Nový zimný šport z Ruska! Prvý turnaj v auto curlingu

Čo spraviť ak máte k dispozícii pár starých áut, ľadovú plochu a chcete si užiť veľa zábavy? Takto nejak vznikol prvý turnaj v auto curlingu, ktorý sa konal 18 marca tohto roku v Rusku. Ďalším nie menej dôležitým podnetom k vzniku tejto udalosti bola propagácia poistenia auta a upozornenie na dôležitosť uzatvorenia poistenia.
Curling nepatrí medzi najzábavnejšie a najsledovanejšie športy, práve to mení náhrada curlingových kameňov za autá. Výsledkom je kopec zábavy a určite obrovská sledovanosť.
Auto curling
Uskutočnenie tejto hry však nebolo až také ľahké. Na začiatku bolo nutné kúpiť šesť áut. Výber padol na vozidlá Okas, ktoré sa vyrábali v roku 1970. Ďalším krokom bolo vybratie motorov z áut, kvôli váhe, aby ich bolo možné roztlačiť na krátku vzdialenosť. Kvôli bezpečnosti sa museli vybrať sklá a na záver zabezpečiť zhodné farby áut vrámci tímov.

Priebeh hry bol podobný ako pri naozajstnom curling, až na jedného odvážlivca, ktorý sedel v aute roztláčanom tímovými kolegami. Výherný tým si za výhru odviezol približne 1500€.

Viete o lepšom spôsobe propagácie poistenia? Dajte nám o tom vedieť do komentára.

Nový zimný šport z Ruska! Prvý turnaj v auto curlingu
5 (100%) 7 hlasov