Evidencia vozidiel Prievidza

Adresa: Košovská cesta 14, 971 66 Prievidza

Kontakt: 096127 3550

Call centrum Ministerstvo vnútra SR: callcentrum@minv.sk, alebo na bezplatnom telefónnom čísle 0800 222 222. Na toto číslo môžete volať v pracovné dni od 8:00 do 18:00 hodiny.

Na dopravnom inšpektoráte si môžete rezervovať termín - rezervácia termínu na dopravnom inšpektoráte.

Predtým, ako idete prihlásiť svoje vozidlo do evidencie, musíte mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie. Porovnajte si ceny PZP z 11 poisťovní naraz a vyberte si sami tú najlepšiu ponuku. V cenách poistenia sú už započítané všetky dostupné zľavy, doklady vám prídu najskôr na e-mailovú adresu, neskôr aj poštou. Pri prihlasovaní vozidla Vám stačí vedieť číslo poistnej zmluvy, ktoré nájdete v emaile. KLIKNITE TU pre viac informácií.

Zmena:

Na dopravných inšpektorátoch sa od 8:00 do 10:00 vybavujú klienti podľa poradia vytlačeného lístka z kiosku, od 10:00 do konca pracovnej doby funguje kombinovaný režim, počas ktorého sa prednostne vybavujú online objednaní klienti.

Úradné hodiny od 20.4.2021:

PondelokUtorokStredaŠtvrtokPiatok
8:00 - 15:008:00 - 15:008:00 - 17:008:00 - 15:008:00 - 14:00

ZMENA: od 1.8.2019 sa už nepredkladajú žiadosti o prihlásenie vozidla do evidencie vozidiel, ani žiadosti o vykonanie zmeny v evidencii vozidiel. Po novom stačí ak predložíte potrebné doklady a príslušný pracovník na dopravnom inšpektoráte za vás vyplní žiadosť o prihlásenie vozidla do evidencie (na základe predložených dokladov).

ZMENA: od 1.12.2019 už nie je potrebné podľa zákona č. 393/2019 Z.z. pristaviť vozidlo ku kontrole výrobného čísla.

Mohlo by Vás zaujímať: Ako sa zmenila registračná daň od 1.2.2017 za prihlásenie a prepis vozidla - ako ušetriť na správnych poplatkoch až 70€!

Tip: Hľadáte výhodné havarijné poistenie pre Vaše nové auto? Porovnať si ceny z 8 poisťovní naraz a vyberte si sami tú najlepšiu ponuku. Pre viac informácií kliknite TU.

Súvisiace články:

Poznámka: otváracie hodiny boli aktualizované dňa 19.4.2021.

zdroj minv.sk

5/5 - (2 votes)

5 komentárov na článok “Evidencia vozidiel Prievidza

 • Avatar
  20. augusta 2017 o 7:20
  Permalink

  Dobry Den. Mozno je tato stranka dost obsiahla ale asi na statnych organoch ktore su Asy neomilne niet miesta na Reklamaciu,Dna 19.8.2015 My bol vydany novy technicky preukaz na vozidlo Skoda Fabia z dovodu nudenia sa zakonodarcov v zmene predpisov o taznom zariadeny. Kedze ako podstivy obcan tohto statu som zakonu vyhovel a o zmenu osveceni som poziadal a nechal previest na dopravnom inspektorate v Prievidzi.Po tejto zmene v osveceni skodu fabiu este mam ale…Zistil som ze si budem musiet doma zriadit archiv.Preco to je otazka. Zostala Mi dilema.prestriekat auto na RUZOVO ale preco ked je auto od novoti strieborne.Poradte Mi.Dobra rada nad zlato a nad zlato sol. Mam si to ist dat na dopravny inspektorat opravit.Preco Ja som Obcan tohto Statu. Ak sa budem venovat opravamy oprav dokumentoch podla zakona stratim kopu casu.A Ja Obcan tohoto Statu Musim platit aj Dane takze musim pracovat nie nemozem musim chodit po uradoch aby mi na dokladoch opravili chyby.Teraz uz chybu nespravim.Spravim si fotokopiu TP.dam si ju overit k notarovy.A az ten novinarsky skriatok hajzlik nieco prepise chytime Ho.A co ty Ludia za mnou v rade.Pochopia dobru vec.Aj oni si budu robit fotokopie a zalozia archivy a vsetko bude klapat.Rady budu az po byvalu Karpatiu.A co dalej.Podumam. S pozdravom Plecheis Karol

  Odpovedať
 • Avatar
  23. augusta 2018 o 15:09
  Permalink

  Môžem jazdiť bez t.p keď mi ho nevydal autobazár v Trencine ani kópiu ani kartičky o stk a emisnej

  Odpovedať
 • Avatar
  4. marca 2019 o 16:08
  Permalink

  Potrebujem odhlásiť auto zaevidované na firmu a prihlásiť ho na súkromnú osobu na seba.Aké tlačivo na to potrebujem a ako to mám urobiť.

  Odpovedať
 • Avatar
  20. januára 2020 o 22:00
  Permalink

  Je možné aby si niekto cudzí prepísal (moje) auto kt. je v exekúcii na seba bez mojej osoby a bez splnomocnenia?

  Odpovedať
 • Avatar
  24. júna 2020 o 8:37
  Permalink

  Trvale odhlásenie autá z evidencie. Pokazilo sa mi auto v Nemecku. Mal som poistku ACL takze firma ADCL v Nemecku do servisu ale odmietli ho odtiahnuť do CR/SR koli vírusu a zatvorenými hraniciam. Auto malo 418 000km a neoplatilo sa opravovať auto tak som podpísal a zaplatil zošrotovaní v Nemecku. Potrebujem odhlásiť auto na Slovensku, aké dokumenty budem potrebovať? Budem potrebovať potvrdenie o zošrotovaní preložiť z nemeckého jazyka do slovenského? Potrebuje. Originál dokument, alebo stačí kópia nakoľko originál som poslal do ACL aby mi preplatili zošrotovaní. Mám ŠPZ, a doklady od autá. Firma v Nemecku čaká na doklady a potvrdenie, že auto je odhlásené, aby ho mohli zosrotovat.

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *