Obhliadka vozidla pri prepise 2019

Na obhliadku vozidla pri prepise nie je možné rezervovať si konkrétny termín prostredníctvom elektronickej služby.

Ak na dopravnom inšpektoráte nechcete zbytočne čakať, tak si ešte pred návštevou dopravného inšpektorátu zistite, kedy je vykonávaná obhliadka vozidiel.

Pri obhliadke vozidla sa kontroluje zhoda VIN čísla na vozidle, s VIN číslom v “papieroch”. Prepis vozidla v okrese

Viac informácií o prepise vozidla, nájdete v článkoch:

Na dopravnom inšpektoráte je potrebné predložiť:

1. Vyplnenú Žiadosť o prihlásenie vozidla do evidencie  (vyžaduje sa na všetkých dopravných inšpektorátoch vytlačená v zjednotenom ).

2. Osvedčenie o evidencii časť II so zápisom odhlásenia („veľký techničák“).

3. Osvedčenie o evidencii časť I („malý techničák“).

4. Pôvodné tabuľky s evidenčným číslom.

5. Doklad o uzatvorení povinného zmluvného poistenia. Vypočítať PZP si môžete na tomto odkaze.

6. Uhradené správne poplatky.

7. Úradne overené splnomocnenie, ak prihlásenie nevykonáva priamo vlastník/držiteľ vozidla.

TIP: Hľadáte najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie? Kliknite sem a porovnajte si ceny PZP z 11 poisťovní naraz a vyberte si sami tú najlepšiu ponuku.

V prípade, že sa vlastníkom vozidla stáva podnikateľ, je potrebné predložiť originál výpisu z obchodného alebo zo živnostenského registra.

Ak nedodržíte 30–dňovú lehotu na prihlásenie auta do evidencie, musíte vykonať kontrolu originality a odborný posudok s výsledkom „spôsobilé“ tiež predložiť pri prihlasovaní nového držiteľa vozidla. Posudok o kontrole originality nemôže byť pritom starší ako 15 dní. V tomto prípade už nemusíte absolvovať obhliadku vozidla.

Zdroj: Slovensko.sk

Obhliadka vozidla pri prepise 2019
4.9 (97.5%) 8 hlasov

17 komentárov na článok “Obhliadka vozidla pri prepise 2019

 • 23. novembra 2016 o 21:46
  Permalink

  Na internetových stránkach okr.úradu Topoľčany nie je daný časový harmonogram obhliadky vozidla pri prepise vozidiel.Je dôležitý pre mimomestských obyvateľov,ktorí sa ho dozvedia až po príchode na dverách okr.úradu.Nezostáva im iné,ako čakať na nasledujúcu, po dalších dvoch hodinách.

  Odpovedať
 • 21. mája 2018 o 8:45
  Permalink

  Dobrý deň, poprosím o časy, kedy sa dá obhliadnuť vozidlo. Potrebujem prihlásiť ťažné zariadenie.
  Ďakujem.

  Odpovedať
  • 19. decembra 2018 o 15:14
   Permalink

   Čas, v ktorom sa vykonávajú obhliadky vozidiel je prístupný na danom DI, kde chcete obhliadku vykonať.

   Odpovedať
  • 8. januára 2019 o 11:31
   Permalink

   Na prihlásenie ťažného zariadenia obhliadka nieje potrebná.

   Odpovedať
 • 21. mája 2018 o 8:48
  Permalink

  Dobrý deň, poprosím o časy, kedy sa dá obhliadnuť vozidlo v Martine. Potrebujem prihlásiť ťažné zariadenie.
  Ďakujem.

  Odpovedať
 • 28. júna 2018 o 12:46
  Permalink

  Pri obhliadke motorového vozidla nevedel nájsť zamestnanec PZ, ktorý obhliadku vykonával WIN kód na karosérii. Orginal Win kód pod čelným sklom aj s čiarovým kódom mu nestačil. Neurobil mi obhliadku, kým mu neukážem kde sa tento kód nachádza. Samozrejme som to nevedel. Musel som isť do autorizovaného servisu, kde mi ukázali, kde sa uvedený WIN kód nachádza a tak som mohol obhliadku absolvovať až na druhý deň. Jednalo sa o vozidlo Opel Antara. Stratil som v práci dva dni dovolenky. Je to normálne ?

  Odpovedať
  • 19. decembra 2018 o 15:10
   Permalink

   Je to úplne normálne. Policajt musí skontrolovať VIN číslo na 2 miestach na vozidle. Ak ho neviete nájsť, stačí zadať do internetového prehliadača “značka a typ vozidla + VIN number location”.

   Odpovedať
 • 16. júla 2018 o 17:07
  Permalink

  Dobry den… musi byt obhliadka vozidla vikonana len v den prepisu auta ci da sa aj predcasne spravit..obhliadka

  Odpovedať
  • 19. decembra 2018 o 15:16
   Permalink

   Obhliadku vozidla možno vykonať na ktoromkoľvek DI a kedykoľvek v čase od odhlásenia vozidla na nového majiteľa do podania žiadosti o prepis vozidla novým majiteľom vozidla.

   Odpovedať
 • 13. septembra 2018 o 6:58
  Permalink

  Chem sa s pitat pôvodný majiteľ auto odhlásil uviedol tam moje meno prepis v okrese keď ho chem prihlásiť musíte byť somnou aj on?

  Odpovedať
  • 17. decembra 2018 o 0:20
   Permalink

   pri odhlaseni musite byt pritomni obaja respektive sa to da cez splnomocnenie
   pri prihlaseni musi byt len novy majitel

   Odpovedať
   • 19. decembra 2018 o 15:13
    Permalink

    Pri odhlasovaní vozidla musí byť prítomný pôvodný majiteľ alebo ním poverená osoba s notársky overeným plnomocenstvom na daný úkon. Nový majiteľ môže byť prítomný osobne alebo dá pôvodnému majiteľovi notársky overené plnomocenstvo na daný úkon, tzn. musí ním vyjadriť súhlas s tým, že pôvodný majiteľ vozidla odhlási vozidlo na neho.

    Odpovedať
 • 2. januára 2019 o 22:59
  Permalink

  Dobrý deň, kúpil som vozidlo, ktoré predchádzajúci majiteľ odhlásil. Mam už urobenu aj kontrolu (v TP dátum a kilometre). Stále som v lehote 30 dní. Chcem sa spýtať, či je potrebné dostaviť vozidlo opäť pred dopravný inšpektorát, ak už bola urobená kontrola. S vozidlom som na druhej strane republiky. Stačí teda vziať špz a vyplniť žiadosť s ostatnými nalezitostami, alebo je potrebná opätovne kontrola vozidla? Je nejako časovo obmedzená?

  Ďakujem pekne.

  Odpovedať
 • 7. januára 2019 o 5:43
  Permalink

  Čo vsetko potrebujem pri obhliadke ? Treba vypísať aj tlačivo ?

  Odpovedať
 • 25. marca 2019 o 19:31
  Permalink

  Dobry den prajem,
  ziadost o prihlasenie som podal elektronicky a rovnako aj zaplatil poplatok 32,5 na zaklade spravy v mojej elektronickej schranke na slovensko.sk.
  Som trosku zmeteny, nakolko pri elektronickom podaji som si nevsimol, zeby som niekde daval doklady potrebne k prihlaseniu (PZP, velky technicak, maly technicak). Budu to odomna vyzadovat niekde alebo to elektronicky maju nejako tieto udaje, ze im to netreba? Kedy a kde a ako mam vratit stare SPZtky?
  Rovnako sa chcem opytat, nakolko chcem ist na obhliadku… co mi treba k samotnej obhliadke? Ma mi nieco potvrdit obhliadajuci, alebo mu mam odovzdat nejaku ziadost?

  Vopred vdaka za ochotu poradit.

  Odpovedať
  • 25. marca 2019 o 20:31
   Permalink

   vyplníte žiadosť na prihlásenie vozidla do evidencie, tam zadávate PZP a ďalšie potrebné údaje. Veľký techničák odovzdávate, vytlačia vám nový. SPZ odovzdávate na okresom dopravnom inšpektoráte (pred obhliadkou ich môžete dať dolu).
   K obhliadke vám nič netreba, len musíte vyplniť tú žiadosť, čo som písal na začiatku. Pán policajt pozrie na vašom aute len či súhlasí VIN číslo a zapíše si to do svojich papierov… teraz ma napadlo ak náhodou neviete, kde máte umiestnené VIN číslo, tak si to zistite na internete podľa modelu vášho auta (býva na motore + na stĺpiku medzi dverami)

   Odpovedať
   • 25. marca 2019 o 22:15
    Permalink

    Ked tak citam… tak ja vlastne nechapem na co je to elektronicke podanie a co som nim vyriesil… Podla mna nic a je na nic…

    Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.