Evidencia vozidiel Topoľčany

Adresa: ODI OR PZ Topoľčany, Nám. Ľudovíta Štúra 1738

Kontakt: 0961 35 1111

Call centrum Ministerstvo vnútra SR: callcentrum@minv.sk, alebo na bezplatnom telefónnom čísle 0800 222 222. Na toto číslo môžete volať v pracovné dni od 8:00 do 18:00 hodiny.

Na dopravnom inšpektoráte si môžete rezervovať termín - rezervácia termínu na dopravnom inšpektoráte.

Predtým, ako idete prihlásiť svoje vozidlo do evidencie, musíte mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie. Porovnajte si ceny PZP z 11 poisťovní naraz a vyberte si sami tú najlepšiu ponuku. V cenách poistenia sú už započítané všetky dostupné zľavy, doklady vám prídu najskôr na e-mailovú adresu, neskôr aj poštou. Pri prihlasovaní vozidla Vám stačí vedieť číslo poistnej zmluvy, ktoré nájdete v emaile. KLIKNITE TU pre viac informácií.

Zmena:

Na dopravných inšpektorátoch sa od 8:00 do 10:00 vybavujú klienti podľa poradia, od 10:00 do konca pracovnej doby funguje kombinovaný režim, počas ktorého sa prednostne vybavujú online objednaní klienti.

Úradné hodiny od 20.4.2021:

PondelokUtorokStredaŠtvrtokPiatok
8:00 - 15:008:00 - 15:008:00 - 17:008:00 - 15:008:00 - 14:00

Na základe aktuálnych rozhodnutí vlády z dôvodu pandemickej situácie v Slovenskej republike klientske centrá a ostatné pracoviská okresných úradov a polície fungujú v režime s obmedzeniami, vyplývajúcimi z aktuálnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upravujúcej vstup do priestorov prevádzok a zamestnávateľov.

Oddelenia Policajného zboru na úseku dokladov, dopravných evidencií, zbraní a streliva vybavia všetky požiadavky s výnimkou vydávania certifikátov pre kvalifikovaný e-podpis, keďže na to existuje bezplatná elektronická služba.

Pracoviská odborov okresných úradov poskytujú služby bez obmedzenia.

V interiéroch može byť len obmedzený počet osôb (1 osoba na 15 metrov štvorcových), preto vstup na pracoviská budú usmerňovať supervízori a poverené osoby. Každý návštevník je povinný rešpektovať ich pokyny a hygienické nariadenia R-O-R (rúško-odstup-ruky).

Zdroj: Ministerstvo vnútra SR - tlačové správy, Ministerstvo vnútra SR - Facebook

ZMENA: od 1.8.2019 sa už nepredkladajú žiadosti o prihlásenie vozidla do evidencie vozidiel, ani žiadosti o vykonanie zmeny v evidencii vozidiel. Po novom stačí ak predložíte potrebné doklady a príslušný pracovník na dopravnom inšpektoráte za vás vyplní žiadosť o prihlásenie vozidla do evidencie (na základe predložených dokladov).

ZMENA: od 1.12.2019 už nie je potrebné podľa zákona č. 393/2019 Z.z. pristaviť vozidlo ku kontrole výrobného čísla.

Mohlo by Vás zaujímať: Ako sa zmenila registračná daň od 1.2.2017 za prihlásenie a prepis vozidla - ako ušetriť na správnych poplatkoch až 70€!

Tip: Hľadáte výhodné havarijné poistenie pre Vaše nové auto? Porovnať si ceny z 8 poisťovní naraz a vyberte si sami tú najlepšiu ponuku. Pre viac informácií kliknite TU.

Súvisiace články:

Poznámka: otváracie hodiny boli aktualizované dňa 19.4.2021.

23 komentárov na článok “Evidencia vozidiel Topoľčany

 • 9. augusta 2017 o 8:20
  Permalink

  Dobrý deň!
  Možno som nedočkavý.19.júla 2017 som prehlásil motorové vozidlo Škoda YETI z okresu Brezno do okresu
  Topoľčany.Dostal som nové EČ vozidla TO 830 DZ,nový veľký technický preukaz,na malý technický preukaz stále čakám.Oznámenie mi zatiaľ neprišlo ani telefonicky ani mailom.Za infomáciu ďakujem.
  Pitron

  Odpovedať
  • 10. augusta 2017 o 12:11
   Permalink

   Dobrý deň, malý technický preukaz by ste mal mať vydaný do 30 dní odo dňa prihlásenia vozidla. Pre viacej informácií môžete skúsiť zavolať na príslušný dopravný inšpektorát.

   Odpovedať
 • 10. augusta 2017 o 11:44
  Permalink

  Pekný deň , poprosím info. cca pred 2rokmi som predala vozidlo do susedného okresu PN , vozidlo som u Vás vyradila , tak isto na poistovni no stále odomňa poistovna vymáha poistné na daný voz , poslala som im aj nový TP z PN , ale žial s odhlaseného vozidla som si neurobila kopiu , je možné dať mi kopiu vyradeného TP ..vďaka za info.

  Odpovedať
   • 24. apríla 2018 o 12:27
    Permalink

    Dobrý deň. Mám taký istý problém ako vy, nemam prefoteny veľký TP od vozidla
    čo som predal a nemôžem zrušiť poistku,viete alebo volať

    Odpovedať
 • 27. decembra 2017 o 10:47
  Permalink

  Dobrý deň.Už mesiac,alebo viac,chodíme prihlasovať auto,ale bohužiaľ,hoci čakáme od rána do večera,automat nevydáva lístky,pretože niektorí ľudia prihlasujú veľa vozidiel,alebo netuším,z akého dôvodu.Sme zúfalí,veď toto nieje možné ! Vac ľudí sa chodí sťažovať priamo raditeľovi,ale plne zbytočne..V inom okrese toto neexistuje.Skúšame sa objednávať aj cez nternet,ale obsadené…dnes,27.12,2017 je posledný deň.Mám malý dôchodok,nemám na kontrolu originality.Čo mám preboha robiť???

  Odpovedať
  • 15. januára 2018 o 5:49
   Permalink

   Toto je v Topolcanoch bezne, treba minimalne 4pracoviska a nie 2!!!!!!! Tento problem tu je uz asi 15 rokov… a teraz s tym listkovym systemom sa to este zhorsilo! Cakam kedy niekomu rupnu nervy a cosi tam rozmlati

   Odpovedať
 • 21. januára 2018 o 22:48
  Permalink

  Neviem ako je možné že po chodbe chodí kšeftár s autami a v hrsti má 15 – 20 časeniek, s úsmevom si počká na svojho klienta, vybaví čo má a ostatné časenky rozdá kamošom, príp. idú do koša. Ostatní zákazníci potom čakajú dolu pri mašine v 10 metrovom rade, lebo každé číslo musí svietiť asi 3 minuty.

  Odpovedať
 • 7. februára 2018 o 23:06
  Permalink

  Dobrý večer, chcem sa spýtať:
  Priviezla som auto z Rakúska, momentálne je bez ŠPZ. Kto mi môže vydať prevozne znacky?? V prípade, že by som si odviezla auto na STK, EK a KO sama na vozíku je tu
  dalšia otázka:keď budem mať KO, musím na obhliadku?? Ďakujem

  Odpovedať
 • 11. marca 2018 o 8:57
  Permalink

  Dobrý den.Chcem sa spýtat:Kolko dní mám na prihlásenie auta z iného okresu.Niekde sa udáva 30 dní,ale videl som aj 15 dní.Ako je to?

  Odpovedať
  • 17. decembra 2018 o 0:13
   Permalink

   Nový držiteľ vozidla je povinný si do 30 dní od dňa vykonania prevodu držby (odhlásenia z pôvodného držiteľa) prihlásiť vozidlo a umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle (toto porovnanie údajov je možné vykonať na ktoromkoľvek pracovisku evidencie vozidiel v rámci SR).
   zdroj stranka ministerstva vnutra SR

   Odpovedať
 • 19. júla 2018 o 12:24
  Permalink

  Dobrý deň. Koncom minulého roka mi ukradli auto. Nahlásil som to a odovzdal všetky doklady na polícii, vrátane kartičiek o ek a tk. Čo mám robiť, keďže sa v auguste má robiť ek a tk na toto vozidlo? Treba ho dočasne vyradiť z evidencie…?

  Odpovedať
 • 20. augusta 2018 o 13:02
  Permalink

  Dobrý deň,

  idem prihlásiť osobne vozidlo Audi A4 podstate na prihlásenie vozidla mam všetky náležitosti ktoré potrebujem moja otázka však znie :
  Chcem dopísať hneď pri prihlásení aj alternatívne rozmery pneumatík a certifikát mam od importéra Porsche Slovakia – Audi /VW
  Je nutne ku zápisu mať malú žiadosť na zmenu v TP? spravia mi tento úkon pri prihlásení vozidla z okresu do okresu ?
  Je nutne ešte niečo?

  Ďakujem Vám za informácie

  Odpovedať
 • 3. októbra 2018 o 10:47
  Permalink

  Prosím vás dá sa zistiť dokedy máme dočasne odhlasene auto nakoľko sme stratili potvrdenie o odhlaseni

  Odpovedať
 • 11. decembra 2018 o 10:47
  Permalink

  Dobrý deň,

  pracujem už dlhšie v Nemecku a musel som moje auto doteraz prihlásené na Slovensku prihlásiť v tu Nemecku.
  Je odhlásenie zo Slovenska automaticky ,alebo čo potrebujem urobiť na Slovensku?

  Ďakujem za informáciu

  Odpovedať
  • 16. decembra 2018 o 23:40
   Permalink

   auto musite urcite odhlasit na Slovensku + nezabudnite si odhlasit aj pzp

   Odpovedať
 • 20. marca 2019 o 13:00
  Permalink

  Neodporučam !!! Banda spomalenych slimakov. Ktorym sa neda permanentne 2 tyzdne dovolat. Dvihne vratnik prepoji vas a uz sa nikdy nikto neozve. Auto prihlasovali vyse mesiac ! Predbiehanie, kamaratstva a vazby vdaka ktorym im vsetko trva otrasne dlho. Topolcany absolutne neodporučam ! Najspomalenejsie oddelenie v SR.

  Odpovedať
 • 9. apríla 2019 o 20:07
  Permalink

  Dobrý deň môžem sa spýtať dá sa nahlásiť motorové vozidlo aj obedňajšich hodinách?potrebujem to vedieť ďakujem za odpoved.

  Odpovedať
 • 25. novembra 2019 o 11:39
  Permalink

  Dobry den, mam otazku je to potvrdene že od decembra sa nebudu robiť obhliadky vozidiel?
  Dakujem za odpoved

  Odpovedať
 • 16. decembra 2019 o 12:11
  Permalink

  Dobrý deň. Ešte v roku 2018 som kúpila auto v jednom autobazári, bolo dovezené z Nemecka, majiteľ autobazáru ho prihlasoval na dopravnom inšpektoráte v Topoľčanoch. Verila som že všetko je v poriadku, až do bežnej cestnej kontroly policajtov – ktorí mi povedali že nemám zapísané ťažné zariadenie. Je tam namontované od výroby napevno a bolo zapísané v nemeckom techničaku. Veľakrát som volala do toho autobazáru a pán ma vždy odbije že to rieši. Ako sa dá táto moja situácia vyriešiť ?? Musím prísť ja osobne na dopravne do Topoľčian s autom ? Pochádzam z iného konca Slovenska. Ďakujem za odpoved

  Odpovedať
 • 23. apríla 2020 o 21:45
  Permalink

  dobrý deň,
  chcem si rezervovať termín na prihlásenie vozidla v Topoľčanoch,
  prvý krok registrácie v pohode -termín, čas, údaje o mne,
  keď kliknem na „rezervovať“ a dostanem sa krok č.2,
  vyhodí mi komentár „prekročili ste limitovaný počet rezervácií 2 po dobu 7 dni“
  čo to znamená???…čo mám robiť?
  som úplne bezradná-:(((

  Odpovedať
 • 29. septembra 2022 o 14:44
  Permalink

  Absolútne arogantná pani dnes 29.9.2022 pracovala na oddelení prihlásenia vozidiel v Topoľčanoch !!! Nadriadeným určite odporúčam zváženie jej funkcie pretože to ako sa baví s klientom je priam neúprosne !!! Pracovnú dobu ma do 15:00 ale o 14:00 sa rozkrikuje že už nikoho nezoberie lebo už tam musí byt do pól 4 !!!
  Budem sa sťažovať aj na MVSR .

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Ďalším používaním tejto stránky súhlasíte s používaním Cookies. Viac informácii

Nastavenie cookies na tejto stránke je nastavené na "Povoliť cookies". aby Vám návšteva tejto stránky priniesla čo najlepšiu užívateľskú skúsenosť. Keď budte ďalej pokračovať pri používaní tohto webu bez zmeny nastavenia cookies alebo kliknutím na "Súhlasím", dávate k spracovaniu cookies súhlas.

Súbory cookie

S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookie. Je to bežná prax väčšiny veľkých webových lokalít.

Čo sú súbory cookie?

Súbor cookie je malý textový súbor, ktorý webová lokalita ukladá vo vašom počítači alebo mobilnom zariadení pri jej prehliadaní. Vďaka tomuto súboru si webová lokalita na určitý čas uchováva informácie o vašich krokoch a preferenciách (ako sú prihlasovacie meno, jazyk, veľkosť písma a iné nastavenia zobrazovania), takže ich pri ďalšej návšteve lokality alebo prehliadaní jej jednotlivých stránok nemusíte opätovne uvádzať.

Ako používame súbory cookie?

Tieto webstránky používajú súbory cookies na zapamätanie si používateľských nastavení, pre nevyhnutnú funkcionalitu webstránok. Na webové stránky https://prihlasenieauta.sk tiež umiestňujeme cookies našich partnerov Google Analytics, ktoré sú určené pre anonymú analýzu návštevnosti webových stránok a reklamné cookies (facebook), ktoré umožňujú zlepšenie cielenia reklamy. Údaje z týchto cookies získavajú priamo ich prevádzkovatelia a prevádzkovateľ tejto stránk k ním nemá prístup.

Ako kontrolovať súbory cookie

Súbory cookie môžete kontrolovať alebo zmazať podľa uváženia – podrobnosti si pozrite na stránke aboutcookies.org. Môžete vymazať všetky súbory cookie uložené vo svojom počítači a väčšinu prehliadačov môžete nastaviť tak, aby ste im znemožnili ich ukladanie. V takomto prípade však pravdepodobne budete musieť pri každej návšteve webovej lokality manuálne upravovať niektoré nastavenia a niektoré služby a funkcie nebudú fungovať.

Ako odmietnuť používanie súborov cookie

Používanie súborov cookie je možné nastaviť pomocou Vášho internetového prehliadača. Odmietnuť cookies z tejto stránky môžete v nastaveniach Vášho internetového prehliadača. Väčšina prehliadačov súbory cookies automaticky prijíma už vo úvodnom nastavení.

Viac informácií na stránke podmienky používania.

Prevádzkovateľ stránky nie je poskytovateľom ani sprostredkovateľom poistenia. Na webových stránkach prevádzkovateľa nájdete odkazy partnera Netfinancie s.r.o. na povinné zmluvné poistenie PZP a havarijné poistenie.

Zatvoriť