mam odhlaseny technicak aj kupnopredajnu zmluvu ale stk a ek je už prepadnuta jedna sa o Nissan Patrol y 60 r.v.1994 85kw

  Odpovedať
 • Avatar
  21. januára 2018 o 11:59
  Permalink

  Dobrý deň, prosím o radu. Z dcéra pracuje vo Švajčiarsku, používala manželové auto – Citroén C3, zakúpené na Slovensku. Minulý rok však musela prepísať auto na seba a dať ho na švajčiasku ŠPZ, aby ho mohla užívať. Teraz by ho chcela priniesť naspäť na Slovensko. Ako máme postupovať, aby sme auto dostali na slovensku ŠPZ. Za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  25. januára 2018 o 13:07
  Permalink

  Dobry den. Kolko by stal prepis auta z Rakuska, ktore sa uz nachadza na SVK v Komarne? Udaje o aute Skoda Fabia combi 2012, 1598cm3, 77kW 105PS, diesel. Auto nema KO EK STK.
  Dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  9. februára 2018 o 12:18
  Permalink

  Ahoj,
  Som maďarský občan s maďarským pasom pracujem a žijem v Bratislave môžem kúpiť auto na slovensku s maďarským pasom?

  Odpovedať
 • Avatar
  27. marca 2018 o 12:16
  Permalink

  Dobry den,kupujeme nove auto z ceska.mozem sa spytat kde vsade mi treba ist na urady?a ci treba platit dph?bolo nam povedane ze ako firma ked kupujeme auto z ceska tak dph neplatime.aj auto vyplatime bez dph.auto bude na firmu -sro.platca dph.mozem poprosit krok za krokom.lebo uz sa v tom nevyznam.dakujem za odpoved

  Odpovedať
 • Avatar
  6. apríla 2018 o 10:17
  Permalink

  Dobrý deň všetci,
  preklady úradných dokladov nie sú povinné! (vlastná skúsenosť), neviem ako je to s inými dokladmi ako kúpna zmluva, faktúra… ale minimálne Technický preukaz nie je potrebné prekladať!
  Ušetrite si tak 20 – 30 €.
  P. Administrátor, prosím zdieľajte info. ďalej. ďakujem
  Spp

  Odpovedať
 • Avatar
  29. apríla 2018 o 15:03
  Permalink

  Dobry den.

  Chcela by som sa spytat ake su pravidla na dovezene ojazdene auto z Kanady ak som auto kupila pred 2 rokmi v Kanade a zaplatila som dan pri kupe. Teraz ked sa stahujem na Slovensko, musim platit dan a clo, aj ked som dan uz platila a auto vlastnim 2 roky?
  Dakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  3. mája 2018 o 12:10
  Permalink

  Dobrý deň. Mal by som záujem o kúpu jedného auta, ktoré je dovezené z Poľska. Auto má spravenú STK a EK v Poľsku. Chcem sa opýtať, je platná táto STK a EK aj na Slovensku a tým pádom stačí k prihláseniu spraviť už len kontrolu originality?

  Odpovedať
 • Avatar
  9. mája 2018 o 10:11
  Permalink

  Zdravím chcem sa opýtať. Mam auto na talianskych značkách tu na slovensku. K tomu kúpnopredajnu zmluvu od rodičov ktorý žijú v IT. Tam na úradoch im povedali ze auto nemôžu odhlásiť pokiaľ ja ho nezačne prihlasovať tu na Slovensku podľa nového. Viete mi niekto poradiť aky je postup tu keď není v IT odhlásene?

  Odpovedať
  • Avatar
   30. októbra 2018 o 21:03
   Permalink

   Ako si to vybavil? Mal si auto na Talianských značkách na slovensku, aký bol postup prihlásenia?

   ,,Zdravím chcem sa opýtať. Mam auto na talianskych značkách tu na slovensku. K tomu kúpnopredajnu zmluvu od rodičov ktorý žijú v IT. Tam na úradoch im povedali ze auto nemôžu odhlásiť pokiaľ ja ho nezačne prihlasovať tu na Slovensku podľa nového. Viete mi niekto poradiť aky je postup tu keď není v IT odhlásene?“

   Odpovedať
 • Avatar
  11. júna 2018 o 14:28
  Permalink

  Dobry den! Viete mi pomóct prosím? Chcel by som kúpit auto z Rakúska ohne pickerl. je to Audi rv. 12/2001 114kw. Mohli by ste mi pomoct o postupoch? Auto plánujem doviest na príves. Aké doklady musím spytat sa od predávajúceho? Kam potom mám íst ako prvé s autom ked je uz na slovensku? Kolko mi to vsetko dokopy vyjde cenovo?

  Odpovedať
 • Avatar
  11. júna 2018 o 14:39
  Permalink

  Dobry den! Chcem sa vás poprosit o pomoc pri postupoch dovezeného auta z Rakúska. Je to Audi rv. 12/2001 114kw. ohne pickerl. Auto plánujem priniest na príves. Chcem sa spytat aké doklady mám spytat sa od predávajúcého? Ako potom mám postupovat ked auto uz bude na Slovensku a kolko mi to vyjde dokopy vsetko cenovo? Dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  21. júna 2018 o 11:33
  Permalink

  Dobrý deň,
  chcem sa spýtať čo je potrebné ak chcem auto prihlásit na 16 ročného syna

  Odpovedať
 • Avatar
  6. júla 2018 o 11:43
  Permalink

  Dobrý deň, je možné prihlásiť jednotlivo dovezené vozidlo na Di aj cez Slovensko. sk? Všetky dokumenty z okresného úradu už mám. Teda TP č. 2 aj schválenie. Ďakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  6. júla 2018 o 23:03
  Permalink

  Zdravím, kolko by ma cca vyšlo prihlasenie auta, konkretne Volvo S60 r.v.2001 184kW

  Odpovedať
 • Avatar
  9. júla 2018 o 11:35
  Permalink

  Dobrý deň, chcem sa spýtať, čo potrebujem, ak chcem prihlásiť anglické auto na Slovensku. A koľko ma to bude približne stať, preklad dokladov si spravím sama. Ďakujem

  Odpovedať
  • Avatar
   22. augusta 2018 o 22:24
   Permalink

   preklady jedine ak mate gulate razitko tlmocnika.. inak nebudu platne.. anglicak sa prihlasuje rovnako, ako i e auto.. len si treba uvedomit jednu vec.. nikdy ho uz nepredate.. tym je podmienene prihlasenie auta z anglicka…

   Odpovedať
 • Avatar
  17. júla 2018 o 23:47
  Permalink

  Dobry den chcel by som sa opytat ze co vsetko treba vybavit ked idem si doviest Auto z polska Peugeot 406 coupe rocnik 2003 98kw TReba platit aj ten reciklacny fond ? alebo nie dik. Naj keby ze mi to niekto napise co vsetko treba si vybavit. Diky. a ci mozem aj jazdit na tom Aute ked bude na polskych znackach dakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  24. júla 2018 o 20:54
  Permalink

  dobry den,
  prosim o radu manzelka planuje doviest auto z Ruska VW Tiguan a prihlasit ho na SK znacky (manzelka tu ma dlhodoby pobyt) co vsetko musime absolvovat?

  dakujem za kazdu radu

  Odpovedať
 • Avatar
  24. júla 2018 o 21:50
  Permalink

  Dobrý, chcem sa opýtať, nikde som nenašiel postup alebo kalkulačku ako vypočítať poplatky za prihlásenie dovezenej motorky z CH. Clo je vyplatené tak ako by bola z nemecka ( napr.)
  Rok v. 1984, ohlásená v 2004, obsah 986 cm3, cca 60kw- originál TO nie je uvedené.
  KO + TK už mám, ale neviem aké a koľko budú dalsie poplatky a kam treba ísť. Som z BA.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedať
 • Avatar
  26. júla 2018 o 9:09
  Permalink

  Dobrý deň, pri prihlásení dovezie neho auta som zaplatila reciklacny poplatok caz i dovoz. Treba niekam zaslať potvrdenie o platbe (myslím dopravný inšpektorát)?

  Odpovedať
 • Avatar
  5. augusta 2018 o 13:32
  Permalink

  „Ak vozidlu výrobca vystavil osvedčenie o zhode vozidla COC, je vlastník povinný predložiť aj osvedčenie o zhode vozidla COC. “
  Ako zistím pri kúpe či výrobca vystavil COC pre dané vozidlo?
  Znamená to, že ho mať nemusím?
  Ako vedia na DI že ho mám- nemám predložiť?

  Odpovedať
 • Avatar
  5. augusta 2018 o 17:33
  Permalink

  Dobry den chcem sa opytat chcem si doviezť auto s cz na sk 2000 rok kw 265 kolko by ta to vyšlo ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  6. augusta 2018 o 18:19
  Permalink

  Zdravim vas mam otazku ako to ze niesu potrebne preklady uradnych dokladov ?
  Vobec nepotrebujem preklady kedze do teraz si to skoro vsade vyzadovali

  Odpovedať
  • Avatar
   6. septembra 2018 o 11:09
   Permalink

   Od 20. 05. 2018 platí podľa § 157 ods. 12 zákona č. 106/2018 Z. z.:
   Ak sú údaje v žiadosti a doklady priložené k žiadosti v konaní v inom ako v slovenskom jazyku alebo v českom jazyku, navrhovateľ priloží
   aj ich úradne osvedčený preklad do štátneho jazyka. Preklad sa nevyžaduje, ak ide
   o harmonizovaný doklad, ktorého presná štruktúra vychádza z príslušného osobitného predpisu,
   najmä osvedčenie o typovom schválení EÚ, osvedčenie o zhode COC, osvedčenie o kontrole
   technického stavu vozidla. Ak sa v konaní podľa tohto zákona predkladá harmonizované
   osvedčenie o evidencii vydané členským štátom alebo zmluvným štátom, úradne osvedčený
   preklad do štátneho jazyka sa predkladá len pre tie časti, ktoré nie sú harmonizovanými
   položkami.
   🙂

   Odpovedať
 • Avatar
  13. augusta 2018 o 15:03
  Permalink

  Dobry den, idem kupovať auto zo zahraničia rok vyroby 2014, 190kW , chcem sa spýtať koľko budem platiť dohromady za všetky právne úkony pri dovoze prihlásení atd …

  Ďakujem

  Odpovedať
  • Avatar
   18. februára 2021 o 23:33
   Permalink

   Ak mam avto s CZ na sk koľko pi ma visjel prepis na sk sa 2.0l diesel 87kilovat rok virobi 1999

   Odpovedať
 • Avatar
  22. augusta 2018 o 22:30
  Permalink

  vsade pytaju preklady aj na technicky preukaz.. zatial som sa nestretol s tym, ze by sa dalo bez prekladu tp auto prihlasit, a to vozim a prihlasujem auta dlho

  Odpovedať
  • Avatar
   6. septembra 2018 o 11:11
   Permalink

   Od 20. 05. 2018 platí podľa § 157 ods. 12 zákona č. 106/2018 Z. z. :
   Ak sú údaje v žiadosti a doklady priložené k žiadosti v konaní podľa tohto zákona vo
   výnimočnom prípade v inom ako v slovenskom jazyku alebo v českom jazyku, navrhovateľ priloží
   aj ich úradne osvedčený preklad do štátneho jazyka. Preklad sa nevyžaduje, ak ide
   o harmonizovaný doklad, ktorého presná štruktúra vychádza z príslušného osobitného predpisu,
   najmä osvedčenie o typovom schválení EÚ, osvedčenie o zhode COC, osvedčenie o kontrole
   technického stavu vozidla. Ak sa v konaní podľa tohto zákona predkladá harmonizované
   osvedčenie o evidencii vydané členským štátom alebo zmluvným štátom, úradne osvedčený
   preklad do štátneho jazyka sa predkladá len pre tie časti, ktoré nie sú harmonizovanými
   položkami.

   Odpovedať
 • Avatar
  22. augusta 2018 o 23:15
  Permalink

  Dobry den, priatelka Spanielska prisla so spabielskym autom na Slovensko, po troch rokoch sa tu chce prihlasit na trvaly pobyt, ake su poplatky ked chce tu prihlasit auto? Rovnake ako pri kupe?
  A este mam jednu otazku, ak som kupil v zahranici odhlasene auto na suciastky a doviezol ho tu, mozem ho prihlasit na Slovensku ked som si ho opravil? Su tam ine poplatky? Dakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  31. augusta 2018 o 14:54
  Permalink

  Zdravim, mohol by som vediet kolko by stala registracia vozidla Bmw x5, r.v. 2003, 3.0d, 135kw,

  Za odpoved vopred dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  10. septembra 2018 o 22:00
  Permalink

  Dobrý večer , chcel by som sa spýtať čo všetko by som musel zaplatiť aby som priviezol auto z Poľska ? Čo tam musím všetko zaplatiť a koľko to stojí ? Myslím odhlásenie , poistka neviem či sa tam platí nejaká . Ide o wolksvagen golf 1.9 tdi 77kw
  Ďakujem za odpoveď .

  Odpovedať
 • Avatar
  16. septembra 2018 o 20:25
  Permalink

  Dobrý deň, kúpila som si auto v CZ, rok výroby 5/2016, STK má platnú od výroby do 5/2020, potrebujem pri prepise dať urobiť novú STK a EK, alebo stačí k prepisu dať spraviť KO?
  Veľmi pekne ďakujem za radu.

  Odpovedať
 • Avatar
  20. septembra 2018 o 16:58
  Permalink

  Dobry den,

  Manzel by chcel priviezt karavan rok vyroby 2010 z UK na Slovensko. Co k tomu prevozu potrebujeme a ako ho mozeme prihlasit na slovesnke znacky ? dakujem ! Michaela

  Odpovedať
 • Avatar
  2. októbra 2018 o 18:25
  Permalink

  dobrý deň,chcem sa spýtať na komplet poplatky pre prihlásenie vw golf 1,6 benzín r.v.2001dovoz z CZ

  Odpovedať
 • Avatar
  4. októbra 2018 o 17:27
  Permalink

  Dobrý deň. Pracujem v Nemecku. Ak mám auto prihlasené na Nemeckých značkach ale chcem si ho prihlasiť na Slovensko potrebujem prevozné značky ?

  Odpovedať
 • Avatar
  7. októbra 2018 o 23:16
  Permalink

  Dobry den. Mam nahlasene auto na svoje meno v CR na prechodny pobyt. Chcel by som sa opytat, kolko ma bude stat cele prepisanie auta na SR na moje meno. Auto ma 2 roky, objem 1.6

  Odpovedať
 • Avatar
  8. októbra 2018 o 19:41
  Permalink

  Zdravím,chcem si doviezt auto z Rakuska,je to Ford Focus 1,4 16V benzin 59kw, R.V. 2007,kolko ma prosim vas vyjde prihlasenie na SK Dakujem pekne za odpoved..

  Odpovedať
 • Avatar
  15. októbra 2018 o 23:10
  Permalink

  Zdravím. Dá sa prihlasit dovezené auto zo zahraničia elektronicky cez elektronicky OP s čipom a čitačkou a tým ušetriť cca 70 ečka na poplatkoch , alebo sa to dá len pri prepisoch medzi okresmi , ďakujem za odpoveď,

  Odpovedať
 • Avatar
  22. októbra 2018 o 13:52
  Permalink

  Dobry den chel bi som prihlasit auto dovezene z anglicka je to opel insignia 2.0 Tdci Sri aky tam bude poplatok za prihlasenie…. Dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  23. októbra 2018 o 14:06
  Permalink

  Dobrý deň.Potrebovala by som vedieť kontakt na skúšobňu áut s volantom na pravej strane v Bratislave ak by ste ho vedeli.dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  23. októbra 2018 o 18:22
  Permalink

  Chcem sa opýtať mám vyhliadnute jedno auto.. už je na Slovensku ale je to dovoz.. čo všetko potrebujem k tomu aby som ho mohol napísať na mňa a aj s ním odísť na nejakých značkách ? Ake doklady alebo tlačivá ..je možné že predávajúci to vie všetko zabezpečiť za mňa? Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  26. októbra 2018 o 22:17
  Permalink

  Dobrý deň chcel by som sa opýtať koľko bude stáť prihlásenie a všetky poplatky pri dovoze z česka. Jedná sa o Subaru Forester r.v. 2003 130kw. Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  28. októbra 2018 o 11:21
  Permalink

  Dobrý deň, chcel bi som sa opýtať ako mám postupovať pri prihlasení vozidla zo Švajčiarska?Auto je druhý rok v mojom vlastnictve. Končím vo švajčiarsku.beriem si ho ako svoj majetok.

  Odpovedať
  • Avatar
   25. mája 2019 o 8:11
   Permalink

   Dobry den,
   Prosim vas, ako ste riesili cely prepis?
   Ake dokumenty z ch a clo atd.
   Idem riesit podobnu vec, majitelom auta som 3 roky.

   Dakujem
   Peter

   Odpovedať
 • Avatar
  30. októbra 2018 o 11:26
  Permalink

  Dobrý deň, chcem sa spýtať, koľko by stálo prehlásenie auta z Talianska na SR. Ide o Mercedes Benz 150 kw, rok výroby 2012.
  Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  31. októbra 2018 o 17:49
  Permalink

  dobrý večer
  chcem sa spýtať čo potrebujem na prehlásenie auta z Nemecka, ide Opel Mokka nove ale rok výroby 6 mesiac 2015 najazdených 10 km a ako je to z DPH povedali mi že ju musím najprv zaplatiť a až keď auto prehlásim a pošlem im prefotene doklady tak mi DPH vrátia na môj účet, ako je to? Ďakujem

  Odpovedať
  • Avatar
   1. novembra 2018 o 20:52
   Permalink

   dobrý večer vie mi niekto poradiť prosím Vás
   čo potrebujem na prehlásenie auta z Nemecka, ide Opel Mokka nove ale rok výroby 6 mesiac 2015 najazdených 10 km a ako je to z DPH povedali mi že ju musím najprv zaplatiť a až keď auto prehlásim a pošlem im prefotene doklady tak mi DPH vrátia na môj účet, ako je to? Ďakujem

   Odpovedať
 • Avatar
  1. novembra 2018 o 9:07
  Permalink

  Dobry den.stryko mi z prahy daroval auto.je uz na slovensku na prevoznych znackach.bude mozne ho prepisat aj ked nemam darovaciu zmluvu?dakujem

  Odpovedať
  • Avatar
   16. decembra 2018 o 23:58
   Permalink

   darovaciu zmluvu nepotrebujete, staci ze auto odhlasi na vas a vy ho nasledne prihlasite

   Odpovedať
 • Avatar
  13. novembra 2018 o 8:48
  Permalink

  dobrý deň prosím Vás odpovedá niekto na tie otázky alebo nie,ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  24. novembra 2018 o 9:01
  Permalink

  Dobry den, my sme kúpili čisto nové auto na slovensku a chceme ho prepisat do rakúska. Kw ma 104. Kolko cca nas to cele vyjde ? Dakujem za odpoved

  Odpovedať
  • Avatar
   16. decembra 2018 o 23:47
   Permalink

   na Slovensku sa neplati za odhlasenie ako je to v Rakusku s prihlasenim to neviem…

   Odpovedať
 • Avatar
  4. decembra 2018 o 12:24
  Permalink

  Prosím o radu , pri dovoze auta z Belgicka mi chyba papier o odhlásení vozidla treba mi ho keď je auto už na sk so všetkými potrebnými papiermi ( nedal mi to majiteľ )

  Odpovedať
 • Avatar
  7. decembra 2018 o 22:42
  Permalink

  Zdravim, ma niekto skusenosti s prepisom motorky? Rozmyslam o prevoze Honda CB500X 2015 z Australie na Slovensko. Vie niekto kolko by cca stalo prihasenie na Slovensku?

  Odpovedať
 • Avatar
  2. januára 2019 o 17:37
  Permalink

  Zdravim, ako postupovat pri prihlaseni auta.. Auto uz ma KO, stk a emisnu na SK… Prevezne znacky mam slovenske. Staci prist na urad a prihlasit ho?… Kolko su tam poplatky?… Za postup a rady dakujem. Pekny vecer

  Odpovedať
 • Avatar
  6. januára 2019 o 20:27
  Permalink

  Zdravim,bratranec mi daroval auto w passat.4*4.ktreje uš na slovensk.jeto 1,9tdi.96kw.2003.rv.ale je prihlasene v Česku ako mám postupovať keď ho chcem prihlásiť na sk.a koľko bito stalo ďakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  7. januára 2019 o 10:13
  Permalink

  Dobrý deň ako je s prihlásením celkom nového vozidla z Maďarska. Treba preklad TP alebo len faktúra a čo k tomu ešte potrebujem keď vozidlo je celkom nové?

  Odpovedať
 • Avatar
  7. januára 2019 o 10:17
  Permalink

  Prosím Vás ako je to s prihlásením celkom nového vozidla z Maďarska čo treba keď tam nikdy nebolo prihlásené?

  Odpovedať
 • Avatar
  15. januára 2019 o 10:12
  Permalink

  Chcel by som sa opytat koľko by ma stal komplet celé prihlásenie Dodg Ram 2011 5.7 hemy 15000km

  Odpovedať
 • Avatar
  18. januára 2019 o 9:56
  Permalink

  Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať,čo mám robiť,keď chcem prihlásiť auto z Nemecka,na Slovensku,ktorého som majiteľ cca 5 rokov a riadne som ho splatil.Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  21. januára 2019 o 6:54
  Permalink

  Dobrý deň. Koľko zaplatím za prepis auta zo švajčiarska , auto už mám “preclene” na colnom úrade.
  BMW X3, 150 kW, 3.0 D, r.2004.
  Dakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  21. januára 2019 o 10:14
  Permalink

  Dobrý deň. Prisťahovali sme sa z Bulharska na Slovensko. V Bulharsku nám nedali potvrdenie o odhlásení vozidla, pretože keď sme sa predtým sťahovali zo Španielska do Bulharska, tak nič sme nepotrebovali odhlasovať. Ale keď sme chceli ísť urobiť technickú, emisnú kontrolu a kontrolu originality, tak pýtali od nás dokument o odhlásení auta z Bulharska. Neviete nám poradiť? Dá sa tento odhlasovací dokument vybaviť online? Stretol sa niekto niekedy s takou situáciou. Ďakujeme veľmi pekne za každú dobrú radu alebo nápad.

  Odpovedať
 • Avatar
  21. januára 2019 o 20:19
  Permalink

  Dobrý večer. Chcel by som sa opýtať, chcel by som kúpiť auto ktoré je už na Slovensku ale ma ešte C-čkové značky . Rok výroby je 2014 a výkon motora je 103kW . Koľko ma budu stat ešte všetky poplatky ak chcem auto už na mestské značky??? Za odpoveď ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  24. januára 2019 o 3:12
  Permalink

  Dobry den,
  Planujem sa po 18r zitia v cechach vratit na slovensko. V cz som kupil nove auto, teraz to budu 2 roky, a chcel by som ho prihlasit na slovensku. Auto je registrovane na moje meno. Ake poplatky ma cakaju, kolko to bude stat? A este jedna vec, za celych 18r som si nazbieral tu v cz velmi slusnu zlavu na poisteni za bonus bez nehody. Mohol by som si ento bonus uplatit aj v poistovniach na slovensku? Dakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  28. januára 2019 o 2:25
  Permalink

  Dobry!
  Chcela by som doviezt auto z Nemecka. Mohli by ste mi poradit priblizne kolko by to stàlo prepìsat? Auto je z roku 2014,64 kW(87hp) a motor 1,4 benzìn.
  Dakukem za odpoved!
  S pozdravom, Katarìna

  Odpovedať
 • Avatar
  28. januára 2019 o 11:07
  Permalink

  Dobry den , chcem sa vás opýtať kolko by vyslo celkove prihlásenie a vsetko spolu pri dovoze auta z Nemecka ,ide o bmw m5, 2006,373kw,dakujem pekne

  Odpovedať
  • Avatar
   10. februára 2019 o 13:40
   Permalink

   No tak kamoško ty si zaplatiš cca do 2000€ 🙂

   Odpovedať
 • Avatar
  4. februára 2019 o 17:02
  Permalink

  Zdravím kúpil som dovezený seat leon 1m rv. 2004 1.8t 165kw .. koľko cca bude stáť prihlasenie ?

  Odpovedať
 • Avatar
  9. februára 2019 o 11:20
  Permalink

  Dobrý deň, chcem informovať plánujem kúpiť Volvo XC60 r. v. 2014. 158 kW. Koľko by stalo prihlásenie na SK značky. Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  9. februára 2019 o 11:56
  Permalink

  Dobrý deň, chcem sa informovať plánujem kúpiť Volvo XC60 r. v 2014. 158 kW. Koľko by to bolo s prihlásením na Slovensku. Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  14. februára 2019 o 7:58
  Permalink

  Dobry den, chcela by som sa spytat ako postupovat s darovanym autom zo Svajciarska (cize mimo EU) + je starsie ako 10r., ale stale fit. Jedna sa o Peugeot 206.

  Odpovedať
 • Avatar
  22. februára 2019 o 14:39
  Permalink

  Dobrý deň, chcem sa opýtať ohľadne DPH. Ak kupim auto z nemecka od súkromnej osoby napr. cena auta je 20.200€ aký je postup pri vráteni DPH? Lebo predpokladám že za auto budem platiť celú sumupredajcovi že?

  Odpovedať
 • Avatar
  3. marca 2019 o 23:36
  Permalink

  Dobrý večer, prosim Vas chcem sa opytať koľko stoji prehlasenie značiek, keď muž má Martinslé značky ale trv pobyt mame už v By a chceme alebo musime nahlasit auto tu čo nam treba dalujem za každý nazor 🙂

  Odpovedať
  • Avatar
   3. marca 2019 o 23:46
   Permalink

   zmenu treba nahlásiť do 15 dní , vyplníte tlačivo Žiadosť o vykonanie zmeny v evidencii vozidiel – tam napíšete, že žiadate o zmenu miesta pobytu držiteľa (vlastníka) auta, zaplatíte 33€ za nové značky

   Odpovedať
 • Avatar
  5. marca 2019 o 2:38
  Permalink

  Chcel by som sa opýtať ohľadom Míľ na tachometri a STK u nás, je to problém ? Ospravedlňujem sa že to píšem práve sem ale neviem sa o tom nikde dočítať a verím že mi tu s týmto niekto pomôže

  Odpovedať
 • Avatar
  6. marca 2019 o 9:46
  Permalink

  Dobry den chcel by som sa spytat co by stalo prihlasenie auta povodom arabske emiraty a aka dan a ake rozne papiere treba na prihlasenie takehoto auta

  Odpovedať
 • Avatar
  6. marca 2019 o 21:35
  Permalink

  dobry vecer,prosim o radu :
  darovala som dcere auto,suzuki swift..problem je ten,ze zije na krete..ako mame postupovat,aby bolo vsetko spravne?

  Odpovedať
 • Avatar
  12. marca 2019 o 13:32
  Permalink

  Dobry den, dokedy bude vypadok systemu ohladom online rezervacie terminu na ORPZ v Spisskej Novej Vsi. Nie je mozne sa elektronicky objednat a teraz bude musiet manzel stravit cely den vybavovanim, kym sa dostane na rad? Je to nepochopitelne.

  Odpovedať
 • Avatar
  12. marca 2019 o 22:36
  Permalink

  dobrý den chcem sa opýtat na polatky pri dovoze auta z cr od súkromného majitela jedna sa o vw lupo s motorom do 45 kw vdaka

  Odpovedať
 • Avatar
  12. marca 2019 o 23:21
  Permalink

  Pekny den mam troska iny problem sme v Kanade 7 rokou a stahujeme sa na slovensko auto uz vlastnym 7 mesiacov..Ked sa stahujeme auto by som mal previest bez cla a bez DPH?.je to Kia Forte na slovesku sa nepredava ake poplatky ma cakaju tu kw nemozem najst .je to 2 L za skoru odpoved dakujem..surne

  Odpovedať
 • Avatar
  15. marca 2019 o 10:29
  Permalink

  dobrý den, chcel by som doviesť LEXUS SC r.v.202 obsah 4,3 a výkon 210KW z Talianska. mohli by ste mi poradiť čo všetko mám absolvovať? pripadne poradit nejaku firmu ktorá by mi to urobila tak povediac na klúč??? dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  18. marca 2019 o 10:16
  Permalink

  Dobry den,
  Stahujem sa zo svajciarska na slovensko a potreboval by som vediet aky je postup pre prepisanie auta a ci treba platit clo. Auto som kupoval vo svajciarsku a vlastnim ho tu uz 3 roky. Ide o bmw x5 3.0 benzin 272 hp, rok vyroby 2007 najazdenych 160000. Za vasu odpoved vam vopred dakujem

  Odpovedať
  • Avatar
   25. mája 2019 o 11:15
   Permalink

   Dobry den
   Ako ste si s tym poradili?
   Riesim podobnu situaciu.
   Dakujem

   Odpovedať
 • Avatar
  20. marca 2019 o 13:33
  Permalink

  Dobrý deň prajem. Chcem si doviesť na sk auto ktoré mám v španielsku.jeep cheroke 98r 177kw.je upravený na off road všetko zapísané v tech preukáže španielskom na moje meno takze vlastník auta.platna tak, ek,aj pzp.aky je v tomto prípade postup a koľko to bude stáť cca na sk prihlasit.dakujem za radu a odpoved

  Odpovedať
 • Avatar
  22. marca 2019 o 7:16
  Permalink

  Zdravim, keď kupujem vozidlo s čistým TP dovezené, má už aj KO, môžem ho prihlásiť aj v inom okrese ak už bol čistý TP vydaný v inom okrese?

  Odpovedať
 • Avatar
  23. marca 2019 o 21:20
  Permalink

  Dobrý deň
  Aký je postup pri prihlasovaní auta zo zahraničia čo sa robí ako prvé a ďalej keď už auto je na Slovensku.
  Viem ze poistka musí byť, neviem kedy sa má urobiť STK na Slovensku keď zo zahraničia ešte platí. ……atď.

  Odpovedať
 • Avatar
  27. marca 2019 o 18:00
  Permalink

  Dobrý deň vlastním motocykel a automobil dovoz Kanada. Oba dopravné prostriedky spĺňajú Európske normy tj. Oranžové smerovky, E na svetlách a sklách. Jedná sa o audi Q3 vyrobené v Nemecu, a motocykel Honda vyrobený v Japonsku. Na Kontrole originality mi povedali, že CoC nepotrebujem a na obvodnom úrade že áno. Problém je, že CoC mi Slovenský importér nevystaví, lebo tieto vozidlá niesú určené pre Európsky trh. Moja otázka znie potrebujem CoC alebo nie ? A kto ho bude teda vyžadovať Obvodný úrad alebo dopravný inšpektorát?
  Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  28. marca 2019 o 16:25
  Permalink

  Dobrý deň chcel by som prihlásiť tranzit z Anglicka môžte mi prosím pomôcť gde sa to dá. Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  2. apríla 2019 o 18:59
  Permalink

  Dobry den,
  vedeli by ste mi poradit ako presne postupovat a co konkretne vsetko by bolo potrebne vybavit a nahlasit, ak by som chcel kupit elektro motocykel (automat do 11kW) priamo od vyrobcu z Ciny? + je na to potrebna daka importer licencia?
  Dakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  12. apríla 2019 o 10:05
  Permalink

  Dobrý deň, veľmi Vás prosím o radu. Už niekoľko dní všetko okolo toho študujem a nie je mi úplne jasný postup. Priznávam sa že som trošku mimo z úradného jazyka. V pondelok 15.4.2019 doveziem auto zakúpené v ČR. Auto je odhlásené od pôvodného majiteľa, je po evidenčnej kontrole, bez ktorej by ani nebolo možné ho tu v ČR odhlásiť a následne získať prevozné právo resp. prevozné prevodové značky. Nemám doklad z tejto evid. kontroly len účtenku. Je potrebný? Dočítala som sa že áno, pri KO. Je dočasne poistené na dočasné prevodové značky. Má platnú technickú, emisnú vykonanú ešte byvalým majiteľom. Kúpnu zmluvu mám tiež. Prosím Vás, ktorý krok, po ktorom je najefektívnejšie spraviť? A koľko ma to asi bude stáť? A kde mám ísť? Mám trvalé bydlisko v KE , bývam v ČR ale v máji sa sťahujem na stredné SK. Auto je malé Subaru Justy 63KW. srdečne ďakujem, úplne som zmätená.

  Odpovedať
 • Avatar
  12. apríla 2019 o 10:28
  Permalink

  Dobrý deň veľmi Vás prosím o pomoc. Už niekoľko dní študujem tieto veci a som z toho zmätená, priznávam, že veľmi úradnej reči nerozumiem. V pondelok 15.4.2019 doveziem auto Subaru Justy 63kw, rok výroby 2004 na SK. Auto je odhlasené od pôvodného vlastníka a prehlásené na mňa. Má evidenčnú kontrolu, bez ktrorej nie je možný predchádzajúci úkon v ČR. Nemám doklad z tejto E. kontroly len účtenku. Je to potrebné na SK? Je potrebné robiť KO na SK a kde ? Mám prevodové značky a dočasné poistenie. Kúpnu zmluvu, platnú technickú a emisnú kontrolu vykonanú ešte bývalým majiteľom. Prosím poradte mi či mám všetko potrebné? A hlavne v akej postupnosti mám čo robiť, kam ísť na ktoré urady najprv jedno po druhom? V tom mám chaos. Bývam v ČR, trvalý pobyt v KE a stahujem sa v máji na stredné SK. A s akými výdajmi mám počítať prosím? Ďakujem srdečne.

  Odpovedať
 • Avatar
  15. apríla 2019 o 12:41
  Permalink

  Dobry den.Zijem a pracujem v nemecku.Mam tu zakupene auto na nemeckych znackach.Chcem si ho priviest a prihlasit na slovensku akoam postupovat?

  Odpovedať
  • Avatar
   15. júna 2019 o 8:47
   Permalink

   Zdravím Vás Milan,
   Ako ste to napokon poriešil? Ja musím momentálne riešiť totiž to isté a z tých informácií mám len jeden veľký chaos. S mojim partnerom cudzincom (občan EÚ) sme sa prisťahovali na Sk. Ma v osobnom vlastníctve 3 autá, staré 10 a viac rokov a kupované boli v Nemecku pred viac ako 3 rokmi. Nakoľko dostal povolenie na trvalý pobyt na Sk, máme 30 dní na prihlásenie áut na Sk. Dôvod prihlasovania je pristahovanie na územie SR. Na polícii mi telefonicky nevedeli dat radu a žiadali aby som prišla osobne. Je to malý okres na východe kde nemajú s týmto skúsenosť, takže sa k nevedia ako postupovať. Stadiaľto ľudia odchádzajú a nie prichádzajú a už vôbec nie cudzinci čiže policajti mali problém odpovedať mi ako mám postupovať. Budem vďačná za každú radu. Želám všetko dobré. S pozdravom Maja.

   Odpovedať
 • Avatar
  17. apríla 2019 o 20:54
  Permalink

  Dobrý večer.
  Plánujem kúpiť 4-rocne auto z Poľska od súkromnej osoby.
  Ako mam pri kúpe postupovať?
  Čo všetko treba v Poľsku vybaviť?
  Musí ho majiteľ v Poľsku odhlásiť?
  Ďakujem veľmi pekne

  Odpovedať
 • Avatar
  18. apríla 2019 o 10:45
  Permalink

  Dobrý deň,
  prosím Vás, koľko by vyšlo cca prihlásenie vozidla z ČR – Ford Focus, ročník 1998, 96kw?
  Vopred ďakujem za odpoveď.

  Júlia

  Odpovedať
 • Avatar
  29. apríla 2019 o 10:52
  Permalink

  Dobrý deň, chcem kúpiť vozidlo v ČR. Nové. Predajca autorizovaný. Jedná sa o FORD KUGA
  2,00 TDCI 110kW, model 2019.75. Ako ho prihlásiť? Vďaka, Ivan.

  Odpovedať
 • Avatar
  5. mája 2019 o 16:25
  Permalink

  Dobrý deň chcel by som sa opýtať čo by ma stálo prihlasenie auta z PL
  Opel insignia ST 2.0 CDTI, r.v. 2011, obsah 1 968 cm3, 118 kW.
  Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  10. mája 2019 o 15:28
  Permalink

  Dobrý deň, ak postupovať pri prepise auta z okresu do okresu s cenou auta nad 6000tis eur keďže ako szco nemôžeme prijat hotovost nad 5tis eur ale musí to byť cez účet.?

  Odpovedať
 • Avatar
  15. mája 2019 o 11:40
  Permalink

  dobrý den,
  pribuzný pracuje/žije/vo Svajčiarsku a chce priviest mojej manželke osobný autom.SK Oct.ll.r.v.2008
  na svajc.značkach,ktoré su u nich tzv.dabl-značky/pre dve os auta../,tieto zn.chce zobrat naspet do CH“.
  Poraďte prosim,ake doklady budeme potrebovať pre prihlasenie tohto auta na slovenske ev.značky na prislušnom dopr.inšpektorate,príp iných uradoch….Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  16. mája 2019 o 11:25
  Permalink

  Dobrý deň,
  Nedavno som sa vratil zo zahranicia tak sa v tom nevyznam.
  Prosím vás, koľko by vyšlo prihlásenie vozidla z Nemecka VW Touran 2,0l,
  140kw,
  rok vyroby 7/2012,
  200 000km.
  Potreboval by som postup ako aj poplatky?
  Dakujem Pekne

  Odpovedať
 • Avatar
  16. mája 2019 o 11:31
  Permalink

  Dobry den.
  Vratil som sa zo zahranicia a nevyznam sa vtom.
  Chcem sa spytat aky je postup a poplatky na prihlasenie auta z Nemecka.
  VW touran 2,0l,
  103KW
  7/2012 rok
  200tis km
  Dakujem Pekne

  Odpovedať
 • Avatar
  19. mája 2019 o 21:21
  Permalink

  V tom co treba prilozit nie je uvedeny poplatok za „Potvrdenie o prevzatí zodpovednosti
  za nakladanie s odpadom pochádzajúcim z vozidla, ktoré je jednotlivo dovezeným vozidlom“, treba ho prilozit/platit na idovoz.sk ci netreba?

  Odpovedať
 • Avatar
  23. mája 2019 o 9:53
  Permalink

  Dobry den, ked si kupim novy skuter VESPA 300 v Nemecku v predajni, co vsetko musim urobit a zaplatit pre prihlasenie na Slovensku? Dakujem za rady.

  Odpovedať
 • Avatar
  25. mája 2019 o 8:03
  Permalink

  Dobry den prajem,
  Prosim o radu.
  Chcem si doviest auto zo Svajciarska, majitelom tohto auta som uz 3 roky!!!
  Ako je to v tomto pripade s clom, prepisom, musim si tu vybavit prevozove znacky, alebo svajciarske odovzdam pri prepise na slovensku( v cechach je to tak, neviem ako u nas). A ake dokumenty potrebujem zo svajciarska?
  Dakujem
  Peter

  Odpovedať
 • Avatar
  27. mája 2019 o 15:14
  Permalink

  Dobrý deň,
  chcel by som sa spýtať, či je možné prihlásiť aj auto z DE ktoré má ešte nemecké ŠPZ alebo je nutné ho najskôr odhlásiť a potom u nás prihlásiť.
  Ďakujem

  Odpovedať
  • Avatar
   24. septembra 2020 o 19:50
   Permalink

   Zdravím… odpovedal vam niekto na otazku? Dobry den, chcem kúpiť auto z Nemecka od súkromného predajcu … čo všetko treba vybaviť v Nemecku a kde, predtým ako auto odveziem na vozíku ?
   Dakujem za odpoved

   Odpovedať
 • Avatar
  27. mája 2019 o 21:16
  Permalink

  Zdravím, kolko by ma cca vyšlo prihlasenie auta, konkretne BMW X1 ročnik 2010 177ks?

  Odpovedať
  • Avatar
   25. júla 2019 o 22:53
   Permalink

   ak sa pýtate na registračnú daň tak 304€ / 361€ podľa mesiaca prihlásenia a 33€ za nové značky

   Odpovedať
 • Avatar
  28. mája 2019 o 0:08
  Permalink

  DPbry den. CHcel by som si kupit motorku Monkey bike 125cc z číny cez Alibabu. Potrebujem vediet ake papiere budem k tomu potrebovat aby som ju mohol prihlasit. Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  3. júna 2019 o 21:33
  Permalink

  dobry den chcel by som sa opytat: pri odhlasovani auta z uk nedostanem ziadny doklad o jeho odhlaseni, co vsetko budem potrebovat pre jeho nasledne prihlasenie, tak isto v uk nemaju prevozove znacky s poistkou ale maju docasne poistenie vsetko online viazane na registracne cislo vozidla ( anglicke ) bude toto problem ak do prihlasenia budem s vozidlom jazdit pod anglickou poistkou?
  popripade aky rozdiel je medzi prihlasovanim anglickeho vozidla a ostatnyh viem o skusobny to uz mam zistene

  Odpovedať
 • Avatar
  4. júna 2019 o 17:07
  Permalink

  Dobrý deň. Chcem sa opýtať koľko by ma celkovo stálo prihlásenie vozidla : škoda fábia 1.9sdi 47kw r.v. 1/2005. Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  10. júna 2019 o 16:44
  Permalink

  dobry den chcem sa spytat ako mam postupovat ked sa stahujeme s anglicka na slovensko a auto ktore tu mam by som chcel zobrat na slovensko . da sa to vobec a co vsetko musim absolvovat a kolko ma to asi bude stat je to peugeot 5008 r.v. 2010 1.6 diesel

  Odpovedať
 • Avatar
  16. júna 2019 o 12:56
  Permalink

  Dobry den. Chcel by som sa spytat, ako postupovat pri prihlasovani auta dovezeneho z Anglicka? Mam v plane absolvovat prestavbu z pravostranneho na lavostranne riadene. Aky je najvhodnejsi postup? Ci je mozne spravit prestavbu a potom absolvovat prihlasenie alebo naopak? A ake procesy a dokumenty su k tomu potrebne. Dakujem. S pozdravom V.

  Odpovedať
 • Avatar
  18. júna 2019 o 12:16
  Permalink

  Nečudujem sa že admin na Vás hodil „bobek“ … lenivosť väčšiny čo tu píšu nemá obdobu ???

  Odpovedať
 • Avatar
  24. júna 2019 o 7:05
  Permalink

  Hallo hallo nedostal som odpoveď ani radu ako ďalej prosím.!? Co všetko musím absolvovať pri prihlásení vozidla z členského štátu na slovenské evidenčné čísla poprosím radu od A do Z ďakujem ďakujem a ešte ráz dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  4. júla 2019 o 9:37
  Permalink

  Dobry den prajem. Chcel by som sa opytat , kolko casu mam na prihlasenie vozidla na slovensku ak mam 3mesacne prevozne znacky? Dakujem. 🙂

  Odpovedať
 • Avatar
  5. júla 2019 o 19:53
  Permalink

  kupil som privesny vozik vroku 2007 v cesku vroku 2017 som ho odhlasil zo silnicnej evidencie chcem ho prihlasit v ssr bez maleho technickeho mi nechceju urobit originalitu vozika co mam robit

  Odpovedať
 • Avatar
  6. júla 2019 o 9:30
  Permalink

  Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na prihlásenie auta na sk značky z ameriky cena a poplatky prihlásenia??

  Odpovedať
 • Avatar
  11. júla 2019 o 21:36
  Permalink

  Pozdravujem Vas,
  velmi nesuhlasim s tymto Vasim tvrdenim na uvode stranky.
  citujem
  „Za ojazdené vozidlo sa definuje vozidlo, ktoré má najazdené viac ako 6000 km a (nie alebo) je staršie ako 6 mesiacov. Ak si kúpite ojazdení vozidlo od súkromnej osoby, tak nemusíte platiť DPH. Pri kúpe ojazdeného vozidla od predajcu vozidiel (nesúkromnej osoby), musíte zaplatiť DPH, ktoré je platné v rámci daného štátu. DPH platíte samozrejme len raz, čiže na Slovensku už DPH neplatíte.“
  – myslim si ze opacne:
  – ak od sukromnej osoby = DPH platim
  – ak od platcu DPH = DPH v krajine EU neplatim, ale az u nas.

  viac info je tu:
  https://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/cars/vat-buying-selling-cars/index_sk.htm#business-used

  https://podpora.financnasprava.sk/365532-Da%C5%88ov%C3%BD-re%C5%BEim-pri-k%C3%BApe-ojazden%C3%A9ho-auta-z-in%C3%A9ho-%C4%8Dlensk%C3%A9ho-%C5%A1t%C3%A1tu-platite%C4%BEom-nie-je-obchodn%C3%ADk-s-autami

  Odpovedať
 • Avatar
  12. júla 2019 o 8:39
  Permalink

  Dobrý deň, chcem sa opýtať keby chcem doviest auto z ameriky konkrétne ford mustang z 80 rokoch aká by bola cena pri prepise?

  Odpovedať
 • Avatar
  13. júla 2019 o 16:00
  Permalink

  Dobrý deň. Chcem sa opýtať koľko stalo by doviesť auto z Poľska a je to 2.0. benzín – plyn 2004 r.

  Odpovedať
 • Avatar
  15. júla 2019 o 21:39
  Permalink

  Dobry den,
  vlastnim Skodu octaviu ktoru som si kupil vo Svajciarsku.Pokazil sa mi motor a to tak,ze uz sa neda opravit.Musel som teda vo Svajciarsku vozidlo odhlasit.Chcem sa opytat,mozem to auto teraz predat na nahradne diely bez toho aby som nemal neskor problem?

  Odpovedať
  • Avatar
   16. júla 2019 o 21:09
   Permalink

   Este som zabudol napisat,ze sa mi pokazila na Slovensku,takze musim to nejako poriesit.

   Odpovedať
 • Avatar
  27. júla 2019 o 11:29
  Permalink

  Zdravim, chcel by som sa spýtať koľko by ma vyšlo prihlásenie vozidla Mercedes-benz, C-Class, rv.2006, 1.8 benzín kompresor na LPG, z anglicka s pravostranym riadením, a čo všetko je potrebné na prihlásenie.

  Odpovedať
 • Avatar
  1. augusta 2019 o 11:46
  Permalink

  Zdravím. Kúpil som dovezene jazdené auto. STK, EK, KO a preklad tech.preukazu som odovzdal na úrade dopravy. Mesiac čakania kvôli dovolenkam. Chcel som nejaké dočasné resp. prevozne značky ale ze sa nedajú vybaviť že sú určené len na spravené STK, EK. Je nejaká možnosť získať tie značky alebo musí človek iba čakať mesiac. Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  5. augusta 2019 o 15:07
  Permalink

  Dobrý deň.Od 1.8.2019 sa zmenila podmienky prihlásenia MV do evidencie.
  Po novom už nebude treba vyplniť na DI tlačivo“Žiadosť o zaradenie do Evidencie v SR“
  Urobí to zamestnanec na príslušnom DI.
  Dnes som bol vo Zvolene so všetkými dokladmi, že si zaplatím správny poplatok a vezmem značky..
  Ide len o dovoz zo zahraničia!!!
  Systém je stále nefunkčný a údajne sa to nepodarilo preklopiť medzi OU a DI.
  Viete mi povedať kedy to bude funkčné?
  Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  6. augusta 2019 o 8:25
  Permalink

  Dobry deñ. Chcem doviest auto z Kanady . Čo všetko k tomu potrebujem vybavit: poplatky,clo , administrativa a ine veci . Auto pre osobnu potrebu.

  Odpovedať
 • Avatar
  12. augusta 2019 o 16:50
  Permalink

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať čo ma bude stáť prihlásenie vozidla z rakúska. Rok výroby 2006, 2,4 JTD, Alfa Romeo 156
  200kw
  Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  13. augusta 2019 o 15:06
  Permalink

  Dobrý deň,

  chcel by som sa spýtať ako to je s prehlasovaním vozidla kategórie N2 a N3 zo zahraničia
  rok výroby 2006 , 309 kw SCANIA

  ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  14. augusta 2019 o 12:37
  Permalink

  Dobrý deň, chcel by som sa spýtať čo ma bude stáť kotrola originality atd. prihlásenie vozidla z rakúska.čiže kopmlet všetko čo treba vybavit, Rok výroby 2010, Fiat Bravo 110 kw .Dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  14. augusta 2019 o 19:08
  Permalink

  Dobrý deň,vlastnim vozidlo v Česku a chcem ho doviest na Slovensko.Chcem sa spytat ake doklady budem potrebovat a kolko to bude stát.Ide o škodu rapid 2016 81kw.DAKUJEM

  Odpovedať
 • Avatar
  17. augusta 2019 o 22:20
  Permalink

  Dobrý deň, chcel by som prihlásiť jawu 350/634, kW pod 20, rv. pod 2000, je na Slovensku napísaná na pána Slováka, má však anglické Tp, anglické ŠPZ. STK prepadnuta, poistka sa neplatí. Čo v takomto prípade?

  Odpovedať
 • Avatar
  1. septembra 2019 o 15:42
  Permalink

  Dobry den,rad by som sa informoval,kolko by ma stalo prihlasenie BMW 330i 170 kW r.v.2003 na slovenske ecv? Dakujem zaodpoved.

  Odpovedať
 • Avatar
  3. septembra 2019 o 7:55
  Permalink

  Kolko casu ma urad na vybavenie žiadosti o prihlásenie vozidla do evidencie?

  Odpovedať
 • Avatar
  4. septembra 2019 o 19:06
  Permalink

  Dobry den, ako je to s prihlasenim historickeho vozidla z Nemecka? Vozidlo ma tzv. H-Kennzeichen, je teda normalne prihlasene, akurat kedze je starsie ako 30 rokov a v povodnom stave tak su ulavy na cestnej dani. Je mozne toto vozidlo u nas prihlasit na normalne ,,biele´´ znacky?

  Odpovedať
 • Avatar
  7. septembra 2019 o 9:08
  Permalink

  Dobrý deň, potrebujem potvrdenie o zaplatení DPH pri dovoze jazdeného auta z Česka? Auto budem kupovať od autobazáru. Alebo mi stačí faktúra , príp. kúpnopredajná zmluva, v ktorej bude predajná cena rozpísaná na sume bez + DPH. Ďakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  1. októbra 2019 o 9:29
  Permalink

  Dobry den, v hore uvedenom článku som si všímol , že prihlasenie vozidla je dlhavá záležitost.
  Len to nechápem kolko času maju na to príslušné orgány na výstavenie slovenskeho technického preukazu, ked jedná sa o dovozené auto zo zahraničia.
  Mne osobne už tretí týžden slubuju cez telefeon že zajtra to bude hotové….a dodnes nič …tak nechápem.
  S pozdravom,
  Peto

  Odpovedať
 • Avatar
  1. októbra 2019 o 10:05
  Permalink

  Ako prihlásiť a koľko ma bude stáť prihlásenie auta z USA? (Auto je už na Slovensku na US značkách)
  Ročník 2012, objem 3,5 l, 30,000 míľ

  Odpovedať
 • Avatar
  22. októbra 2019 o 7:04
  Permalink

  Dobry den, kolko cca by stalo prihlasenie z nemecka.

  Mazda 3 , 2015,88kW,75 000 najazdenych?

  Odpovedať
  • Avatar
   8. novembra 2019 o 1:37
   Permalink

   Prevozné značky+Kontrola originality,recyklačný poplatok 24e,STK+EK, registračný poplatok za auto41.80 + 33e za značky .

   Odpovedať
 • Avatar
  4. novembra 2019 o 8:18
  Permalink

  Dobrý deň, potreboval by som vedieť, koľko ma bude stáť dovoz darovaného vozidla z Talianska. Jedná sa o vozidlo Volvo V50 2.0 bifuel, rok výroby 2010. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedať
 • Avatar
  7. novembra 2019 o 18:42
  Permalink

  Dobrý deň. Chcem sa opýtať chcem prihlásiť auto mam kúpnu predajnu zmluvu ale nie overenú notárom. Dá sa to aj tak prepísať?

  Odpovedať
 • Avatar
  8. novembra 2019 o 14:29
  Permalink

  Moja dcera byva vo Švajčiarsku je tam vydata. Má aj solvenske občianstvo. Chcela by si doviezť svoje osobne auto zo Švajčiarska na Slovensko. Auto má 20 rokov je zachovale ,typ Subaru , ojazdene 200 000 km. Ona auto nechce predať, vždy keď je doma by rada ešte použila svoje auto. Mam otazku: čo by mala vykonať aby dostala štátnu poznavaciu značku Sk .

  Odpovedať
 • Avatar
  12. novembra 2019 o 10:53
  Permalink

  Dobry den, chcem sa opytat, ci je mozne vozidlo dovezene zo zahranicia prihlasit elektronicky. Nikde na internete o tom nie je ani zmienka, takze zrejme nie ? Dakujem za vopred za relevantne informacie.

  Odpovedať
 • Avatar
  24. novembra 2019 o 2:18
  Permalink

  Dobry den ja mam otazku kupila som si na slovensku nove auto .ktore som aj prihlasila na slovensku…potom som isla pracovat do nemecka kde som aj prihlasila auto …po vyse roku odchadzam na slovensko…cize ako s autom ktore je moje a uz bolo raz prihlasene na slovensku …cakaju ma tie iste postupy ?jedna sa o C3 AIRCROSS Datum typového schvalenia 30.06.2017.Dakujem za kazdu mudru radu alebo skusennost..

  Odpovedať
 • Avatar
  9. decembra 2019 o 21:08
  Permalink

  Dobry den chcem sa opytat kolko sa bude platit clo u auta roku vyroby 2004 dovezeneho s norska.budem sa stahovat na slovensko ale chcem si zobrat auto zo sebou,alebo je to ten spravny poplatok?tych 700 eur?

  Odpovedať
 • Avatar
  7. januára 2020 o 10:00
  Permalink

  Prosím Vás, keď auto bolo prvýkrát registrované 31.03.2011 aký je koeficient na výpočet poplatku pri platbe na úrade a pri platbe cez internet? Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  9. januára 2020 o 20:49
  Permalink

  Zdravím vás . Od sestry idem kúpiť auto je prihlásené v Cz . Chcem ho na Sk SPz aký je postup keď nechcem kupovať prevozne SPz . Dá sa to nejak Tak že ho najprv prihlásim na Sk a potom si ho hneď ona odhlási v cz.
  Ak sa to dá čo všetko od nej potrebujem na prihlásenie ? Budem nato sám bez sestry .

  Odpovedať
 • Avatar
  24. januára 2020 o 13:27
  Permalink

  Dobrý deň, rád by som sa spýtal koľko by ma vyšiel cca dovoz auta z Nemecka značky BMW rad 3 GT r.v. 2017 140kW ?

  Odpovedať
 • Avatar
  26. januára 2020 o 17:38
  Permalink

  Zdravim.Prihlasenie z ČR,rv 2009,…2,0tdi…170k.Mozem sa dozvediet co ma to bude stat?

  Odpovedať
 • Avatar
  31. januára 2020 o 22:18
  Permalink

  Dobry den, chystam sa kupit novy motocykel zo zahranicia. Chcel by som sa spytat ci musim pocitat s nejakymi specialnymi ukonmi, okrem pzp, kontroly originality, predlozenia COC a osvedeenie o evidencii vydaneho prislusnym obvodnym uradom dopravy. Zaujalo ma hlavne toto upozornenie.

  Upozornenie: prvé prihlásenie vozidla do evidencie môže vykonať len importér / predajca motorových vozidiel, ktorý je registrovaný v Národnej evidencii vozidiel.

  dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  23. februára 2020 o 19:50
  Permalink

  Dobrý deň,

  Koľko by stálo komplet prihlasenie vozidla dovezeneho z CR, r.v. 2010, 176kw.

  Ďakujem Vám veľmi pekne

  Odpovedať
 • Avatar
  25. februára 2020 o 21:00
  Permalink

  Dobrý deň chcem sa opýtať či musí byť auto fyzicky na polícii keď je dovezené z čiech a bude mať kontrolu originality stk a ek. Koncom februára mi končia prevozove značky. A na prepis som objednaný az 2.3.2020 vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedať
 • Avatar
  26. februára 2020 o 21:29
  Permalink

  Dobrý deň, chcel by som sa spýtať! Ak chcem kupit nové na objednávku auto z CZ, nakoľko ceny sú o dosť nižšie v porovnani s našimi! Ak by som sa rozhodol pre objednávku, a auto mi dôjde, tak čo a aké poplatky má kde čakajú? Jedna sa o Mercedes GLB 200 benzín 120kw?! Dakujem za odpoved

  Odpovedať
  • Avatar
   5. novembra 2023 o 13:40
   Permalink

   Zdravim. Kolko ma bude stat kompletne prihlasenie vozidla s postavenim na SK znacky, dovoz z DE. Rocnik 2021/ 210kW

   Odpovedať
 • Avatar
  26. februára 2020 o 21:36
  Permalink

  Keď kúpim nové auto z cz! Aké poplatky má čakáju okrem prihlásenia? Dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  22. marca 2020 o 0:01
  Permalink

  Dobrý deň.auto som kúpil od nemeckej firmy ktorá auto kúpila v Belgicku a tam aj bolo odhlasene z evidencie,v Nemecku nemalo pridelené EČ.nebudem mať problém keď kúpno-predajnú zmluva je z Nemecka a odhlásenie z Belgicka? Ďakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  20. apríla 2020 o 18:06
  Permalink

  COC dokument získam len ak kupujem nové auto. Alebo ho získam aj inak? Je potrební pri registracií 5 rokou starého auta?
  Škoda Rapid 2015 1,6 77kw nafta

  Odpovedať
 • Avatar
  21. apríla 2020 o 8:55
  Permalink

  Dobry den, chcem sa opytat kde sa daju predlzit tie colne znacky ktore boli vystavene v Nemecku a platnost vyprsala? Dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  24. apríla 2020 o 16:51
  Permalink

  Dobrý deň
  Viete mi povedať aka je cena prihlasenia novej stvorkolky, ktorú kúpim v čechach a budem ju chcieť prihlasiť u nás na slovensku? A čo všetko k tomu potrebujem ? Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  1. mája 2020 o 17:34
  Permalink

  Dobry, chcela by som opytat ked zoberem moje auto na Slovensko za kolko bude registracia a vsetko spolu co treba vybavit? ja mam volkswagen golfa 2005 fsi 2,0 benzin a z anglicka, tak volan je na pravo.
  dakujem za odpoved.
  klaudia

  Odpovedať
 • Avatar
  2. mája 2020 o 13:25
  Permalink

  Dobry den
  Ja by som chcel doviest auto zo svajciarska. Byvam 12 rokov vo svajciarsku, trvale bydlisko mam este na slovensku.
  Auto by som pouzival len 2-3 krat za rok ked doma som.
  Aky je postup v takomto situacii?
  Dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  2. mája 2020 o 13:30
  Permalink

  Dobry den
  Ja by som chcel doviest auto zo svajciarska. Byvam 12 rokov vo svajciarsku. Trvale bydlisko mam este na slovensku. Ato by som pouzival len 2-3 krat za rok ked doma som. Aky je postup v takomto situacii?
  Dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  10. mája 2020 o 17:23
  Permalink

  dobrý deň chcem sa opýtať ci mi treba kupnopredajnu zmluvu keď auto už dlhšie používam v nenecku čiže je na moje auto a chcem prepísať na slovenske značky keď ze sa vraciam na slovensko

  Odpovedať
 • Avatar
  25. mája 2020 o 19:58
  Permalink

  Zdravím
  Je potrebné urobiť KO ked kupujem nový vozík z CZ?

  Odpovedať
 • Avatar
  28. mája 2020 o 12:45
  Permalink

  Áno, už je povinnosť vykonať KO aj pri všetkých jednotlivo dovezených vozidiel, výnimku tvorí ak návrh podáva zástupca výrobcu konkrétneho vozidla.

  Odpovedať
 • Avatar
  31. mája 2020 o 13:34
  Permalink

  Prajem pekný deň,
  kupujem jazdené vozidlo od človeka, ktorý ho doviezol zo zahraničia (rok výroby 2005). Auto nemá slovenské značky. On má vybaviť STK, EK a veľký technický preukaz. Ja ho mám následne prihlásiť. Ako mám postupovať? Dá sa to aj online (slovensko.sk)? Na čo by som si mal dať pozor, aby sa nevyskytli problémy, keďže v tejto oblasti nemám žiadne skúsenosti? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedať
 • Avatar
  2. júna 2020 o 10:13
  Permalink

  Ahojte, pravé riesim prepis auta z ČR ,kde som ho vlastnil a chcem si ho napisat na slovenské značky.Zatial moja skusenost je taká že preklad nebol treba ziaden nakolko je z ČR a potom som siel na obvodní urad kde som sa informoval co a ako a na moj údiv mi povedali že ak mám plátnu STK a ek z ČR tu na Slovensku si ju robit nemusím stačí KO a zaplatit recyklační poplatok a čestné prehlasenie(nakolko už nemám kupnopredajnu zmluvu) že majtel v technickom som naozaj ja.Dokonca mi povedali že mi nebolo treba ani prevozne znacky..K tomu papier jeden z obvodneho uradu a pravdaze správný poplatok 100 eur akto chcem do 10 dní ( ak chcem do 5 dní tak 300 eur). Toto vsetko a český technicky som odovzdal a cakam kým sa ozvú že si mozem ist vyzdvihnut slovenský technický velký,a malý automaticky odovzdam .Ked budem vediet postup dalej urcite dopisem do komentu.

  Odpovedať
 • Avatar
  8. júna 2020 o 21:21
  Permalink

  Dobry den,
  chcela by som doviest auto z UK . Je ho stale mozne zaregistrovat?
  Dakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  15. júna 2020 o 17:04
  Permalink

  Prajem pekný deň.
  Koľko by stálo prihlásenie auta+všetky poplatky z CZ.
  R.v. 2016,85kw,auto má novú STK,EK.

  Odpovedať
 • Avatar
  15. júna 2020 o 17:36
  Permalink

  Dobry,zijem v nemecku a mam na mene auto uz viac Ako 9 rokov, a chcem prepisat na sk znacky, Potrebujem tiez orginalitu robit?

  Odpovedať
 • Avatar
  21. júna 2020 o 21:44
  Permalink

  Zdravim, chcem sa opytat, kupujem auto z Nemecka, faktura bude od nemeckeho predajcu ale auto nema papiere nemecke ale z Dubaia. Je to problem pri prihlaseni?
  Musim urobit nejake ukony navyse oproti inym beznym nemeckym autam?
  Dakujem za odpoved

  Odpovedať
 • Avatar
  21. júna 2020 o 21:48
  Permalink

  Dobry den, kulujem auto v Nemecku od nemeckeho predajcu ale auto nema nemecke papiere ale z Dubaia. Je to problem? Okrem toho ze musim prekladat z arabskeho jazyka je nieco este ine oproti beznym nemeckym autam?????
  Dakujem za odpoved

  Odpovedať
 • Avatar
  15. júla 2020 o 8:40
  Permalink

  zdravim koľko bude stáť prihlasenie auta neviem či to kalkuačka vypočita už aj s kofecientom či nie r.v 2012 180 kw ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  25. júla 2020 o 5:33
  Permalink

  Dobry den,
  Prosim o radu, ake Technicke ukony budu musiet byt prevedene na mojom vlastnom auto Nissan Sentra SV 2019 , ked si ho donesiem na Slovensko, z CANADA, co mam v plane 2022.? A kolko ma to vsetko priblizne bude stat?
  vopred dakujem za odpoved.

  Odpovedať
 • Avatar
  26. júla 2020 o 15:30
  Permalink

  Zdravim kupil som auto z berlina a potrebujem prepisat na sk znackach je to bmw 735 i 200kw a rok 2002 aka je cena prepis kompletna dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  20. augusta 2020 o 22:19
  Permalink

  Dobrý den , kúpil som auto od švagra na Cz SPZ . Chcem ho prihlásiť na Sk . Aký je postup, je možné že pridem na aute s CZ SPz a prehlásim ho na seba bez prítomnosti majiteľa ? Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  23. augusta 2020 o 15:23
  Permalink

  Zdravim,
  Kupujem starsiu dodavku z Nemecka. Je to VW T4 2,5 tdi r.v. 2002.
  Auto je zapisane ako LKW cize nakladne. Z vnutra je ale prerobene ako obytne co by nemal byt problem. No zaujima ma vnutorna prepazka. Nikde v technicaku nevidim ze by bola spomenuta no evidentne tam bola a bola odstranena pri prerabke. Tak isto tam boli vymene sedadla za nove otocne. Moze byt teda problem pri KO a STK ked to budem prihlasovat na Slovensku?
  Dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  31. augusta 2020 o 13:16
  Permalink

  Dobrý deň prosím vás ak si doveziem nové auto ktoré by som zakúpil v Čechách musím ísť s takým autom na kontrolu originality alebo mi stačia doklady od predajcu na prihlásenie vozidla?

  Odpovedať
 • Avatar
  13. septembra 2020 o 23:01
  Permalink

  Ako si prepíšem vlastne auto používané viac ako 5 roky na nemeckých ŠPZ.a zakúpené v Nemecku mam tu aj v Nemecku prechodny(trvalý)pobyt.Aj za vlastne auto musím platiť všetky poplatky?To dúfam že je to zohľadnené…….

  Odpovedať
 • Avatar
  14. septembra 2020 o 20:24
  Permalink

  Dobry deň kolko ma bude stať prepis jaguara x-type 2,5 v6 benzin 145kw rok virobi 2002 auto už je na Slovensku. Dakujem za odpoved.

  Odpovedať
 • Avatar
  21. septembra 2020 o 10:18
  Permalink

  Dobry den,chcem sa opytat kolko ma bude stat prepis auta Renaul Laguna combi 3,rv.2007,2.0dci 150ks..dalej by som sa chcel opytat ako dlho trva cely ukon registracie dovezenho auta z UK na Sk,Dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  30. septembra 2020 o 22:26
  Permalink

  Dobrý den,

  Zajímalo by mě.. jak si mám zařídit PZP abych auto mohla přepsat pokud ještě nebudu mít slovenske značky?

  Odpovedať
  • Avatar
   30. septembra 2020 o 22:35
   Permalink

   Ak ešte nemáte značky, tak PZP sa uzatvára len na VIN číslo. Keď už budete mať vybavené slovenské značky, tak ich nahlásite poisťovni v ktorej máte uzatvorené PZP, prípadne sprostredkovateľovi PZP.

   Odpovedať
 • Avatar
  4. októbra 2020 o 10:54
  Permalink

  Dobrý deň, mám jednu otázku. Kupoval som auto na SK, mal som ho na SK značkách prihlasené. Momentálne je prihlasené v Rakúsku. Moja otázka je, ako by to bolo s prihlásením, ak by som auto predal otcovi cize by ho on musel prihlásiť na SK. Je tam nejaka výnimka alebo je musíme postupovať klasicky, čiže preklad papierov, kúpna zmluva, KO atd.

  Odpovedať
 • Avatar
  19. októbra 2020 o 14:26
  Permalink

  Predsa ani fakturu / kupno predajnu zmluvu netreba uradne prekladat. Vystavte ju rovno v slovencine a dajte si taku potvrdit predajcom – uz pri kupe vozidla.

  Odpovedať
 • Avatar
  2. novembra 2020 o 11:40
  Permalink

  Dobrý deň. Chcem prihlásiť používaný vozík r.v. 2003 na SK do 750kg .Dovezeni z IT . Vozík nema COC lebo ho výrobca nedodava (bol som u výrobcu osobne) keď že vozíky vyrába pre a v IT. Je možné ho prihlásiť aj bez COC a ak áno tak za akých podmienok? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedať
 • Avatar
  10. novembra 2020 o 8:44
  Permalink

  zdravim, kolko by bolo treba zaplatit za kompletne odhlasenie, prihlaseniea registrovanie auta z Talianska – vw passat alltrack 2016, 110kw….so vsetkymi ukonmi potrebnymi aby som mohol fungovat normalne na slovensku 🙂 dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  11. novembra 2020 o 9:38
  Permalink

  Zdravím, chcel by som sa opýtať aký prvý krok musím urobiť keď chcem prihlásiť auto dovozené z Rakúska ktoré už je na Slovensku bez značiek s papiermi o tom že je už odhlásené. Ďakuje.

  Odpovedať
 • Avatar
  11. novembra 2020 o 13:13
  Permalink

  Dobrý deň , pri prihlásení auta ( dovoz zo zahraničia ) treba vyplniť ešte nejakú žiadosť na dopravnom inšpektoráte a viem tam aj daň + značky zaplatiť ( 355 € ) ? Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  18. novembra 2020 o 19:10
  Permalink

  Dobrý deň, aká je zákonna lehota pre vydanie veľkého techničáku ? Sú v súčasnosti nejaké predĺženia lehôt kvôli korone ? Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  18. novembra 2020 o 21:26
  Permalink

  Dobry den. chcel by som si priviest auto z norska. Platia pre tuto krajinu rovnake pravidla ako pre Europsku uniu kedze je v Sengene? Co vsetko budem musie urobit aby som auto priviezol? Treba zan platit na slovensku clo? Kolko by to asi tak mohlo byt? Je to vw sharan 2004 130kw
  Dakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  8. decembra 2020 o 14:44
  Permalink

  Dobry den, chcel by som si doviest z CR auto, znacky Mazda 6 2.0i, r.v. 2009, 108 kW
  a zaujimalo by, ake pravne ukony ma pri prepise cakaju, asi ako dlho to potrva a kolko
  to bude stat?
  Dakujem Vam pekne za odpoved.

  Odpovedať
 • Avatar
  4. februára 2021 o 23:51
  Permalink

  Dobry chcel by som sa spytať chcem kupiť auto z pl kia sportage 2.0 benzin lpg rv 98 95kw aka bude cena za prihlasenie a aky postup

  Odpovedať
 • Avatar
  13. februára 2021 o 21:38
  Permalink

  Zdravim. Chcem sa spytat aky je postup pri prehlaseny vozidla z Rakuskych špz ,kde ja som majitelom vozidla v Rakusku a chcel by som si to prehlasit na Sk znacky. A s akou sumou pri prepise mam ratat- vsetky naklady na prepis.Jedna sa o vozidlo VW Touran 1,6 Diesel, 77kw, rv.6/15.

  Dakujem

  Odpovedať
  • Avatar
   22. februára 2021 o 13:38
   Permalink

   Dobry den pan Miroslav,
   Podarilo sa Vam to vyriesit ? Caka ma podobna situacia, prehlasenie auta (mladsie ako 4 roky) z CZ kde som majitelom a chcel by som ho prehlasit na SK.

   Dakujem s pozdravom
   Martin.

   Odpovedať
 • Avatar
  17. februára 2021 o 15:34
  Permalink

  Zdravim. Chcem sa spytat aky je postup pri prehlaseny vozidla z Anglickych špz .
  Chcel by som si to prehlasit n la SK značky kolko by ma to stalo všetko ?
  Jedna sa o vozidlo Nissan Qashqai Acenta 2Wd
  1,6 bendzin cca 114kw ,rv.2007

  Odpovedať
 • Avatar
  21. februára 2021 o 20:06
  Permalink

  Dobrý deň, chcem sa opýtať či je možné vystaviť opetovne odhlásený zahraničný technický preukaz pri strate?

  Odpovedať
 • Avatar
  15. marca 2021 o 21:03
  Permalink

  Dobry večer je potrebna STK pri KO na 3a pol ročnom motocykli dovezenom z Francuzska ? Za skoru odpoved vopted dakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  26. marca 2021 o 23:04
  Permalink

  Dobrý vie mi niekto poradiť neter mi chce darovať auto rok vyroby 2013 z rakuska auto je v poriadku ST EM tento rok čo všetko treba vybaviť a koľko by to stalo som starsia osoba moc tomu nerozumiem ďakujem

  Odpovedať
  • Avatar
   28. marca 2021 o 15:57
   Permalink

   -doklad o nadobudnuti
   -orig osvedcenie I a II
   -odhlaska z evid.
   -preklad
   -COC
   -KO
   -EK
   -STK
   -Potvrdenie o prevzatí zodpovednosti za nakladanie s odpadom pre vozidlo s VIN

   Odpovedať
 • Avatar
  30. marca 2021 o 8:37
  Permalink

  Dobrý deň.chcel by som sa spýtať co by ma stalo prihlasit auto z uk(anglicka)? Ďakujem..

  Odpovedať
 • Avatar
  31. marca 2021 o 11:57
  Permalink

  Dobrý deň prosím neviete mi povedať koľko budem platiť za prihlásenie škoda oktavia 2 Rs combi 147kw kategória N1 1.registracia 5.1.2009 dovezene z Čiech KO EMS stk už mám hotové… Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  7. apríla 2021 o 0:10
  Permalink

  Zdravím, chcem sa spýtať aké všetky poplatky budem musieť zaplatiť, ak kupujem auto ktoré bolo dovezené zo Švajčiarska. S tým že s predávajúcim som sa dohodol, že mi na svk spraví STK EK a KO. Požičia mi prevozné značky aby som si auto prihlásil.

  Odpovedať
 • Avatar
  9. apríla 2021 o 14:04
  Permalink

  Dobrý deň, koľko by má stalo prihlásenie z Česká na Slovensko, jedna sa o vozidlo Audi Q7, 4.2 TFSI , rok výroby 2008, 257 kW

  Odpovedať
 • Avatar
  13. apríla 2021 o 23:10
  Permalink

  Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako to je keď chcem kúpiť čisto nové nákladne auto priamo v DAF Poľsko a potom ho prihlásiť na Slovensku. Jedná sa o auto priamo z výroby s faktúrou. Leasingová spoločnosť s tým nemá problém. Čo všetko tu musím robiť a aké sú poplatky na úradoch.

  Odpovedať
 • Avatar
  3. mája 2021 o 15:35
  Permalink

  Po dlhšom legalnom pobyte v USA sa vraciam na Slovensko a chcel by som si priviesť nový automobil Toyota RAV 4-Hybrid, ktorý je vyrábaný v USA.
  Čo vsetko si potrebujem vybaviť pre uvedenie do prevádzky tohto vozidla na Slovensku?
  Dakujem za odpoveď

  Odpovedať
 • Avatar
  3. mája 2021 o 16:22
  Permalink

  Po dlhšom legalnom pobyte v USA sa vraciam na Slovensko a chcel by som si priviesť novy automobil
  Toyota RAV 4-Hybrid vyrábaný v USA.
  Čo dokumenty potrebujem z USA k tomuto vozidlu a čo vsetko treba vybaviť s týmto vozidlom v EU pre jeho uvedenie do prevádzky na Slovensku?
  Dakujem za odpoveď.

  Odpovedať
 • Avatar
  16. mája 2021 o 5:34
  Permalink

  Zdravím chcel by som sa spýtať kolkobude stať prihlásenie keď auto dovezim z CZ je to rok 2005 a 128kw. Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  17. mája 2021 o 12:54
  Permalink

  Dobrý deň,

  chcel by som sa spýtať koľko bude stáť prihlásenie auta z CZ. Jedná sa o škodu octaviu rs 125kw, rok 2012.
  Ďakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  19. mája 2021 o 0:08
  Permalink

  Dobrý večer prosím vás syn si kúpil auto dovezene z Luxemburska…. Dátum prvej evidencie je 02/2013-125kw,aký poplatok zaplatí? Auto je bez značiek, môže ísť s nim normálne, alebo musí byť na vozíku?? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedať
 • Avatar
  28. júna 2021 o 20:07
  Permalink

  Dobry den, chcela by som sa opytat na kompletne poplatky za prihlasenie uplne noveho auta z ceskej republiky….

  Odpovedať
 • Avatar
  17. augusta 2021 o 8:53
  Permalink

  Dobrý deň,

  chcela by som sa spýtať koľko bude stáť prihlásenie auta z Nemecka (všetky poplatky). Jedná sa o Škodu Octaviu, 125kw, rok 2009.
  +mám všetky potrebné doklady? -Kúpna zmluva, nemecký technický veľký a malý, Preklady, kontrola originality, STK, EK, poistka PZP a iDovoz.sk
  Ďakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  25. augusta 2021 o 12:15
  Permalink

  Dobry den,

  len kratky feedback z mojej skusenosti so slovenskymi uradmi. Ja som dovazal auto z DE (bol som vlatsnikom daneho vozidla aj v DE) a vopred som sa pokusal zistit, aky je postup pri prihlaseni dovezeneho auta zo zahranicia a ake dokumenty musim uradom predlozit resp. prelozit do slovenciny, ci potrebujem auto odhlasit v zahranici alebo je mozne ho odhlasit na SK., kedze som majitelom vozidla atd.. Trvalo to asi tyzden obvolavania, kym som sa dostal k spravnym informaciam. Neberiem do uvahy to, ze na infolinky alebo uradnikom je nulova sanca sa dovolat a ked sa dovolate iba Vas odkazuju na dalsie tel. cisla. Zial ani mnohi uradnici, ktori dane dokumenty schvaluju, presne nevedia, co maju pozadovat. Ja som sa snazil konfrontovat informacie z jedneho okesneho uradu s tym uradom, kde som prihlasoval vozidlo, kedze uradnik, ktory mi mal schvalit ziadost JPV mi nevedel povedat, aky je postup a co vsetko mam predlozit, ci je mozne odhlasenie auta na SK (mozne to je, nakolko som majitelom aj v DE a slovenske urady raz mesacne posielaju informacie zahranicnym uradom) a pod. Potom som dostal kontakt na jeho nadriadenu a ta mi povedala na rovinu, ze ked to dany pracovnik nevie, tak ani ona. Nakoniec som dostal kontakt az na ministertvo, kde som konecne po tyzdni obvolavania, zistovania a konfrontovania dostal zmysluplne informacie. Zial toto je moja skusenost 🙁

  Odpovedať
  • Avatar
   16. októbra 2022 o 12:22
   Permalink

   Ahoj mna caka taka ista situacia o par mesiacov. Ako to teda je, môžem odhlásiť auto aj na Slovensku keď som vlastníčkou auta v Nemecku už niekoľko rokov?

   Odpovedať
  • Avatar
   10. januára 2023 o 22:13
   Permalink

   Vďaka za informácie, toto som hladal na nete už asi večnosť.

   Odpovedať
 • Avatar
  3. októbra 2021 o 9:26
  Permalink

  Dobrý deň. Chcel by som sa informovať či je možné požiadať DI o prvé pridelenie EVČ po dovoze vozidla aj elektronicky? Na portály som našiel len možnosť prvého prihlásenia pre subjekty zaoberajúce sa predajom vozidiel, ale nie pre fyzické osoby. Všetky ostatné možnosti ako prvý krok vyžadujú zadanie EVČ, ktoré dovezené vozidlo nemá.
  Znamená to teda, že fyzická osoba za prvé prihlásenie nemôže využiť zľavu z poplatku za elektronické podanie?

  Odpovedať
 • Avatar
  10. novembra 2021 o 10:44
  Permalink

  Dobrý den

  Je obmedzenie na vek nakladného vozidla Tatra pre dovoz na Slovensko z Česka

  Odpovedať
 • Avatar
  13. novembra 2021 o 21:37
  Permalink

  Dobrý deň! Chcel by som sa opýtať či je možné prihlásiť americké auto ktoré z roku 1960 na biele značky?

  Odpovedať
 • Avatar
  14. decembra 2021 o 17:39
  Permalink

  Dobrý deň Vedel by mi niekto povedať koľko stojí prepis auta z Británie, a či sa to ešte aj dá ? Mám ho už veľa rokov, používam ho stále , je z roku 2007, 136 kW

  Odpovedať
 • Avatar
  26. decembra 2021 o 10:04
  Permalink

  Dobrý deň, ako to je v prípade že, auto už vlastním 4 roky , chcem ho len prehlásiť na sk značky, je postup rovnaký?

  Odpovedať
 • Avatar
  9. marca 2022 o 19:29
  Permalink

  Dobrý večer kúpil som auto z česká a na Slovensko idem ho prihlásiť ako mám postupovať ?

  Odpovedať
 • Avatar
  1. júla 2022 o 9:10
  Permalink

  Zdravim, chcem sa spytat co vsetko potrebujem na dovoz auta so Svedska? Jedna sa o Volvo V60cc 2017 2.0D 110kw. A ako sa postupuje pri prihlasovani.

  Odpovedať
 • Avatar
  22. augusta 2022 o 23:44
  Permalink

  Dobrý deň, koľko ma bude stat prihlásenie + značky jeep 12/2012, 147 kw, 2,8 diesel z Čiech.

  Odpovedať
 • Avatar
  11. októbra 2022 o 17:27
  Permalink

  Dobry den xcel by som sa spytat kolko budem platit clo na auto dovezene z velkej britanie. Rok vyroby 2006, 1.8 benzin, 95kw
  Dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  28. decembra 2022 o 10:44
  Permalink

  Dobrý deň. Doviezol som si auto zo švajčiarska. Na rakúskej strane na colnici som vyplatil clo aj dph. Mám o tom doklad. Dali mi aj doklad o pustený vozidla do voľného obehu s kódom ZA 19. Tlačivo je- Mitteilung nach ART.102 Zollkodex Zahlungsbestätigung Beschold gem.§29a TabStg. U nás v RV na obv.úrade požadujú tlačivo s kódom 4000. Volal som na colný úrad do rakúska ohľadom toho kódu. Rakúsky colný úrad mi povedal že u nich taký kód na uvoľnenie vozidla do voľného obehu neexistuje. Ten doklad s kódom ZA 29 je pustené vozidlo do voľného obehu. Poprosím o radu ako mám teraz postupovať aby som si to auto mohol prihlásiť na SK.

  Odpovedať
 • Avatar
  4. januára 2023 o 15:57
  Permalink

  Rad by som sa spytal, co v pripade ak mi zajtra vyprsi platnost mojich dovoznych znaciek (platnost 15 dni)? ECV este nemozem ziadat, lebo cakam na schvalenie. Da sa to nejak predlzit ak auto bolo dovezene z Nemecka? Dakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  17. januára 2023 o 10:27
  Permalink

  Dobrý deň,
  Kupujem auto od známeho zo Švajčiarska. Je to Passat b7 103kw r.v.2012. Auto bolo pôvodne ako nové prihlásené na Slovensku a až v roku 2020 si ho známi prihlásil vo Švajčiarsku. Je potrebné znovu absolvovať KO aj ostatné ak už auto predtým roky bolo v evidencii na Slovensku?
  Koľko ma bude stáť registrácia na SK teraz a poprípade po zmenách od 1.4.2013 a ešte by som rád vedel či je rozdiel ak by sa mi rozhodol auto darovať? Ďakujem za akúkoľvek odpoveď.

  Odpovedať
 • Avatar
  16. februára 2023 o 14:55
  Permalink

  Dobrý deň,
  chcem sa opýtať, aké potvrdenia (COC certifikát a pod.) potrebujem ak chcem prihlásiť nový karavan dovezený od výrobcu?
  Viete mi poslať postup, čo , kde treba prihlásiť?

  Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  20. februára 2023 o 8:00
  Permalink

  Dobry den, Chcel by som sa spytat, kde najdem informacie o colne a DPH za privezenie vozidiel z mimo EU – potrebujem vypocitat kolko zaplatim za privezenie vlastneho auta z UK. Dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  25. februára 2023 o 10:29
  Permalink

  Zdravím. Chcel by som sa opýtať jednu vec. Sťahujem sa z De späť na Sk a už 4 roky som v De vlastníkom auta na ktorom jazdím denne. Počul som, že nepotrebujem žiadne prepravné značky a že mi len stačí preregistrovať moje auto na SK značky. KO, STK a Emisná potom poistka a prihlásiť na dopravnom. De značky pošlem spať na príslušný nemecký úrad a hotovo. Dá sa to?

  Odpovedať
  • Avatar
   18. marca 2023 o 11:45
   Permalink

   Pozdravujem, áno, aj mňa by táto informácia zaujímala. Ďakujem

   Odpovedať
  • Avatar
   18. marca 2023 o 11:47
   Permalink

   Dobrý deň,

   Prosím aj mňa by zaujímala odpoveď pri sťahovaní z DE na SR ako to bude s prepisom…

   Ďakujem

   Odpovedať
 • Avatar
  8. mája 2023 o 19:08
  Permalink

  Dobry den, kupil som auto v PL, pochadza z Kanady, ale ma polske znacky. Auto tu jazdilo 2 roky, tak by malo byt homologizovane, ale strasia ma, ze u nas ho nezaregistrujem, alebo zaplatim astronomicku sumu.
  Je to Honda Civic 2018, 2.0 126kW. Prosim napiste mi, ako mam postupovat.

  Odpovedať
 • Avatar
  28. februára 2024 o 0:38
  Permalink

  dobrý deň aký je potup prihlásenie vozidla na SK značky keď minuli rok som vozidlo prihlásil na rakúske značky a teraz ho potrebujem vrátiť na slovenské značky. Už z roku2020 mam kontrolu originality keď som auto kúpil na Slovensku aj ja som stále majiteľ jedine čo sa menilo je stáť? ďakujem vopred za pomoc s pozdravom….

  Odpovedať
 • Avatar
  22. marca 2024 o 11:31
  Permalink

  Dobrý deň. Na akej stránka si viem objednať online ŠPZ? Ďakujem.

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *