Nové Lamborghini z Číny?

Len 28 ročný (v dobe natáčania videa) Wang Jian si jedného dňa povedal, že chce Lamborghini a nie len také „obyčajné“, ale model z označením Reventón.
Lamborghini Reventón je veľmi vzácne, bolo ich vyrobených len 21 kusov a z nich bolo ešte jedno umiestené v múzeu. Vyrábalo sa od roku 2007 po rok 2009. Pod kapotou má 12-valcový motor s obsahom 6,5 litra. Cena sa pohybuje 1 196 000 €.

Lamborghini Reventon

Mladý číňan samozrejme takéto obrovské množstvo peňazí nevlastnil, ale to ho neodradilo. Rozhodol sa, že si ho postaví z dvoch použitých áut. Šasí použil z Volkswagen Santana a motor z auta Nissan (nešpecifikovaný model). Ďalej použil len kopec železa, ktoré vytvaroval tak, aby napodobil krivky Lamborghini Reventón.

Ako Wang Jian  spomína „už ako dieťaťu sa mi veľmi páčili športové autá a mal som sen, že keď dospejem, budem vyrábať vlastné športové autá“. Jeho prvý model nie je až na takej úrovni ako originál, ale určite na seba upriamil pozornosť celého sveta svojím pokusom o športové auto vlastnej výroby. Celé ho to stálo približne 7500€.

Ako je vidieť vo videu, interiér je veľmi okresaný, nemá žiadne svetlá, ba dokonca ani žiadne sklá ale to sú všetko len drobné kozmetické chybičky. Vzhľadom na to, že si celé auto postavil sám, je to určite úctyhodná kópia Lamborghini Reventón.

 

Čínske Lamborghini

Čínske Lamborghini Reventón

motor Lamborghini Reventon

Lamborghini Reventón

Nové Lamborghini z Číny?
4.6 (91.11%) 9 hlasov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *