Žiadosť o prihlásenie vozidla do evidencie 2024 [PDF, DOC, DOCX]

ZMENA: od 1.8.2019 sa už nepredkladajú žiadosti o prihlásenie vozidla do evidencie vozidiel a žiadosti o vykonanie zmeny v evidencii vozidiel. Po novom stačí ak predložíte potrebné doklady a príslušný pracovník na dopravnom inšpektoráte za vás vyplní žiadosť o prihlásenie vozidla do evidencie (na základe predložených dokladov).

Dokument žiadosť o prihlásenie vozidla do evidencie  je potrebný pri prihlásení vozidla do evidencie. Žiadosť o prihlásenie vozidla do evidencie sa vyžaduje v obojstrannom formáte A3, hlavne z praktických dôvodov (Manuál na tlač nájdete na tomto odkaze). Ak nemáte k dispozícii tlačiareň, ktorá podporuje formát A3, uvedené tlačivo si môžete vyzdvihnúť na dopravnom inšpektoráte.

Na dopravnom inšpektoráte sa pri prihlásení vozidla zakladá pre toto vozidlo tzv. spis vozidla, do ktorého sa zakladajú všetky potrebné dokumenty, tlačivá, príp. ďalšie žiadosti o vykonanie požadovaných zmien atď. Tento formát je zjednotený a vyžaduje sa na všetkých dopravných inšpektorátoch aj z dôvodu, že je to katalogizované tlačivo.

Prihlásenie vozidla na svoju osobu vykonáva vlastník po jeho nadobudnutí, ak ide o:

TIP: Hľadáte najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie? Kliknite sem a porovnajte si ceny PZP z 11 poisťovní naraz a vyberte si sami tú najlepšiu ponuku.

Stiahnuť žiadosť vo formáte .PDF

Stiahnuť tlačivo vo formáte .DOCX (Microsoft word)

Stiahnuť tlačivo formáte .DOC (Microsoft word)

 

Pozrite si tiež:

 

Žiadosť o prihlásenie vozidla do evidencie

Zdroj: Minv.sk

4.8/5 - (42 votes)

2 komentárov na článok “Žiadosť o prihlásenie vozidla do evidencie 2024 [PDF, DOC, DOCX]

  • Avatar
    5. januára 2023 o 17:35
    Permalink

    chcem kupit novy privesny vozik za auto.Aky je postup u nas na policii na prihlasenie?Dakujem za info

    Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *