Prihlásenie auta cez internet 2024

Návod, ako si rezervovať

Elektronické služby Národnej evidencie vozidiel vám umožňujú zistiť informácie o vašom vozidle, vykonať zmeny v evidencii vozidiel, dohodnúť si termín na dopravnom inšpektoráte alebo napríklad požiadať o zapísanie splnomocnenia k evidenčnému úkonu.

Žiadosť o dohodnutie termínu na dopravnom inšpektoráte – návod

Poskytnutie informácií o vozidle

Elektronické služby v tejto sekcii môžete využívať v prípade, že ste držiteľom platného občianskeho preukazu s čipom (tzv. eID karta) a ste vlastníkom alebo držiteľom vozidla, prípadne zastupujete vlastníka alebo držiteľa vozidla na základe elektronického splnomocnenia.

Žiadosti o vykonanie zmeny v evidencii vozidiel

Elektronické služby v tejto sekcii môžete využívať v prípade, že ste držiteľom aktivovaného občianskeho preukazu s čipom (tzv. eID karta) a ste vlastníkom alebo držiteľom vozidla, prípadne zastupujete vlastníka alebo držiteľa vozidla na základe elektronického splnomocnenia. Na úspešné dokončenie niektorých služieb je vyžadovaný kvalifikovaný elektronický podpis. Kvalifikovaným elektronickým podpisom je potrebné podpísať žiadosti na zmenu vlastníckeho práva k vozidlu, prevodu držby vozidla na inú osobu alebo odhlásenia vozidla do cudziny. Pri elektronických službách, pri ktorých je vyžadovaný kvalifikovaný elektronický podpis je sadzba správneho poplatku o 50 % nižšia, najviac môže byť sadzba poplatku znížená o 70 eur.

Dohodnutie termínu na dopravnom inšpektoráte

Elektronickými službami v tejto sekcii si môžete objednať presný termín na dopravnom inšpektoráte, zaradiť sa do radu čakateľov alebo sa informovať o aktuálnom stave poradia na dopravnom inšpektoráte.

Žiadosti o udelenie plnomocenstva

Elektronické služby v tejto sekcii vám umožňujú požiadať o zapísanie alebo zrušenie elektronického splnomocnenia k evidenčným úkonom s vozidlom.

 • Žiadosť o zapísanie splnomocnenia k evidenčnému úkonu
  Službou môžete udeliť inej osobe elektronické splnomocnenie na evidenčné úkony súvisiace s vozidlom, ktorého ste vlastník alebo držiteľ. Žiadosť je potrebné podpísať kvalifikovaným elektronickým podpisom. 
 • Žiadosť o zrušenie splnomocnenia
  Službou sa splnomocnenej osobe odníme udelené splnomocnenie na evidenčné úkony súvisiace s vozidlom. Zrušiť splnomocnenie môže osoba, ktorá dané splnomocnenie udelila.
Vysvetľujúce zákony:

Zákona č. 145/1995 Z. z o správnych poplatkoch

Zákon č. 381/2001 Z. z. o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla

Zákon č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Zákon č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Prihlásenie auta cez internet

Zdroj: Slovensko.sk

5/5 - (2 votes)

11 komentárov na článok “Prihlásenie auta cez internet 2024

 • Avatar
  26. marca 2017 o 20:03
  Permalink

  Je pekné, že je tu napísané, čo všetko sa dá s robiť keď vlastníte OP s čipom, ale nikde tu nevidím, ako postupovať pri tom-ktorom úkone!

  Odpovedať
 • Avatar
  15. januára 2019 o 17:48
  Permalink

  Po úspešnom odoslaní žiadosti na udelenie plnomocenstva ( po 3 hod. ) neviem stále ani na druhý deň, či je moja žiadosť schválená a pripravená pre predávajúceho použiť toto splnomocnenie na účel odhlásiť vozidlo na moju osobu. V schránke sú doručené od MV len evidencie žiadostí.

  Odpovedať
 • Avatar
  19. februára 2019 o 12:26
  Permalink

  Vsetko krasne napisane…No realita je uplne ina.Prva evidencia vozidla,pokial predajca nema elektronicke podavanie ziadosti,elektronicke splnomocnenie aktivovane tak nespravite nic elektronicky.Musite ist osobne a zaplatit plnu sumu:)Bohuzial na Slovensku je to tak.Vsetko vybavite elektronicky,ale zaroven nic;)

  Odpovedať
 • Avatar
  15. decembra 2019 o 22:28
  Permalink

  Vie mi niekto poradit ak chcem prihlasit vozidlo zo zahraničia všetky paliere aj novy technicky preukaz uz mám da sa to teraz prihlasiť elektronicky ?

  Odpovedať
 • Avatar
  13. marca 2020 o 18:22
  Permalink

  Mňa by zaujímalo , ako si prihlasim novú štvorkolku tu na strednom Slovensku keď trvalý pobyt mám 250 km odtiaľto v okrese dopiči a ešte ďalej . Bez toho aby som musel s novým quadom leteť po diaľnici do Nových Zámkov pre pojebane evč a prihlásenie . Je tu vysvetlenie na všetko len nie na konkrétny úkon napríklad súčinnosť orgánov policajného zboru . Dopravné oddelenie v RS a oddelenie v NZ .

  Odpovedať
  • Avatar
   22. marca 2020 o 12:41
   Permalink

   Nauč sa vyjadrovať a možno ti niekto poradí

   Odpovedať
  • Avatar
   23. júna 2020 o 11:26
   Permalink

   Prvy krok: Prihlas si trvaly pobyt tam kde pracujes a plat dane mestu v ktorom zijes a vyuzivas.

   A ked uz budes na urade spytaj sa na nasmerovanie

   Odpovedať
 • Avatar
  11. októbra 2020 o 13:44
  Permalink

  Dobrý deň, rezervovala som si termín na dopravnom inšpektoráte v Leviciach ale nemôžem sa na tento čas dostaviť potrebovala by som zmeniť čas rezervácie, je to prosím vás možné ? Ako mám postupovať ?

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *