Odhlásenie vozidla do iného okresu 2024

Zmena: od 1. januára 2016 je nutné aby boli v procese odhlasovania vozidla bol prítomný pôvodný majiteľ, tak aj nový majiteľ vozidla alebo v prípadne neprítomnosti jednej zo spomenutých osôb je nutné úradne overenie splnomocnenie.

Ak kupujúci vozidla (nový držiteľ) nebude prítomný pri odhlasovaní vozidla, musíte doložiť jeden z nasledujúcich úradne overených dokumentov:

 1. Splnomocnenie, ktoré musí byť úradne overené a musí obsahovať podpis splnomocniteľa, ktorý splnomocňuje predávajúceho k odhláseniu vozidla. Dokument na splnomocnenie si môžete stiahnuť na tomto odkaze.
 2. Úradne overený doklad o nadobudnutí vlastníckeho práva k vozidlu (faktúra, kúpno-predajná zmluva alebo darovacia zmluva).

TIP: Hľadáte najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie? Kliknite sem a porovnajte si ceny PZP z 11 poisťovní naraz a vyberte si sami tú najlepšiu ponuku.

Pre odhlásenie vozidla do iného okresu musí držiteľ vozidla predložiť nasledujúce dokumenty:

 • Vyplnenú žiadosť o vykonanie zmeny v evidencii vozidiel s údajmi nového držiteľa. V prípade fyzickej osoby vypĺňate meno, priezvisko,  adresu a rodné číslo. V prípade právnickej osoby vypĺňate názov spoločnosti, sídlo spoločnosti a IČO. ZMENA: od 1.8.2019 sa už nepredkladajú žiadosti o prihlásenie vozidla do evidencie vozidiel a žiadosti o vykonanie zmeny v evidencii vozidiel. Po novom stačí ak predložíte potrebné doklady a príslušný pracovník na dopravnom inšpektoráte za vás vyplní žiadosť o prihlásenie vozidla do evidencie (na základe predložených dokladov).
 • Osvedčenie o evidencii časť II alebo technický preukaz vozidla.
 • Platný doklad totožnosti.
 • Originál výpisu z obchodného registra alebo živnostenský list, ak je držiteľom vozidla podnikateľ.
 • Splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa.
 • V prípade, že o zmenu žiada držiteľ vozidla, ktorý nie je vlastníkom, je potrebný úradne overený súhlas vlastníka vozidla alebo úradné rozhodnutie.
 • Potvrdenie o poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. Chcete vypočítať cenu PZP pre vaše vozidlo? Pre viac informácii kliknite sem porovnanie cien PZP.
 • Písomné plnomocenstvo s osvedčeným podpisom osoby, na ktorú sa držba vozidla previedla alebo dokladu o nadobudnutí vlastníckeho práva k vozidlu s osvedčeným podpisom osoby, na ktorú sa držba vozidla previedla.

Tip: Hľadáte výhodné havarijné poistenie pre Vaše nové auto? Porovnať si ceny z 8 poisťovní naraz a vyberte si sami tú najlepšiu ponuku. Pre viac informácií kliknite TU.

odhlásenie vozidla

Povinnosť predloženia písomného plnomocenstva alebo dokladu o nadobudnutí vlastníckeho práva k vozidlu s osvedčeným podpisom neplatí, ak:

 1. Je kupujúci vozidla (nový držiteľ) osobne prítomný na orgáne Policajného zboru.
 2. Ak sa vozidlo prevádza na osobu blízku držiteľovi vozidla (príbuzný v priamom rade, ide o rodiča, prarodiča, potomka, súrodenca, manžela alebo manželku žiadateľa).
 3. Ak osoba, na ktorú sa držba vozidla previedla, zaslala orgánu Policajného zboru plnomocenstvo prostredníctvom elektronickej služby zavedenej na tento účel.

Pri odhlasovaní vozidla nie je potrebné pristavenie vozidla ku kontrole. Vozidlo je nutné pristaviť ku kontrole pri prihlasovaní vozidla, pre skontrolovanie správnosti VIN čísla a platnosti technickej a emisnej kontroly vozidla.

Na dopravnom inšpektoráte si môžete rezervovať termín – návod ako si rezervovať termín na dopravnom inšpektoráte.

Odhlásenie vozidla je bez poplatku, správny poplatok sa platí až pri prihlasovaní vozidla. 

V prípade odhlásenie vozidla do iného okresu ostávajú na vozidle pripevnené tabuľky s evidenčným číslom. Staré tabuľky EČV sa odovzdávajú pri prihlasovaní vozidla.

V prípade zmeny bydliska držiteľa vozidla do iného okresu nie je potrebné vykonať odhlásenie vozidla, ale len podať žiadosť o prihlásenie vozidla, resp. zmenu trvalého pobytu v novom okrese.

Poistenie vozidla možno preukázať nielen poistkou pôvodného majiteľa ale aj nového majiteľa vozidla.

Pozrite si tiež: Prepis vozidla z okresu do okresu

Súvisiace články:

zdroj: Minv.sk

5/5 - (17 votes)

79 komentárov na článok “Odhlásenie vozidla do iného okresu 2024

 • Avatar
  8. februára 2017 o 20:29
  Permalink

  odhlasenie auta na nahradne diely ako na to? ďakujem

  Odpovedať
  • Avatar
   28. júla 2017 o 8:18
   Permalink

   Dobrý deň, odhlásiť vozidlo a potom predávať náhradné diely nieje možné. Môžte skúsiť vyplniť žiadosť o vydanie rozhodnutia o neexistencii vozidla, avšak tam je poplatok 500€ do environmentálneho fondu.

   Odpovedať
   • Avatar
    27. júla 2018 o 9:53
    Permalink

    Mozne to je, auto clovek rozmontuje a nahlasi kradez

    Odpovedať
  • Avatar
   14. augusta 2018 o 17:52
   Permalink

   Zdravim ked som predal auto mam aj splnomocnue od majitela a velky techmicky preukaz a maly ma novy majitel . A co vsetko treba ku tumu

   Odpovedať
   • Avatar
    17. decembra 2018 o 0:34
    Permalink

    pridete na dopravny inspektorat vyplnite ziadost na odhlasenie vozidla, predlozite ho + ukazete splnomocnenie a odovzdate velky tp, nasledne ho moze novy majitel prihlasit

    Odpovedať
   • Avatar
    30. januára 2024 o 12:07
    Permalink

    Dobry den chcem sa spita kad som da odhlasit auto dočasne a bisom chcel obnovit a cestnu premavku to treba ist znovu na stk

    Odpovedať
  • Avatar
   23. januára 2023 o 10:03
   Permalink

   Dobrý deň chcela by som sa opýtať chcela by som odhlásiť motorové vozidlo aký je postup

   Odpovedať
 • Avatar
  14. februára 2018 o 12:31
  Permalink

  Dobrý den. Ak je kupujuci z ineho okresu, v den predaja si auto vezme, ja mam kupno-predajnu zmluvu a splnomocnenie. Ake doklady mu odovzdam? Dakujem

  Odpovedať
  • Avatar
   28. apríla 2018 o 18:44
   Permalink

   Dobrý deň,
   ideálne by bolo, ak kupujúci s vami išiel na dopravný inšpektorát, pretože tam odovzdávate osvedčenie o evidencii časť I (ak bolo vydané) a na osvedčenie o evidencii časť II vám zapíšu, že vozidlo ste odhlásil a to potom dáte kupcovi, ktorý ho bude potrebovať pri prihlasovaní vozidla.

   Odpovedať
   • Avatar
    9. septembra 2023 o 9:38
    Permalink

    Dobrý deň. Predávam auto do iného okresu. Čo všetko potrebujem mať na odhlásenie na polici a co všetko musím novému majiteľov odovzdať. Stačí ak mu dám kópiu osvedčenie o evidencii časť II . Ak sa nový majiteľ nedokáže dostaviť do môjho okresu stačí mi splnomocnenie s jeho údajmi? A ja sa ohlásim ako starý majiteľ a nového majiteľa mam prihlásiť ja? Ďakujem

    Odpovedať
 • Avatar
  24. apríla 2018 o 17:16
  Permalink

  Dobry den.Ak vlastník auta vycestoval mimo eurozóny a rozhodol sa predať vozidlo, ako ho možno odhlasit z registrácie ?

  Odpovedať
 • Avatar
  18. mája 2018 o 6:36
  Permalink

  Zdravím Vás,

  Može budúci majitel, odhlásiť a zároveň prihlásiť auto v inom okrese v ktorom je auto „registrované“ ? Samozrejme zo splnomocnením od majitela vozidla. Na úrade mi do telefonu hovoria že to možne nieje, a na internete som nikde nenašiel, že sa musí auto odhlásiť v okreme v ktorom je „registrované“.

  Vopred Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedať
 • Avatar
  21. mája 2018 o 13:09
  Permalink

  Dobry den,

  Aky ma zmysel splnomocnenie kupujuceho na odhlasenie vozidla, ak teda musi predavajuci na DI predlozit maly aj velky technicky preukaz a ja ako kupujuci nemoze odist domov s kupenym autom bez technickeho preukazu? Ci mi staci ookopirovana kopia maleho technickeho a potom velkt technicky preukaz mi posle predavajuci po odhlaseni?

  Odpovedať
 • Avatar
  9. júla 2018 o 13:46
  Permalink

  Dobrý deň, predala som auto. Nevedela som vsak, ze pre odhlasenie auta musi byt pritomny novy vlastnik, mam zmluvu o predaji ale bez splnomocnenia. Kedysi to tak nebolo! Pan vsak vymysla a klame, odmieta prist na prepis, ze auto sa pokazilo a tak, aby som mu poslala peniaze na opravu. Velky TP mam aj potvrdenie o poistke. Maly TP si on nechal, ze mi ho da pri prepise. Ako sa mozem branit? Mam nahlasit kradez auta?

  Odpovedať
  • Avatar
   1. decembra 2018 o 15:35
   Permalink

   Dobrý deň, ako ste situáciu nakoniec vyriešila?

   Odpovedať
  • Avatar
   27. marca 2019 o 14:16
   Permalink

   Nemate mu preco posielat peniaze na opravu. Poslite mu listom vyzvu na zaslanie splnomocnenia. Do 30 dni je povinny si auto prihlasit. S tym ze on ho pokazil nemate nic spolocne, nemate dovod mu platit opravu. V zmluve bolo treba uviest ze auto predavate v stave akom stoji a lezi, alebo ze je oboznameny so stavom vozidla. Nema pravo nic ziadat pokial nejde o auto v zaruke

   Odpovedať
   • Avatar
    25. júna 2019 o 18:13
    Permalink

    Dobrý deň. My máme rovnaký problém ako pani vyššie. Predali sme a odovzdali auto ale máme len zmluvu bez overenia notára. Pošleme mu teda výzvu na zaslanie splnomocnenia, ale ak nepríde ani do vtedy, ako ďalej pokračovať? Nemali sme v zmluve stanované, že vozidlo kupujúci preberá v stave v akom stojí a leži. Viete nám poradiť?

    Odpovedať
 • Avatar
  9. júla 2018 o 13:51
  Permalink

  Dobrý deň, predala som auto. Nevedela som vsak, ze pre odhlasenie auta musi byt pritomny novy vlastnik, mam zmluvu o predaji ale bez splnomocnenia. Kedysi to tak nebolo! Pan vsak vymysla a klame, odmieta prist na prepis, ze auto sa pokazilo a tak, aby som mu poslala peniaze na opravu. Velky TP mam aj potvrdenie o poistke. Maly TP si on nechal, ze mi ho da pri prepise. Ako sa mozem branit? Mam nahlasit kradez auta? Dakujem za rady.

  Odpovedať
 • Avatar
  23. júla 2018 o 19:23
  Permalink

  Dobrý den, uvažuji o nákupu vozidla v SK a následný dovoz do ČR. Vozidlo je dočasně odhlášeno z provozu a má propadlou technickou kontrolu. Musím i když vozidlo povezu na podvalníku absolvovat novou technickou prohlídku v SK či mohu vozidlo vyvézt do ČR a technickou si vyřídit až tam? Předem Vám děkuji za zprávu a jsem s pozdravem, Jan

  Odpovedať
 • Avatar
  1. augusta 2018 o 7:25
  Permalink

  Dobry ked som kupil motorku a ma skrytu zavadu a idem tu motorku vratit povodnemu majitelovy…180e ma stalo prihlasenie za tie kilovaty chcem sa opitat tie peniaze mi.uz nik nevrati?

  Odpovedať
 • Avatar
  31. augusta 2018 o 9:01
  Permalink

  Táto veta už neplatí: „Pri odhlasovaní sa odovzdáva čipová karta osvedčenie o evidencií časť I (v prípade, že bola vydaná).“
  Pri odhlásení vozidla dostane starý majiteľ späť OEV časť 1 aj časť 2 a odovzdá ich až nový majiteľ na jeho príslušnom ODI pri prihlásení vozidla. Poprosím administrátora nech to opraví.

  Odpovedať
 • Avatar
  1. októbra 2018 o 15:35
  Permalink

  Dobry den, je mozne jazdit na aute, ktore je uz odhlasene, ale este nie je prihlasene? S tym ze na aute ostali stare znacky, kedze ide o prihlasenie do ineho okresu.

  Odpovedať
  • Avatar
   5. februára 2021 o 8:37
   Permalink

   CHCEM PRILASIT AUTO ZDUHEHO OKRESU A SOM VOZIČKAR A NEMAM URČENI TEMIN KEDI MOŽEM PRILASŤ AUTO DAKUJEM

   Odpovedať
 • Avatar
  15. októbra 2018 o 22:26
  Permalink

  Dobry den. Ako postupovat pri darovani auta do ČR. Dakujem za odpoved.

  Odpovedať
 • Avatar
  23. októbra 2018 o 19:23
  Permalink

  Dobrý deň dá sa dočasne odhlásiť vozidlo ešte pred obhliadkou kedže nieje schopné prevádzky?

  Odpovedať
 • Avatar
  21. novembra 2018 o 10:20
  Permalink

  Dobrý deň, ak som nahlásila osobný bankrot a auto je majetkom správcu určeného súdom, je potrebné odhlásenie vozidla z mojej strany? Ak áno , čo ku tomu potrebujem?

  Odpovedať
 • Avatar
  21. novembra 2018 o 13:23
  Permalink

  Dobrý deň, ako sa preukazuje príbuzenský vzťah k osobe na ktorú prehlasujem auto (sestra)? Ak som dobre pochopil, vtedy netreba ani splnomocnenie ani jej osobnú účasť pri odhlasovaní.

  Odpovedať
 • Avatar
  18. decembra 2018 o 21:35
  Permalink

  Dobrý deň prajem, v sucasnosti mam na seba odhlasene vozidlo a zvazujem jeho dalsi predaj. Je nevyhnutne auto najprv prihlasit na seba a nasledne odhlasit na dalsieho drzitela, alebo mozem rovno odhlasit auto na dalsieho drzitela? Pripadne ako sa vyhnut zbytocnemu poplatku za registraciu.
  Ďakujem pekne za radu.

  Odpovedať
 • Avatar
  7. januára 2019 o 12:16
  Permalink

  Dobrý deň prajem, aké sú podmienky odhlsenia vozidla ak sa nemení majiteľ no prihlásenie vozidla bude mimo SK, v rámci EU. Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  16. januára 2019 o 16:01
  Permalink

  Zdravim. Odhlasenie z BA do MA okresu. Co na to vsetko treba a cena za vsetky poplatky? Dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  21. januára 2019 o 13:17
  Permalink

  dobrý den
  v januari 2019 mi skončila lizingova zmluva ..a mam aj kupca na toto auto ako to mam spravit ked auto je ešte do konca roka zapísane na lízingovu spoločnost…
  dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  7. februára 2019 o 11:49
  Permalink

  Dobry den, chcem sa spytat ci mozem odhlasit vozidlo v hociktorom meste na dopravnom inspektorate? alebo je to mozne spravit iba v mieste trvaleho bydliska?

  Odpovedať
  • Avatar
   7. februára 2019 o 12:50
   Permalink

   je to možné len v mieste trvalého bydliska

   Odpovedať
 • Avatar
  7. februára 2019 o 11:51
  Permalink

  Dobry den, chcem sa spytat ci mozem odhlasit vozidlo v hociktorom meste na dopravnom inspektorate? alebo je to mozne spravit iba v mieste trvaleho bydliska?

  Odpovedať
 • Avatar
  9. februára 2019 o 12:12
  Permalink

  Dobry den
  Auto som predala mam aj kupno predajnu zmluvu no clovek co kupil auto mi neberie mobil uz 2 tyždne a ma pri sebe maly techn. preukaz ako je možne riesiť odhlasenie auta
  bez nasledneho prihlasenia dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  12. februára 2019 o 7:16
  Permalink

  Dobrý deň idem predať auto do Česka co je potrebné na tento úkon? Za odpovede vopred ďakujem.

  Odpovedať
  • Avatar
   20. júna 2019 o 21:39
   Permalink

   Dobrý den,chcem sa spytat,aky je postup při predaji auta do Českej republiky.
   Za odpoved Vopred ďakujem.

   Odpovedať
 • Avatar
  15. februára 2019 o 10:11
  Permalink

  Zdravím chcem odhlasiť auto . Ale kupujúci nemoze prísť do mesta kde je prihlásene. aký je postup ?
  Vypísať splnomocnenie ? Ja ho odhlásim sám a už si ho kupujúci sám prihlási vo svojom meste ?

  Odpovedať
 • Avatar
  18. februára 2019 o 21:41
  Permalink

  Zdravim, co vsetko treba k ohlaseniu do ineho okresu ak vozidlo je pisane na firmu vdaka

  Odpovedať
 • Avatar
  6. marca 2019 o 6:30
  Permalink

  Dobrý deň. Moje vozidlo bolo ešte minulý rok v októbri ,označené poisťovňou ako totálna škoda. No k uzavretiu poistnej udalosti prišlo až teraz. Súčasne bolo ponúknuté na odpredaj cez nejaký „ich“ bazár. Predaj sa uskutočnil, nový majiteľ si vrak prevzal a dal mi splnomocnenie na ohlásenie vozidla. No ako som sa dočítal ,je nutné doložiť aj poistku vozidla. Moja otázka teda znie ,že či stačí postenie platné za minulý rok ( novú poistku som už neuzatváral, keďže je auto nepojazdné)
  ? Alebo musím uzavrieť nové poistenie ,len kvôli ohláseniu vozidla?

  Odpovedať
  • Avatar
   25. marca 2019 o 5:03
   Permalink

   Tento istý problém mam pri odhlaseni ….Co ste zistili vy nakoniec bolo treba zalozit poistku?A pri následnom zrušení poistky po odhlásení nedostanem zmluvnú pokutu od poisťovne neviete prosim vas nahodou?ďakujem

   Odpovedať
  • Avatar
   30. septembra 2022 o 16:26
   Permalink

   Chcem sa opýtať predal som som auto dali mi aj splnomocnenie ale na neplnoleteho ma len 17rokov dasa vihlasit auto na 17 ročného?

   Odpovedať
 • Avatar
  10. marca 2019 o 10:28
  Permalink

  Dobry deň.. chcem sa opýtať dá sa vozidlo prihlasit z ineho okresu a zaroven aj odhlásiť. Kupil som auto, nevyhovovalo mi a nasiel som záujemcu. Este nieje prihlasene na mna ale odhlasene áno. Chcem teda vediet, ci ho mozem prihlasit a zaroven aj odhlásiť. Dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  27. marca 2019 o 13:56
  Permalink

  Dobrý deň,prosím do kedy má povinnosť predávajúci odhlásiť auto?- už si ho chcem prihlásiť na seba-len ho starý majiteľ nie a nie odhlásiť.Ďakujem.

  Odpovedať
  • Avatar
   27. marca 2019 o 22:31
   Permalink

   Predávajúci nemá povinnosť odhlásiť auto. Povinnosť má kupujúci = prihlásiť auto do 30 dní odo dňa kedy ho predávajúci odhlásil (prepísal na iného majiteľa).
   To aby auto odhlásil musíte urgovať vy. Osobne dávam peniaze za auto predajcovi až keď odhlási auto na mňa (alebo keď sme spolu na spolu dopravnom inšpektoráte).

   Odpovedať
 • Avatar
  12. apríla 2019 o 8:17
  Permalink

  Dobrý deň, moje auto neprešlo cez STK a čoskoro mi vyprší lehota na opravu. Ako môžem auto dočasne odhlásiť z evidencie, čo ku tomu potrebujem? Ak sa rozhodnem pre vyradenie auta z evidencie, čo potrebujem ku tomuto, ako to prebieha? Ďakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  14. apríla 2019 o 23:40
  Permalink

  Dobry den, mozem odhlasit auto na ktoromkolvek dopravnom inspektorate? ( Auto som predal do ineho okresu)….
  dakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  2. mája 2019 o 13:50
  Permalink

  Prosím Vás, do koľkých dní od podpisu zmluvy a predaji auta som povinný ho fyzicky odhlásiť na Polícii??
  Riešim totižto že sa tam viem dostať až o 10dni.
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedať
 • Avatar
  6. mája 2019 o 13:41
  Permalink

  Dobry den, aky stary moze byt vypis z obchodneho registra pre odhlasenie / prihlasenie vozidla?

  Odpovedať
 • Avatar
  18. mája 2019 o 19:40
  Permalink

  Dobrý deň.Do koĺko dní je treba odhlásiť auto.Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  27. mája 2019 o 17:07
  Permalink

  Dobry dem,treba pri odhlaseni auta z jedneho okresu do druheho aby bol pritomny aj kupujuci a auto ktore sa odhlasuje? Dakujem.

  Odpovedať
  • Avatar
   25. júla 2019 o 22:50
   Permalink

   áno pri odhlasovaní musí byť prítomný aj predávajúci aj kupujúci, respektíve je nutne splnomocnenie

   Odpovedať
 • Avatar
  4. augusta 2019 o 21:52
  Permalink

  dobry vecer chcem sa spytat chcel som dat auto na recyklaciu a odhlasit s evidencie ,ale na koniec som zistil ze oni len vykupuju auta ,na miesto papiera na recyklaciu mi dali splnomocnienie ze mozem auto odhlasit alebo prepisat na osobu na pisanu na paperi splnomocnii.CHcem sa spytat co bude treba na DI treba pri odhlaseni do ineho okresu ,lebo oni zobrali auto s spz a maly technicky to je ta karticka a mne nechali velky technicky preukaz.DAKUJEM a ak sa to bude dat odhlasit auto do ineho okresu novy majitel si musi prihlasit vo svojom okrese .

  Odpovedať
 • Avatar
  4. septembra 2019 o 11:10
  Permalink

  dobry den zakupil som auto v inom okrese ma platnu stk aj ek na povodne evid.c . vozidla .Je treba prepisat ek aj stk na nove evid.cislo vozidla?

  Odpovedať
 • Avatar
  15. decembra 2019 o 18:56
  Permalink

  Zdravím chcem sa spýtať je možné odhlásenie vozidla na druhú osobu v akomkoľvek okrese ?alebo iba v tom v ktorom je registrované

  Odpovedať
 • Avatar
  28. apríla 2020 o 10:24
  Permalink

  Zdravím

  Idem odhlásiť auto do iného okresu:,mám splnomocnenie od kupujuceho,velký TK,bielu -zelenu kartu+OP….odovzdávam aj malý TK-(kartička)?…či mu ho mám nechat pri predaní auta a on pri prihlásení ju odovzdá…či ako to vlastne je?Dakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  16. júna 2020 o 6:23
  Permalink

  6,6,2020 som podal inzerat na predaj auta.8,6,2020 saozval novy zaujemca a telfonicky sme sa dohodli na kupe acene auta.10,6,2020 my bola doručena plna moc od kupujuceho aby som odhlasi vozilo že si ho pride zobrat a podpiše kupno predajnu zmluvu.auto som odhlasil .V technickon preukaze je auto odhlasene a zapisany kupujuci ako novy novy majitel.Kupujuci si mal auto zobrat 12,6,2020 ale neprišiel, po 3dnoch som sa mu konečne dovolal aby ysi prišiel prevzat auto .Kupujuci my oznamil že o auto ma zaujem ale nema peniaze.Ked že je kupujuci zapisany technickom pri odhlasovani ako buduci majitel auta. Ako mam postupovat aby sa zrušilo odhlasenie auta a mohol by som ho da našrotovisko na reciklaciu ,jedna sa o 20ročne auto.Kupujuci si auto ani neprevza ani my chce poslat plnu moc aby sa dalo zrušit odhlaseni.Všetky doklady mam ja aj auto ale nemožem snim nič urobit nakolko je kupujuci uvedeny technickom.Na reciklaciu my ho nechcu zobrat.Kupno predajnu zmluvu nemam podpisanu lebu sa obchod nekonal. Cena vozidla bola dohodnuta na100eru.O nema zaujem si auto zobrat a ani ho prihlasit na seba.Prosim poradte my ako postupovat naletel som podvodnikovi

  Odpovedať
 • Avatar
  24. septembra 2020 o 17:17
  Permalink

  Dobry den, je mozne jazdit na aute, ktore je uz odhlasene, ale este nie je prihlasene? S tym ze na aute ostali stare znacky, kedze ide o prihlasenie do ineho okresu.

  Odpovedať
 • Avatar
  16. novembra 2020 o 10:45
  Permalink

  dobrý deň,chcem sa opýtať ako je to v prípade,že syn je v rakusku prihlásil tam auto/má už aj poistku aj značky/a chcem ho ako jeho otec odhlásiť na slovensku.čo všetko potrebujem /tabulky s eč mám,aj malý a veľký technický/.
  ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  23. novembra 2020 o 13:58
  Permalink

  dobrý deň,chcem sa opýtať ako je to v prípade,že syn je v rakusku prihlásil tam auto/má už aj poistku aj značky/a chcem ho ako jeho otec odhlásiť na slovensku.čo všetko potrebujem /tabulky s eč mám,aj malý a veľký technický/.
  ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  20. februára 2021 o 19:23
  Permalink

  Dobrý deň mám taký problém stratil som veľký TP a chcem auto odhlásiť. Je úplne nepojazdne. Ale ako čítam vybavenie nového potrebujem nové KO a všetko okolo toho. Chcem sa spýtať ci sa dá tomu predísť. Keď chcem auto len odhlásiť alebo ho dám do šrotu a oni ho odhasia?

  Odpovedať
 • Avatar
  28. februára 2021 o 18:55
  Permalink

  Zdravím.
  Pri odhlásení vozidla do iného okresu, splnomocnenie môže biť aj elektronicky?

  Odpovedať
 • Avatar
  22. marca 2021 o 13:07
  Permalink

  Dobry den , chcem odhlásit auto prosim si cas na objednávku?

  Odpovedať
 • Avatar
  7. mája 2021 o 17:27
  Permalink

  Prosim Vas vcera mi skoncila platna STK,sukromne mi znamy urobil emisnu a s istotou neprejde.Kolko dni mam na to,aby som dal auto odpisat,resp.na srotovisko,aby som nedostal pokutu? Dakujem.

  Odpovedať
  • Avatar
   7. mája 2021 o 18:47
   Permalink

   ak sa nic nezmenilo, tak prepadnutá stk / ek stale plati pokial je nudzovy rezim a plati este 3 mesiace po skonceni nudzoveho rezimu

   Odpovedať
 • Avatar
  3. júna 2021 o 8:38
  Permalink

  dobry den. momentalne som v cesku a na aute mam slovenske znacki.dnes mi skoncila stk a ek. chcem to dat na ekolikvidaciu tu v cesku.aky je postup vyradenia z evidencie. za odpovede dakujem.

  Odpovedať
 • Avatar
  26. júna 2021 o 13:25
  Permalink

  Zdravim, vozidlo mam registrovane v okrese X (trvaly pobyt), byvam v okrese Y (prechodny pobyt) a kupujuci je z okresu Z….je potrebne v pripade zaujmu o osobne odhlasenie vozidla cestovat do okresu X kde je auto registrovane alebo sa da tato aktivita vykonat v okrese prechodneho pobytu kde sa momentalne nachadzam? Dakujem

  Odpovedať
  • Avatar
   29. júna 2021 o 9:18
   Permalink

   odhlasujete auto v okrese x, dalsia moznost je cez internet

   Odpovedať
 • Avatar
  13. júla 2021 o 19:49
  Permalink

  Pri úmrtí člena rodiny, resp. pri pojednávaní notár uviedol, že na jeho meno sú v evidencii dve autá. Tieto autá boli v minulosti predané a mysleli sme, že riadne odhlásené, keďže nikdy neprišla zaplatiť pzp. Je možné, že autá boli odhlásené a riadne prepísané a ostali niekde v zozname v evidencii?

  Odpovedať
 • Avatar
  13. októbra 2021 o 14:02
  Permalink

  Pred 20 rokmi som mal auto, nechal som ho priatelke, bolo však na moje meno. Teraz prišlo z poisťovne neplatenie poistky. Auto chcem odhlasiť no bývalka neviem kde je, niekde v zahraničí a auto tiež neviem. Nemám ani doklady. Auto je staré, už má 35 rokov, pochybujem že existuje. Neviem ako túto chybu napraviť.

  Odpovedať
 • Avatar
  13. októbra 2021 o 14:04
  Permalink

  Pred 20 rokmi som mal auto, nechal som ho priatelke, bolo však na moje meno. Teraz prišlo z poisťovne neplatenie poistky. Auto chcem odhlasiť no bývalka neviem kde je, niekde v zahraničí a auto tiež neviem. Nemám ani doklady. Auto je staré, už má 35 rokov, pochybujem že existuje. Neviem ako túto chybu napraviť.

  Odpovedať
 • Avatar
  18. októbra 2021 o 11:00
  Permalink

  Dobrý deň, chcem odhlásiť vozidlo zo slovenskej evidencie, ktoré je písané na mamu a zaregistrovať ho v Čechách na seba. Vozidlo má stále platnú slovesnkú STK. Stačí priniesť pre jeho odhlásenie zo slovenskej evidencie slovenské SPZ značky (a vozidlo možem nechať v Čechách) a platné doklady o vozidle? Budem pri odhlasovaní potrebovať maminu plnú moc prípadne darovaciu zmluvu alebo sú vyžadované ešte ďalšie doklady – aké? Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  28. októbra 2021 o 10:26
  Permalink

  Dobrý deň prosím vás chcem sa opýtať od hlásim auto aj keď sa mi vybavuje občiansky?prosím vás napíšte ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  31. januára 2022 o 11:04
  Permalink

  Dobrý deň,
  je možné odhlásiť náves aj nejakou elektronickou formu?
  Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  7. februára 2022 o 15:06
  Permalink

  Dobri chcem sa spitat predavam auto cez splnomocnenie co sa stane ked ja ho odhlasim a ten novi majitel ho neprihlasi

  Odpovedať
 • Avatar
  14. februára 2022 o 11:09
  Permalink

  Predávam vozidlo do iného okresu, PZP mi skončí 19.02.2022, môžem odhlásiť vozidlo aj po tomto termíne, čakám na splnomocnenie budúceho majiteľa. Pri odhlasovaní je potrebné predložiť veľký TP aj čipovú kartu _

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *