Onlia – Poistenie auta

Onlia je digitálna poisťovacia značka, ktorá vstúpila na slovenský trh 15. apríla 2015. Onlia poskytuje poistenie auta, úrazové poistenie, cestovné poistenie a poistenie batožiny. Jej prevádzkovateľom je Union poisťovňa, a.s., ktorá úspešne ponúka poistenie už od roku 1992.

Zľavový kód na 10% z ceny poistenia:  eazpj10

Vypočítať cenu PZP pre moje auto

Povinné zmluvné poistenie (PZP)

Povinné zmluvné poistenie (zákonné poistenie vozidla) musí byť zo zákona uzatvorené pre každé vozidlo, ktoré je evidované (prihlásené) na orgáne Policajného zboru. Z PZP sa uhrádza škoda, ktorú svojím vozidlom spôsobíte. Povinné zmluvné poistenie nekryje škody, ktoré ste spôsobili na vašom aute, majetku alebo zdraví.

Cena PZP záleží od viacerých parametrov auta a aj vodiča:

 • pomer výkonu motora a hmotnosti vozidla,
 • typ karosérie,
 • palivo,
 • miesto registrácie,
 • vek vodiča,
 • dobu bez nehody.

Rozsah poistnej ochrany:

 • 5 miliónov eur pri škodách na živote a zdraví;
 • 1 milión eur pri škodách na majetku.

Poistenie proti živlom

Poistenie auta voči nepredvídateľnej živelnej udalosti. To znamená v prípade škody spôsobenej víchricou, krupobitím; požiarom alebo výbuchom; povodňou alebo záplavou; priamym úderom blesku; zemetrasením; pádom alebo nárazom iných predmetov; zosuvom kamenia, pôdy a lavíny, zrútenie skál alebo tlak snehu.

Poistné krytie je do výšky ceny auta. Ako klient sa na plnení poistnej udalosti spolupodieľate pevnou čiastkou, ktorú si sám zvolíte. Poistenie proti živlom platí v celej Európe.

Poistenie proti krádeži

Je to poistenie proti krádeži celého vozidla, krádeži štandardnej a doplnkovej výbavy, poistenie voči neoprávnenému použitiu vozidla cudzou osobou. Nevzťahuje sa na ľahko odnímateľné zariadenia ( mobil, GPS a pod) a na krádež paliva.
Maximálna výška poistného krytia pri poistení proti krádeži motorového vozidla sa rovná hodnote, ktorú malo v čase poistnej udalosti. Ako klient sa na plnení poistnej udalosti spolupodieľate pevnou čiastkou v cene, ktorú si sám zvolíte. Poistenie proti krádeži platí v celej Európe

Poistenie proti havárii a vandalizmu

V ponuke nájdete aj poistenie voči havárii a vandalizmu auta. Toto poistenie chráni vaše vozidlo a výbavu vášho vozidla voči zrážke s iným vozidlom, poškodeniu skla alebo karosérie odleteným kamienkom, nárazom do rôznych predmetov (stĺp, strom…), stretom so zverou, poškodeniu auta výtlkmi na cestách, úmyselným poškodením auta vandalom, požiaru a výbuchu, poškodeniu káblov, hadíc a izolácie hlodavcami.

Maximálna výška poistného krytia sa rovná hodnote auta, ktorú malo v čase poistnej udalosti. Havarijné poistenie a poistenie vozidla proti vandalizmu platí v celej Európe.

Obhliadka vozidla cez mobilný telefón

Obhliadku vozidla môžete vykonať aj cez Váš mobilný telefón. Podmienkou však je, že Vaše vozidlo nemá vyššiu cenu ako 40 000€. Aplikácia je dostupná pre android, Iphone ale aj pre telefóny, ktoré majú windows. Viac informácií vo videu:

Možnosti platby
 • Mesačne
 • Štvrťročne
 • Polročne
 • Mesačne
Kontakt

Zákaznícky servis: 0800 400 400

Zákaznícky servis zo zahraničia: +421 2 208 11 400

Adsesa
Union poisťovňa, a.s.
Bajkalská 29/A
813 60 Bratislava

Poistenie auta Onlia

Zdroj: https://www.onlia.sk/

Onlia – Poistenie auta
5 (100%) 10 hlasov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *