Overenie vozidla: STK, EK, KO, kontrola VIN, exekúcie a overenie kilometrov na Slovensku a v zahraničí

Aktuálne: služby pre overenie kilometrov postupne prestali fungovať. Najprv stránka pre (tkcheck.assecosolutions.sk) úplne prestala fungovať, neskôr na stránke poverenej organizácie pre emisné kontroly (seka.sk) zrušili záznamy kilometrov (k dispozícii sú len grafy vývoja kilometrov) a aktuálne aj na stránke kontrole originality ko.sk nenájdete žiadne záznamy o stave kilometrov.

Je nejaký spôsob, ako si aj po týchto zmenách overiť kilometre vozidla zdarma? Odpoveď je áno!

 

Najlepším spôsobom, ako overiť platnosť kilometrov je overenie u samostatného dílera značky, avšak to nie je vždy možné. Preto sme pre Vás pripravili nástroje, cez ktoré si môžete overiť platnosť STK, EK, KO, poistenia, u leasingových spoločností, VIN, exekúcie a  stavu kilometrov online po zadaní evidenčného čísla vozidla alebo VIN čísla.

Overenie platnosti technickej kontroly vozidla (STK)

Pôvodnú službu pre overenie STK, ktorú zabezpečovala spoločnosť Testek momentálne nie je dostupná. Informácie o technickej kontrole vozidla si môžete overiť na stránke jiscd.sk (Jednotlivý informačný systém v cestnej doprave). Informácie, ktoré získate na stránke jiscd.sk a ako sa dostať k týmto informáciám nájdete na stránke:

 

Overenie kilometrov online v roku 2024

Stav kilometrov si môžete overiť:

 • na stránke jiscd.sk – návod, ako vyplniť údaje, ako si overiť stav kilometrov a aké informácie o vozidle získate,
 • na stránke seka.sk, kde nájdete stav kilometrov z vykonaných emisných kontrol. Po novom nenájde presný stav kilometrov, ale len graf vývoja najazdených kilometrov. Pre zistenie prípadnej manipulácie s odometrom (počítadlom najazdených kilometrov) vám však postačí aj graf.
  • Ako by mal vyzerať graf najazdených kilometrov:
   overenie km - graf z emisnej kontroly
  • Príklad grafu vozidla, na ktorom bola s veľkou pravdepodobnosťou vykonaná manipulácia s odometrom:
   Overenie kilometrov - príklad stočeného odometra

 

Po zadaní evidenčného čísla vozidla, VIN čísla vozidla alebo čísla protokolu technickej kontroly alebo v prípade stránky jiscd.sk aj číslo osvedčenia o evidencii časť II, sa Vám zobrazia informácie o počte najazdených kilometrov. Tieto informácie môžete využiť pri kupovaní vozidla ale aj pre overenie Vášho vozidla.

Môže sa stať, že poverená osoba napríklad pri technickej kontrole zadá nesprávny počet najazdených kilometrov. Kupcovi sa potom ťažko vysvetľuje, že kilometre nie sú stočené. Pri kúpe vozidla treba myslieť overenie kilometrov, EK, KOaj na tento fakt (aj keď je to výnimočné) a treba skôr pozerať na stav vozidla.

Overenie VIN – VIN dekodér

VIN je medzinárodné a jednoznačné označenie motorového vozidla, ktoré je väčšinou vyrazené na štítku, ktorý je následne trvalo pripevnený ku karosérii vozidla alebo vyrazený priamo do karosérie vozidla. VIN číslo je vytvorené z kombinácie písmen a čísel a má dĺžku 17 znakov (napr:.WWWZZZB3657483958).

Po zadaní VIN čísla sa Vám zobrazia podobné informácie o vozidle. Pomocou VIN dokážete zistiť výrobcu, značku, model, typ, motor, prevodovku, rok výroby, výbavu a ďalšie cenné informácie.

Získate aj informácie, či vozidlo nebolo kradnuté, pomocou databázy ukradnutých vozidiel Vincario Stolen DB a dostupných databáz ukradnutých vozidiel z nasledujúcich štátov:

 • Česká republika
 • Litva
 • Rumunsko
 • Slovinsko
 • Slovenská republika
 • Maďarsko

Taktiež dostanete informácie, či sa vozidlo nenachádza v niektorých z databáz českých leasingových spoločností.

Ak nemáte k dispozícii VIN číslo (a vozidlo je evidované na Slovensku), môžete požiť nástroj pre overenie platnosti technickej kontroly a po zadaní evidenčného čísla vozidla (ŠPZ) sa vám zobrazí VIN číslo vozidla.

 

Kalkulačka povinného zmluvného poistenia

Hľadáte najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie? PZP kalkulačka vám vypočíta cenu poistenia z 9 poisťovní naraz a vyberte si sami tú najlepšiu ponuku. V cenách poistenia sú už započítané všetky dostupné zľavy! Doklady vám prídu najskôr na e-mailovú adresu, neskôr aj poštou. Pri prihlasovaní vozidla Vám stačí vedieť číslo poistnej zmluvy, ktoré nájdete v emaile. Poistka na auto už od 52€ ročne.

 

Overenie EK – emisnej kontroly

Informácie o emisnej kontrole vozidla môžete zistiť po zadaní jedného z nasledujúcich údajov:

 • Evidenčné číslo vozidla
 • VIN
 • Číslo protokolu
 • Číslo kontrolnej nálepky EK
 • Číslo osvedčenia

Na tejto stránke nenájdete záznamy:

 • nových vozidiel (mladších ako 4 roky), pretože technická a emisná kontrola je povinná až po 4 rokoch od prvej evidencie vozidla.
 • ak zadáte evidenčné číslo vozidla, ktoré bolo prepísané na iného majiteľa a ešte neabsolvovalo emisnú kontrolu s novými TEČ (ŠPZ). Pre preverenie takéhoto vozidla musíte zadať jeden z nasledujúcich údajov:
  • VIN kód (kontrola VIN)
  • číslo protokolu
  • číslo kontrolnej nálepky EK
  • pôvodné evidenčné číslo vozidla

Overenie emisnej kontroly zabezpečuje seka.sk

 

Overenie exekúcie vozidla – zdarma

Ministerstvo spravodlivosti pripravilo novú službu, cez ktorú si môžete overiť, či právnická osoba alebo SZČO, respektíve fyzická osoba nečelí exekúcii. Táto služba sa Vám zíde pre overenie predajcu voči prípadným exekúciám. V prípade fyzickej osoby je ale veľká nevýhoda, že musíte vedieť rodné číslo predajcu.

 

Kontrola originality – overenie

Po novom sa pre získanie údajov z KO.sk musíte najprv zaregistrovať. Musíte zadať platný email, na ktorý vám príde hypertextový odkaz (link) pre aktiváciu a rovnako platné číslo mobilného telefónu. Po overení emailu vám príde SMS z kódom pre aktiváciu. Následne sa prihlásite a po zadaní niektorých z nasledujúcich údajov, získate informácie ohľadom kontroly originality vozidla:

 • Evidenčné číslo vozidla
 • VIN
 • Číslo odporného posudku KO (napr: SKA000000)
 • Číslo kontrolnej nálepky KO (napr: SKAi000000)
 • Číslo RFID (napr: A0000000) alebo QR nálepky (napr: B0000000) KO

Po novom na stránke KO.sk už nenájdete stav kilometrov.

Službu zabezpečuje ko.sk

Havarijné poistenie – kalkulačka

Hľadáte najvýhodnejšie havarijné poistenie? Kalkulačka havarijného poistenia Vám vypočíta ceny z 8 poisťovní naraz (údaje stačí zadať len raz). Ak sa Vám bude ponuka páčiť, môžete si cez internet auto za pár minút poistiť.

 

Overenie platnosti PZP

Stačí zadať evidenčného čísla vozidla a zistíte, či toto vozidlo má uzatvorené PZP a dokonca v akej poisťovni. Do formulára musíte správne vyplniť dátum. Informácie o PZP si môžete overiť aj zo spätným dátumom. Napríklad informácie o poistnej zmluve , uzatvorenej 3 roky dozadu (stačí nastaviť spätný dátum). Overenie PZP zabezpečuje stránka skp.sk.

 

Ako zistiť, či vozidlo nebolo kradnuté?

Ministerstvo vnútra Slovenskej republikydatabázu odcudzených vozidiel, vozidlo si môžete overiť po zadaní evidenčného čísla vozidla (ŠPZ) alebo VIN čísla.

Poznámka: Výsledok overenia nájdete po zadaní údajov pod formulárom, miesto červeného textu „Zadajte VIN alebo EČ“. Nie je to moc viditeľné.

 

Databáza vozidiel, ktoré majú stočené kilometre

Občianske združenie SOVA má databázu viac ako 11 000 áut, na ktorých bola zaznamenaná manipulácia s odometrom (počítadlom najazdených kilometrov). Na tejto stránke zadáte VIN číslo kupovaného auta, ak sa auto nenachádza v ich databáze áut zo stočenými kilometrami dostanete odpoveď „Je nám ľúto, ale auto so zadanými parametrami nebolo nájdené.

 

Európska databáza kradnutých vozidiel

StolenCars24 je Európska databáza kradnutých vozidiel. Na tejto stránke Vám po zadaní VIN čísla hľadaného vozidla skontroluje, či nebolo kradnuté. V databáze sú kradnuté vozidla z Lotyšska, Slovinska, Slovenska, Česka, Maďarska, Talianska a Rumunska.

 

Česká databáza ukradnutých vozidiel

Vozidlo si môžete overiť po zadaní evidenčného čísla vozidla (ŠPZ) alebo VIN čísla.

 

Talianska databáza ukradnutých vozidiel

Vyhľadávanie podľa EČV, VIN a čísla motora.

 

Overenie stavu kilometrov vozidla z Nemecka a celej EU

Stav kilometrov vozidla z Nemecka, Holandska, Česka, Belgicka si môžete overiť kliknutím na nasledujúci odkaz a následným zadaním VIN čísla:

 

Overenie stavu kilometrov vozidiel z Českej republike

Overenie stavu kilometrov vozidla z Českej republiky si môžete overiť kliknutím na nasledujúci odkaz a následným zadaním VIN čísla:

Upozornenie: Uvedené informácie majú len informačný charakter.

4.8/5 - (85 votes)

54 komentárov na článok “Overenie vozidla: STK, EK, KO, kontrola VIN, exekúcie a overenie kilometrov na Slovensku a v zahraničí

  • Avatar
   4. novembra 2021 o 22:33
   Permalink

   Dobrý večer ako si overil auto či neni ohlásené veľký technický mám aj maly volil som auto za auto ked mám veľký technický tak nemôže biť odhlaseny

   Odpovedať
  • Avatar
   4. novembra 2021 o 22:37
   Permalink

   Dobrý večer chcem sa spýtať či môže byť auto odhlasene auto ked mám veľký technický aj maly vymenil som za iné auto

   Odpovedať
  • Avatar
   16. marca 2017 o 13:42
   Permalink

   Dobrý deň,
   1. Kliknete na jedno z tlačidiel:
   – Overenie emisnej kontroly vozidla
   – Overenie kontroly originality

   2. Zadáte potrebné údaje

   3. Zobrazia sa Vám informácie o vozidle (aj stav kilometrov)

   Odpovedať
 • Avatar
  4. apríla 2017 o 19:45
  Permalink

  Zdravim.
  Chcem sa opýtať. Kúpil som auto dovezené zo Španielska. Potreboval/chcel by som zistiť o tomto aute 1. Ci neboli stacane kilometre 2. Akú ma výbavu
  Da sa to zistiť podla VIN kódu? Pretože co sa km týka tak tam som našiel záznam len zo Slovenska a teda neviem ci neboli pri prevoze stocene a co sa týka VIN štítku z dodatočnými informáciami o výbave ten som nenašiel vôbec len samotný VIN kód.
  Máte nejakú stránku na zobrazenie výbavy pri výrobe a na kontrolu km v Španielsku? Za pomoc vopred velmi ďakujem. Kľudne ma kontaktujte aj na matejc.cabi@gmail.com
  VIN VSSZZZ1PZ7R033068

  Odpovedať
  • Avatar
   10. apríla 2017 o 7:40
   Permalink

   Dobrý deň,
   V zahraničných nástrojoch som našiel len tie 2 záznamy o kilometroch zo Slovenska. Rovnaká situácia bola aj na platených stránkach. Ak chcete zistiť skutočný stav, budete sa asi musieť obrátiť na autorizovaný servis.

   Odpovedať
 • Avatar
  18. mája 2017 o 11:33
  Permalink

  Zdravím a co znamená Ked mi nenajde nič na tej stranke co je auto z rakuska??

  Odpovedať
 • Avatar
  6. júna 2017 o 14:43
  Permalink

  Zdravím , dá sa overiť aj s nemecká podľa VIN čísla ?

  Odpovedať
 • Avatar
  24. júna 2017 o 10:03
  Permalink

  Zdavym, ja chcem kúpit auto a u predajcu som si vypital VIN cislo. Chcel som overit komplet auto hore pri moznostiach no vypisalo mi ze Vyhľadávaciemu kritériu VIN nezodpovedá žiadny protokol.
  Preco? Ze by mi dali falosny?

  Odpovedať
  • Avatar
   26. júna 2017 o 10:25
   Permalink

   Dobrý deň,
   ak je toto vozidlo zaradené v evidencii vozidiel na Slovensku, tak ho podľa VIN musíte nájsť.

   Odpovedať
 • Avatar
  17. júla 2017 o 14:29
  Permalink

  Chcem sa spytat aka suma cca bude pri kupe auta z ciech ya poplatky pri prihlaseni na sk.

  Odpovedať
 • Avatar
  19. júla 2017 o 20:54
  Permalink

  Zdravím, chcem predať auto. Potrebujem mať notarsky overeny podpis? ako kde z tym mam isť? som dohodnuty z kupujucim že sa stretneme na pol ceste kedže obaja to mame cez polovicu slovenska. Ked to podpisem , tak zmluva je platna a nasledujuci den zajdem k notarovy a overim podpis? Kopiu pošlem kupujucemu a on urobi to iste? Alebo ako to je? Odpoveď prosím na email. Za odpoved dakujem Tomáš.

  Odpovedať
 • Avatar
  22. novembra 2017 o 12:44
  Permalink

  dobry den chcem sa spytat. kupili sme auto ale predosly majitel ho mal mesiac. boli sme ho dnes prihlasit a na policii nam povedali ze musi predosly majitel auto prihlasit. zial neda sa snim komunikovat. ale mame notarom overene splnomocneneie vytlacene policajtami na ukony od majitela. poslali nas urobit ko do nitry na policiu. musim ko robit na policii?

  Odpovedať
 • Avatar
  9. februára 2018 o 17:03
  Permalink

  Dobrý deň, VIN môjho pred nedávno zakúpeného auta je : TMBPY16Y544112446 . Poprosím Vás o zistenie, či to auto nebolo kradnuté a to v databáze všetkých okolitých štátoch. Tiež by som poprosil zistiť mi skutočný počet najazdených kilometrov a platnosť STK a EK. Všetko to potrebujem vedieť kvôli pochybnostiam o úprimnosti predávajúceho.
  Za Vašu odpoveď budem veľmi povďačný !
  S pozdravom : Ch. Kovačev

  Odpovedať
 • Avatar
  11. februára 2018 o 11:45
  Permalink

  Dobry den,
  nemecky link na overenie km nefunguje,resp. sa otvara americka stranka na overenie.Mate spravny link?

  Odpovedať
 • Avatar
  21. februára 2018 o 21:08
  Permalink

  neda sa overit podla win , z neznameho dovodu nepustí 17-ste čislo

  Odpovedať
  • Avatar
   12. júna 2022 o 14:09
   Permalink

   Dá sa to,pred prvým písmenom nechali medzeru, treba ju odstrániť(delete), potom sa VIN posunie doľava a môžete pridať posledné číslo…

   Odpovedať
 • Avatar
  1. marca 2018 o 10:08
  Permalink

  Dobrý deň, je možné overiť auto len na zakl. WIN? Všade to pýta ŠPZ, napr. overenie STK.
  Ďakujem

  Odpovedať
  • Avatar
   11. septembra 2023 o 11:28
   Permalink

   Dobrý deň,
   Dá sa overiť či na aute je exekúcia? Chcela by som kúpiť auto ale predtým chcem overiť.

   Odpovedať
 • Avatar
  8. marca 2018 o 20:18
  Permalink

  OVERENIE KM A VOZIDLA Z TALIANSKA KDE NAJDEM ALEBO KDE SI TO MOZEM OVERIT?

  Odpovedať
  • Avatar
   13. novembra 2018 o 7:22
   Permalink

   To by som aj ja rad vedel , skusil som cokolvek na XY strankach a nic …. dal som do toho asi 10-15 Dolarov
   Skusal som aj na Talianskych strankach a bohuzial 🙁

   Odpovedať
 • Avatar
  18. apríla 2018 o 16:26
  Permalink

  Dobrý deň, chcem sa spýtať ako je možné že predajne aaaauto majú postavené auto na značke s novou stk a ek ,ktorá sa nedá overiť a na veľký nátlak mi poskytli vin – kód ktorý po overení patril autu s inou špz.Stratila som dôveru vo všetkých smeroch kúpy .Vie mi to niekto vysvetliť?za odpoveď na mail vopred ďakujem

  Odpovedať
  • Avatar
   2. mája 2018 o 12:43
   Permalink

   Dobrý deň,
   pre nové autá platí, že technická a emisná kontrola je povinná až po 4 rokoch od prvej evidencie vozidla.

   Pre staršie autá ako 4 roky od prvej evidencie:
   Ak je auto prepísané na nového majiteľa a má nové tabuľky s evidenčným číslom (ŠPZ), nemusí ísť na STK / EK hneď po prepise. V tomto prípade nájdete takéto auto na stránke seka.sk len pod starými evidenčným číslom vozidla, alebo pomocou:
   -VIN kódu
   -čísla protokolu
   -čísla kontrolenej nálepky EK

   Skúste overiť auto cez jiscd.sk – https://prihlasenieauta.sk/overenie-stk-vozidla/

   Odpovedať
 • Avatar
  2. mája 2018 o 12:13
  Permalink

  Cudujes sa? Kupil som pred 5 rokmi Octaviu a mala pretocene z 165300 na 98000 km. Dozvediel som sa to od praveho majitela. Reklamaciu neuznali a povedali, ze auto malo tolko km ked ho kupili. Tak preco by majitel povedal presny stav tachometru a poslal mi papier z STK, na ktorem bolo 160232 km?
  A odkazali ma na ich pravnikov, ktory ziadali potvdenie a podpis overeny notarom od ex majitela, plnu tech. kontrolu auta v special. servisu v BA, ktorej je cena 780€ a ktoru ja mam zaplatit, a dalsie nezmysli. Kto mi garantuje, ze to nebude fingovane?!? UZ NIKDY aaaauto !!!

  Odpovedať
 • Avatar
  26. júna 2018 o 20:01
  Permalink

  Majiteľ vozidla podľa ŠPZ sa dá zistiť?

  Odpovedať
 • Avatar
  6. septembra 2018 o 13:35
  Permalink

  DObrý deň, mám 9 ročné vozidlo, ktoré bolo najprv registrované na SK a teraz je vo Švédsku , kde žijem. Auto chcem predať bratovi na Slovensku. Aký je postup. Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  4. novembra 2018 o 21:06
  Permalink

  zadam vsetky udaje o majitelovi vozidla a ajtak mi neukaze ze ma exekuciu na aute ked viem ze ma, lebo pred rokom ho chcel predat a nedalosa prepisat. tak ako to zistim? poradte prosim.

  Odpovedať
 • Avatar
  4. novembra 2018 o 21:07
  Permalink

  zadam vsetky udaje o majitelovi vozidla a ajtak mi neukaze ze ma exekuciu na aute ked viem ze ma, lebo pred rokom ho chcel predat a nedalosa prepisat. tak ako to zistim? poradte prosim.

  Odpovedať
 • Avatar
  9. decembra 2018 o 12:42
  Permalink

  Nikde nefunguje zistenie km na dovezenom aute z memecka!!

  Odpovedať
 • Avatar
  10. júla 2019 o 21:28
  Permalink

  Poraďte stránku na zistenie kilometrov s Talianska

  Odpovedať
 • Avatar
  18. júla 2019 o 20:55
  Permalink

  Chcem si overiť, či auto ktoré kupujem nemá exekúciu, zadá
  m meno, priezvisko , r.číslo,začne načítavať, ale mi to neotvorí, kde robím chybu.Ďakujem.

  Odpovedať
  • Avatar
   24. júla 2019 o 12:53
   Permalink

   dohodnite sa s predávajúcim, že mu dáte peniaze ihneď po odhlásení, ak má nejakú exekúciu auto nebude možné prepísať

   Odpovedať
 • Avatar
  13. októbra 2019 o 10:39
  Permalink

  Dobry den, ako viem zistit, overit pocet najazdenych km na vozidle z belgicka?

  Odpovedať
 • Avatar
  13. októbra 2019 o 10:41
  Permalink

  Dobry den. ako viem zistit, overit pocet najazdenych km na vozidle z belgicka

  Odpovedať
 • Avatar
  27. januára 2020 o 17:45
  Permalink

  Dobrý deň,nevedeli by ste mi pomôcť?
  Kde by som mohla nájsť dátum výroby dovezeného auta z Talianska?
  V technickom preukaze je len dátum prvej evidencie vozidla a s tým neviem ísť na STK.
  Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  9. marca 2020 o 10:24
  Permalink

  Dobrý deň,
  prosím Vás viete mi poradiť, ako zistiť stav km pri aute dovezenom z DE? https://prihlasenieauta.sk/overenie-km-nemecko tento link neberie VIN. Dalsia vec, neviete mi poradit, kde sa dostat k ostanym veciam, ako exekucie, servisna historia a pod podla VIN , pokial auto je momentalne este odhlasene? Kupujem ho az zaroven s prihlasenim. Da sa KO doverovat?
  Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  9. marca 2020 o 10:25
  Permalink

  Dobrý deň,
  prosím Vás viete mi poradiť, ako zistiť stav km pri aute dovezenom z DE? https://prihlasenieauta.sk/overenie-km-nemecko tento link neberie VIN. Dalsia vec, neviete mi poradit, kde sa dostat k ostanym veciam, ako exekucie, servisna historia a pod podla VIN , pokial auto je momentalne este odhlasene? Kupujem ho az zaroven s prihlasenim. Da sa KO doverovat?
  Ďakujem

  Odpovedať
 • Avatar
  22. septembra 2020 o 15:19
  Permalink

  Dobrý, je možné zistiť či má auto servisné prehliadky ak je kupované z Nemecka?

  Odpovedať
 • Avatar
  12. januára 2021 o 22:57
  Permalink

  Zdravím, vie mi niekto poradiť ako a kde preverim auto zo Švajčiarska ?

  Odpovedať
 • Avatar
  5. januára 2022 o 21:33
  Permalink

  Dobry den neviem si radi kupil som. Nedávno. Auto a maitel mi nedal velky. Technicak mali mi.dal.a.ja chcem auto prihlásiť. Ale ten maitel mi nedviha ani nic neviem si radi ako dostanem novy technicak. Ci je to. Vobec mozne

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *