Najlepšia kamera do auta 2024 (autokamera)

Kamera do auta sa stáva v poslednej dobe neoddeliteľnou súčasťou každého automobilu.  Je to kamera do auta, ktorá slúži ako dôkazový materiál pri autonehodách. Ak každoročne najazdíte desiatky tisíc kilometrov, tak by ste jednu rozhodne mali mať.

Aktuálna zľava na kameru do auta:

autokamera

 

V tomto článku sa zameriame hlavne na to, prečo si zadovážiť auto kameru a na čo všetko myslieť pri jej výbere. Okrem toho sa pozrieme bližšie  aj na základné druhy auto kamier a ich vlastnosti a ako si vybrať najlepšiu kameru do auta podľa vašich požiadaviek.

Základné druhy kamier do auta

Auto kamery delíme podľa oblastí, ktoré nakrúcajú. Najrozšírenejšou kamerou je tzv. kamera normálna. Tento druh kamery sníma udalosti, ktoré sa dejú pred vozidlom. Druhý typ je kamera duálna, ktorá zachytáva udalosti nielen pred vozidlom, ale aj v jeho vnútri. Ak si prajete snímať udalosti, ktoré sa dejú pred vozidlom a zároveň aj za vozidlom, tak Vám odporúčame si zadovážiť  externý druh kamery.

Čo treba zvážiť pred kúpou kamery do auta ?

V prvom rade si zvážte to, ako často ju budete využívať. Ak totiž chcete kameru využívať každý deň, tak je dobré aby ste do nej aj viac investovali. Na občasné použitie Vám postačí i lacnejšia varianta. V druhom rade je dôležitý aj výber doplnkových funkcií. Ak jazdíte často v tme, tak si vyberte kameru s lepším nočným záznamom. Niektoré kamery do auta majú aj GPS, pre záznam prejdenej trasy.

Akými funkcie by mali mať auto kamery ?

V súčasnosti existuje množstvo auto kamier s rozličnými funkciami, ale nie každá musí spĺňať Vaše očakávania. V nasledujúcich riadkoch si povieme o funkciách, ktoré by mala kvalitná auto kamera obsahovať. Samozrejme záleží len na Vás, ktoré funkcie potrebujete a akú cenu ste ochotný za to zaplatiť.

Veľmi dôležitou funkciou kamery do auta je Loop recording. Táto funkcia totiž slúži na to, že v prípade vyčerpania pamäťovej kapacity auto kamery, dôjde k vymazaniu najstarších záznamov, a tým sa nahrávanie nikdy nezastaví. Moderná kamera by mala obsahovať aj GPS modul a G- senzor, ktoré skvelo  poslúžia pre detekciu pohybu vášho auta. Okrem toho je dôležitý aj parkovací mód či automatické zapnutie, ktorým sa auto kamera automaticky zapne pri naštartovaní vozidla.

Prečo si zadovážiť auto kameru?

Hlavný dôvod je veľmi jednoduchý. Čím viac jazdíte, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa stanete účastníkom nehody.  Aké sú ďalšie dôvody?

  1. Už Vám neutečie. Nabúral Vám auto a zbabelo zdrhol ? Nemáte žiaden dôkaz a neviete čo máte robiť ? Aby sa Vám to už viac nestalo, tak si zaobstarajte kameru do auta. AK ju umiestnite na vhodné miesto, tak zachytíte páchateľovu ŠPZ (evidenčné číslo vozidla), značku auta a možno aj možno tvár vinníka.
  2. Vinník sa z toho už nedostane. Kto zapríčinil nehodu ? Kto je vinníkom ? Aj pri autonehodách sa stáva, že prípad sa uzavrie bez toho, aby sa určil vinník. S auto kamerou sa Vám však takáto situácia nikdy nestane. Tento malý zázrak všetko natočí a vy budete mať všetko spoľahlivo zaznamenané.
  3. Množstvo funkcii. Kamera do auta disponuje množstvom funkcii. Okrem natáčania jazdy, Vám môže pomôcť s parkovaním, vyhľadávaním radarov či pri jazde v jazdných pruhoch.
  4. Dá sa využiť aj inak. Kamera do auta je hlavne dôkazovým materiálom. Napriek tomu, ju môžete využiť aj ako obyčajnú kameru, ktorá Vám kvalitné nakrúti všetko okolo čoho prefrčíte na vašom aute.

Mohlo by Vás zaujímať:

4.9/5 - (9 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *